MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB Artefakt - Lost in Jungle - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DnB Artefakt - Lost in Jungle (/temat-drum-bass-artefakt-lost-in-jungle)



Artefakt - Lost in Jungle - artefakt - 19.11.2012

Mam nadzieje ze tu jest lepiej z mixem niz w poprzednich moich kawalkach wstawionych na forum , przynajmniej tak mi sie wydaje bo kupilem monitory :D




RE: Artefakt - Lost in Jungle - RaNi/Works - 19.11.2012

Bit i reszta ma za duży High Pass... tylko ten wubel ciągle mnie dręczy... snar słaby... brak polotu... szału też niestety. pomysł byłby dobry ale gdybyś ograniczył wspomniany High Pass.


RE: Artefakt - Lost in Jungle - artefakt - 19.11.2012

(19.11.2012, 17:04)Graf Spee napisał(a): Bit i reszta ma za duży High Pass... tylko ten wubel ciągle mnie dręczy... snar słaby... brak polotu... szału też niestety. pomysł byłby dobry ale gdybyś ograniczył wspomniany High Pass.

Jest tak jak mialo byc :D


RE: Artefakt - Lost in Jungle - RaNi/Works - 19.11.2012

tak? Powiem: bardzo dziwny a zarazem niekonwencjonalny styl tworzenia muzyki... High pas na masterze <><>


RE: Artefakt - Lost in Jungle - xplasm - 19.11.2012

Same monitory nie sprawią że będzie dobrze brzmiało, trzeba się tego nauczyć z czasem i brzmienie samo przychodzi metodą prób i błędów, tutaj j.w, nie czujesz że perkusja nie ma powera wogóle? A pomijając brzmienie, to całokształt i konwencja tracka podoba mi się.


RE: Artefakt - Lost in Jungle - stoneagepl - 20.11.2012

artefakt a moze Ty masz poprzestawiane cos na eq na karcie dzwiekowej?


RE: Artefakt - Lost in Jungle - artefakt - 20.11.2012

Dzieki za komentarze . Stoneagepl pomogles mi , eq jest wpozadku ale mialem na karcie ustawiony x-fi crstalizer , jak jest z bassem u was w tym kawalku ? na karcie mam ustawiony bassbost : level 10.0dB , cutofff frequency 100 Hz (ustawialem na sluch) i jest pozadny , jak mam ustawic bassbost podczas robienia kawalkow ? xplasm mam do ciebie prozbe , da rade zebys mi przeslal preset do ozone ? ( bylbym bardzo wdzieczny ) u ciebie np w kawalku blood jest "czysty" sound , mniejwiecej bym wiedzial jak mam ten mix zrobic , i jescze chcialem powiedziec ze w ozone uzywam eq ( minimalnie ppodbijam i ucinam rozna czestotliwosci ) i multiband dynamics reszte wylaczam , i pytanie czy dobrze robie ?


RE: Artefakt - Lost in Jungle - stoneagepl - 20.11.2012

jak robisz muze to chyba trzeba robic na płasko tzn zadnych efektow nic nie podbijac; ja to rozumiem w taki sposob, ze nagrywasz jakis sygnal, ale Ty w trakcie sluchania juz masz go znieksztalconego przez jakies podbicia i ulepszacze (na karcie, nie w programie). my jak to wlaczamy u siebie mamy sam ten sygnal i slyszymy calkiem cos innego niz Ty, stąd pewnie te różnice w zdaniach na temat Twojej muzy :) więc może wyłącz bassboost itp i sprawdz jak brzmi "na surowo" jakiś dram w hd z youtube a potem sprawdz, jak brzmi Twój. btw co to dokładnie za monitory kupiles ?


RE: Artefakt - Lost in Jungle - xplasm - 20.11.2012

jak robisz muze, musi być wszystko na 0, żadnych bass boostów, high boostów etc.


RE: Artefakt - Lost in Jungle - The Timbrer - 20.11.2012

Jezeli masz ASIO to automatycznie ASIO zeruje dodatkowe ustawienia ASIO chyba ze masz jakis wzmacniacz na ktorym masz high shelfa albo cos w tym stylu :)


RE: Artefakt - Lost in Jungle - Quantum Spark - 28.11.2012

Trzeba wziąć sobie uwagi X-a do serca, jednak musi kopać.
Gdyby drum-y kopały tak jak u niego kawałek byłby naprawdę zajebisty.
I tak jest fajny.


RE: Artefakt - Lost in Jungle - fckd_dnb - 29.11.2012

rzeczywiście perkusja ma za dużo wysokich tonów, przez co traci moc, tak jakbyś na wszystkie haty i snara EQUO nałożył (sam taki błąd kiedyś robiłem za sprawą zdradliwego nagłośnienia) :)
Ogólnie podoba mi się pomysł, motyw z 1:58 ciekawy, co nie zmienia faktu że mało dzieje się w tym tracku.
Pozdrawiam :)