MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jeden post - jedna rada - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Jeden post - jedna rada (/temat-jeden-post-jedna-rada)

Strony: 1 2 3


RE: Jeden post jedna rada. - Simonus - 14.04.2013

(13.04.2013, 7:47)Marduk napisał(a): Staraj sie sluchac jak najmniej swojej nowej produkcji ktora jest w toku, staraj sie nie robic demek bez pelnego kawalka. Prowadzi to do znudzenia sie i "odlozeniem" pracy na pozniej co skutkuje nie skonczeniem go ;P Warto dozowac i rozkladac na dniach geniusz swojej pracy :) aby klasc sie spac z poczuciem dobrze spelnionego obowiazku i dzieciecym niedoczekaniem sie jutra by znow moc usiac do dawa w celu dokonczenia i posluchania :D

Haha a wiec nie tylko ja tak mam :) Stwierdzam, że to dobra rada. Jak zrobie demko i wrzuce to przeważnie ten kawałek nie zostaje skończony :P


RE: Jeden post jedna rada. - OProject - 14.02.2014

(13.04.2013, 21:54)T0M3K napisał(a): Ograniczaj czas na bezproduktywne siedzenie na forum (właśnie to robisz). Szkoda czasu na komentowanie utworów innych ludzi. Wyjątek stanowią Ci, których muzyka jest naprawdę dobra i masz ochotę jej słuchać! A nie, że wchodzisz tylko po to by przesłuchać nowy kawałek gościa o nicku "DJ O-BOŻE" i wytknąć wszystkie błędy które wychwycisz. Sensu nie ma także pomaganie amatorom w problemach na które można znaleźc odpowiedź niemal wszędzie etc. A już napewno nie dziel się na forum Twoimi patentami na to czy tamto. To nie sprawi, że będziesz fajny i postrzegany jako tego doświadczonego i świetnego typa (pomijam gimbusów którzy tak zazwyczaj myślą i postrzegają ludzi w ten sposób). Powinna to sprawić Twoja muzyka. Jeśli tak nie jest - jesteś słaby.

Podsumowanie: Wyznacz sobie pewny limit czasu dziennie na sprawdzenie forum i tematów na nim które Cię interesują. Resztę czasu spożytkuj z korzyścią dla siebie i Twojej muzyki. A jak? To już wg Twojego pomysłu. Każdy będzie lepszy od siedzenia na forum, czytania bzdur i wchodzenia w gównoburze z innymi forumowiczami, którzy najprawdopodobniej nigdy nic nie osiągną.
Tu się nie zgadzam, raz że analityczne słuchanie pomaga wykształcić sobie słuch itp. dwa że warto pomagać innym, a na pewno się odwdzięczą kiedyś, nie można być egoistą :P
Również po to jest forum żeby właśnie ktoś kto się zna ocenił twoją twórczość bo zwykli słuchacze tego nie zrobią (technicznie rzecz jasna)
Choć do marnowania czasu się zgodze ale to nie tylko o forum chodzi, gorzej siedzieć na fb, kwejku czy demotywatorach xd

- Ja od siebie dodam żeby robić sobie przerwy w czasie produkcji czy siedzenia przed komputerem co godzinę kilka min przerwy (Tak, sam tego nie robię xd)
- Nie spieszyć się z kończeniem utworu.
- Kształcić słuch muzyczny (programami np. earmaster, tune vst, mr. soundman)
- Nauczyć się grać na klawiszach (instrumencie, keyboardzie)
- Poznać teorie muzyki
- Nie skupiać się tylko na aspekcie technicznym muzyki, pamiętać o najważniejszym: melodii i "duchowej stronie muzyki"
- Zawsze sprawdzić i wy-renderować wiele razy, słuchając zwracać uwagę na szczegóły i notować na kartce :D
- Nie kręcić gałkami zawsze co do milimetra czasem zaszaleć... nie robić utworów "pod linijkę" xd
- Być nieszczęśliwym lub zakochanym... wtedy najlepiej się tworzy.
- Wierzyć w siebie, wyznaczyć sobie cel, dążyć do niego nie poddawać się, nie rezygnować, starać się na 100%
- Nie siedzieć na shoutboxie i nie pisac głupot z Fl Fanem, Knifemanem i Loco cały dzień xd
- Nie pisać emotek na końcu każdego zdania xd


RE: Jeden post - jedna rada - Loco - 14.02.2014

Ja postanowiłem krótko zwięźle i na temat.
NIE KORZYSTAJ Z NEXUSA



RE: Jeden post jedna rada. - FL FAN - 14.02.2014

(14.02.2014, 18:45)OldscoolProject napisał(a): Tu się nie zgadzam, raz że analityczne słuchanie pomaga wykształcić sobie słuch itp. dwa że warto pomagać innym, a na pewno się odwdzięczą kiedyś, nie można być egoistą :P
Również po to jest forum żeby właśnie ktoś kto się zna ocenił twoją twórczość bo zwykli słuchacze tego nie zrobią (technicznie rzecz jasna)
Choć do marnowania czasu się zgodze ale to nie tylko o forum chodzi, gorzej siedzieć na fb, kwejku czy demotywatorach xd

Marnować czas to siedzieć i w sufit patrzeć, albo siedzieć na fb lub pisać z nami głupoty na sb.

Tak poważnie to tutaj jest dużo fajnej muzy i gdyby nie to miejsce to ominęłoby mnie dużo pięknych utworów których nigdy bym nie poznał. Warto też pomagać innym, dlaczego mam komuś czegoś nie podpowiedzieć w końcu.

(14.02.2014, 18:45)OldscoolProject napisał(a): - Nie siedzieć na shoutboxie i nie pisac głupot z Fl Fanem, Knifemanem i Loco cały dzień xd
- Nie pisać emotek na końcu każdego zdania xd

No o sobie skromnisiu nie wspomniałeś ;)

Tak więc dopisuje: Nie wdawać się z OLDIM i FL FANEM w potyczki na sb, bo sprowadzą Was do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem!