MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Parę pytań - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Parę pytań (/temat-fl-studio-fl-studio-pare-pyta%C5%84)



FL Studio: Parę pytań - ProCkers - 26.02.2012

Witam :) Otóż zabrałem się za testowanie tego programu :) Bardzo mi przypadł do gustu i fajnie mi się w nim pracuje, ale nie mogę sobie poradzić z paroma rzeczami, oto one:

1. Jak poszerzyć klocki w piano rollu? Chodzi mi o to że ciężko mi sie je układa bo są bardzo cienkie i nie trafiam w te oktawy co chce.
2. Jest tam wbudowana jakaś wtyczka typu hmm.. Fruity Slicer? Taka gdzie bym wsadził wokal, wyskoczył by on w postaci klocków i mógłbym go sobie pociąć.

Na razie chyba tyle. Jakby mi ktoś odpowiedział na te pytania to by był bardzo wdzięczny, jak do czegoś nię będe mógł sam dojść to dopisze w tym temacie :)


RE: Parę pytań. - Squarz Kamel - 27.02.2012

Hmm chodzi ci o FL studio Hmmm ?

A w nazwie tematu jak byk jest prefix: [Ableton Live] ;d
Kay



RE: Parę pytań. - Bober - 3.03.2012

(26.02.2012, 16:50)ProCkers napisał(a): Witam :) Otóż zabrałem się za testowanie tego programu :) Bardzo mi przypadł do gustu i fajnie mi się w nim pracuje, ale nie mogę sobie poradzić z paroma rzeczami, oto one:

1. Jak poszerzyć klocki w piano rollu? Chodzi mi o to że ciężko mi sie je układa bo są bardzo cienkie i nie trafiam w te oktawy co chce.

Jak masz już włączony ten Abletonowy "piano roll", to klikasz na nim prawym przyciskiem myszy - potem w menu rozwijają Ci się różne opcje. Wśród nich, mniej więcej pośrodku paska z opcjami, jest coś takiego ->
1 Bar - 2 Bars - 1/16 - 1/32 etc. :) Wybierasz odpowiednią dla Siebie wartość i wszystko załatwione :)


Jeśli chodzi o coś na kształt Fruity Slicer - Ableton ma wbudowany Sampler. Ja osobiście go nie używam, może ktoś inny, kto miał z nim styczność opowie cokolwiek na temat jego działania :)


RE: Parę pytań. - Chrased - 3.03.2012

2. Wrzuc plik audio, daj prawym przyciskiem myszy na niego i Slice To New Midi.


RE: Parę pytań. - ProCkers - 3.03.2012

Bober, nie do końca o to mi chodziło, bo o tym akurat wiem. Chodzi o to że ogólnie piano roll jest bardzo mały, klocki są wąziutkie i ciężko się tak układa. Chciałbym żeby był podobnie szeroki jak w flu :)


RE: Parę pytań. - Chrased - 4.03.2012

Powiekszyc możesz opcja FOLD. Jest w piano rollu po lewej u gory. Jak przestawisz go to zmienia kolor. Tylko ze to nie jest do konca od tego.


RE: Parę pytań - Chrased - 11.03.2012

Podbije, bo mam odpowiedz.

Jezeli chcesz zeby tonacje byly wieksze: wejdz do "piano rolla" i jak masz klawisze (ktore sa male), kliknij prawym przyciskiem myszy i pociagnij w prawo albo w lewo. Wtedy rozdzialka sie zmieni.


RE: Parę pytań - Cammel - 13.03.2012

<siema>
Obecnie robie bity na FL-u tak z ciekawosci wlasnie nie dawno pobrałem Abletona i muszę powiedzieć że jest zajebiście ciężkim DAW-em jak na początek xD
Odnosnie tego tematu to tam po lewej stronie u góry chyba masz takie podzialki na Bary 1-2 1-4 itp.
Tam się chyba to ustawia xD
Pzdr ;P


RE: Parę pytań - BioMechanic - 18.03.2012

(11.03.2012, 12:34)Chrased napisał(a): Podbije, bo mam odpowiedz.

Jezeli chcesz zeby tonacje byly wieksze: wejdz do "piano rolla" i jak masz klawisze (ktore sa male), kliknij prawym przyciskiem myszy i pociagnij w prawo albo w lewo. Wtedy rozdzialka sie zmieni.

myślę, że to właśnie o to chodziło , z tym,że należy złapać LEWYM przyciskiem. i wtedy przesuwamy myszką na boki zmieniając rozmiar klawiszy.. .
a łapiemy zaraz obok klawiszy po lewej stronie . ..na tym takim pustym polu jakby >


RE: Parę pytań - ProCkers - 18.03.2012

O tak Chrased, dokładnie o to mi chodziło :) Dzięki wielkie ! :D