MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CME M-key vs MidiTech MIDISTART - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: CME M-key vs MidiTech MIDISTART (/temat-cme-m-key-vs-miditech-midistart)



CME M-key vs MidiTech MIDISTART - Kamczo311 - 24.12.2012

Proszę o pomoc przy wyborze, która klawiatura jest lepsza.Jestem początkujący.
Bo różnica ceny niewielka,ale klawiatury już mogą się od siebie różnić.
Pzdr!


RE: CME M-key vs MidiTech MIDISTART - sowa - 24.12.2012

brałbym CME... ale pewnie to porównywalne sprzęty więc co wybierzesz nie będzie miało większego znaczenia... grunt żeby działało... możesz się zasugerować ceną... albo wybrać do sklepu i poplumkać na obu i wybrać te które bardizej Ci przypasują


RE: CME M-key vs MidiTech MIDISTART - Kamczo311 - 24.12.2012

No dziękuje, zobaczymy co jeszcze inni napiszą w temacie ale osobiście bardziej CME do mnie przemawia :)

Mógłby ktoś zerknąć czy może warto kupić na tej aukcji?
http://allegro.pl/klawiatura-sterujaca-behringer-umx49-i2893952562.html


RE: CME M-key vs MidiTech MIDISTART - Herman - 25.12.2012

cena dosc atrakcyjna, mysle ze warto :d


RE: CME M-key vs MidiTech MIDISTART - pika - 25.12.2012

na CME nie miałem okazji grać. W domu mam miditecha , dobrze sie sprawuje, klawisze lekko sie wciskają w przeciwieństwie do klawiszy od Akai wiec jest to kwestia przyzwyczajenia. Klawiatura na poczatku wydaje sie szajsem bo jest dosc lekka i wydaje sie pusta , ale jest dość wytrzymala. moja jest ciagle przenoszona z miejsca na miejsce i czesto lekko obijana ale w przypadku gdyby ci spadla na ziemie to by pękła na pół :)
pozdrawiam


RE: CME M-key vs MidiTech MIDISTART - Michau1995 - 25.12.2012

CME to sprawdzona marka jesli chodzi o klawiaturki sterujace mimo ze chinska firma to bardzo dobre klawy robia wiec bierz cme


RE: CME M-key vs MidiTech MIDISTART - The Timbrer - 27.12.2012

Generalnie też zależy na jakim typie klawiatury MIDI Ci zależy. Czy w przyszłości będziesz chciał się przerzucić na pianino czy jedynie do produkcji muzycznej i pisania melodii.

Jeżeli idziesz w stronę pianina to nie wyobrażam sobie żebyś grał na klawiszach niewyważonych. Jest to totalny bezsens, ponieważ będzie Ci się bardzo ciężko przestawić na pianino. No i standardem jest to żeby klawisze były dynamiczne.

Jeżeli nie idziesz w stronę gry na pianinie kupowanie klawiatury z ważonymi klawiszami nie ma sensu, gdyż gra się na nich nieco ciężej a są ciut droższe.

Kolejnym kryterium jest ilość pokręteł przypisywalnych. Wiadomo im więcej tym klawiatura będzie droższa. Aczkolwiek trzeba się porządnie zastanowić ile Ci ich potrzeba. Osobiście w moim przypadku posiadam klawiaturę z zestawu AVID KeyStudio, w której pokręteł nie ma ale jest modulation wheel który w moim przypadku w 100 % wystarcza. W Sylenthie dopisuję do wheel'a powiedzmy cutoff i wszystko gra cudnie jak się należy. Ale to kwestia osobistego podejścia.

No i czy faktycznie jest sens wydawać powiedzmy 500 - 600 zł na klawiaturę sterującą, gdy za okolice 800 - 1000 zł kupujemy M-Audio Venom - syntezator z interfejsem audio.

Ja osobiście posiadam M-Audio Keystudio i nie narzekam i w sumie oprócz klawiszy z dodatkowych rzeczy typu modulation wheel/pitch bend/ czy suwak skorzystałem może raz.

A i jak kupujesz to czytaj o zużyciu potencjometrów. To jest ważne gdyż nikt chyba by nie chciał by równo po zakończeniu gwarancji wyczerpały nam się potencjometry w pokrętłach czy suwakach, a w tańszych klawiaturach czasem się tak zdarza. Też zależy od częstotliwości korzystania ale wiadomo lepiej dmuchać na zimne niż później narzekać i pierdielić się z wysyłkami gwarancyjnymi itp.

Pozdrawiam

P.S. Jako że jesteś początkujący dam Ci radę żebyś zwrócił uwagę na latencję jaką masz i kartę dźwiękową, ponieważ gra na latencji (opóźnienie) rzędu 20-30 ms nie należy do specjalnej przyjemności. Granice 11-12 ms są akceptowalne.