MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jay Frog (były muzyk zespołu Scooter) mówi o FL studio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: Jay Frog (były muzyk zespołu Scooter) mówi o FL studio (/temat-jay-frog-byly-muzyk-zespolu-scooter-mowi-o-fl-studio)



Jay Frog (były muzyk zespołu Scooter) mówi o FL studio - FL FAN - 26.12.2012

[Obrazek: JayamPCBW_1.jpg]

Jay Frog - były muzyk zespołu Scooter w wywiadzie dla Image Line mówi o FL Studio.

Image Line:
W jaki sposób natrafiłeś na nasze oprogramowanie?

Jay Frog:
Kilka lat temu, jeden z moich kolegów pokazał mi pewne możliwości w FL 4. Natychmiast program mnie zafascynował zarówno pod względem standardu pracy jak i szybkości przejścia pomiędzy pomysłem, a jego końcową realizacją. To jak tworzyło się piosenki w FL Studio było dla mnie innowacją i nigdy nie przestałem używać tego programu.

Image Line:
Jak używasz FL Studio w swoich produkcjach?

Jay Frog:
Używałem często FL Studio by utworzyć jakiś zarys/wzór dla swojego projektu, lub by podtrzymać/mieć punkt zaczepienia dla pewnych pomysłów do czasu sesji w studio. W pewnych przypadkach utworzyłem całe utwory do swoich produkcji dzięki FL Studio

Image Line:
Co myślisz na temat mitu, który mówi, że FL Studio nie jest profesjonalnym programem dla producentów?

Jay Frog:
Myślę, że to oszustwo. Mogą tak powiedzieć tylko ludzie, którzy nigdy nawet nie wypróbowali FL Studio. Dziś ludzi najwyraźniej denerwuje to, że program oferuje wszystko czego potrzeba i nie kosztuje zbyt wiele. Od pomysłu, aż do realizacji – wszystko w FL Studio i wielu moich kolegów to przyzna. Szczególnie „signature bundle” oferuje ogromny wachlarz narzędzi, instrumentów i efektów, które sprostają każdej potrzebie.

Image Line:
Co myślisz o używaniu hardware i software w przyszłości ?

Jay Frog:
Myślę, że połączenie pomiędzy software i kontrolerami czy klawiaturami nadal będzie odgrywać istotną rolę w przyszłości w studio i w produkcjach. Myślę, że zewnętrzne klawiatury będą mogły być używane rzadziej z powodu rozwoju technologii 64 bitowych platform i z powodu ulepszania wirtualnych maszyn i rynku z wirtualnymi instrumentami.

Image Line:
Masz jakieś ulubione funkcje czy możliwości FL Studio które chciałbyś polecić naszym użytkownikom ?

Jay Frog:
Cały program ;-)

Konkretnie to „armed disk recording” Mogę szybko zrobić remix-paczkę i wyeksportować istotne ścieżki bez zbędnych opóźnień. Również lubię bardzo Step Sequencer z obracanymi gałkami które oferują zamianę kanałów prawy-lewy (swap stereo), super.


Image Line:
Gdzie możemy zobaczyć Twoje występy ?


Jay Frog:
Gram prawie każdej środy od 23h w „H1“ w Hamburgu. To jest naprawdę super klub i jest wart tego, by w nim się bawić. I robię także radio show w JayJay.fm i 54House.fm, który nazywa się misją klubu.


źródło: image-line.com (moje tłumaczenie)


RE: Jay Frog (były muzyk zespołu Scooter) mówi o FL studio - The Timbrer - 7.01.2013

Gdyby tylko FL mial porzadny pitch shifting i lepsze stockowe pluginy... Ale cos za cos gdy 10 spiraconych wersji przypada na 2-3 kupionych... To jest smutne ale takie sa realia. Za latwosc obslugi podziwiam FLa ale za intuicyjnosc juz nie. Dopiero Logic i Cubase nauczyl mnie jak wygada prawidlowy workflow i ile ulatwien mozna dostac na kazdym kroku. I w cale nie twierdze ze FL Studio nie jedt narzedziem dla profesjonalistow bo jest i na pewno bardzo dobrym. I wcale nie twierdze ze ten Pan nie ma racji ale po prostu rozstalem sie z FLem i nie zaluje decyzji, a wrecz podziwiam sam siebie za chec samozaparcia do uczenia sie jakgdyby na nowo wszystkiego czyli pracy w programie do tworzenia muzyki