MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Yes I Am - One Day Song - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Yes I Am - One Day Song (/temat-yes-i-am-one-day-song)



Yes I Am - One Day Song - Yes I Am - 26.12.2012

Artysta: Yes I Am
Tytuł: One Day Song
Gatunek: Ballad/Pop

Czas: 3:16
Waga: 7.5MB
Jakość; kompresja: 320kbps; *mp3
Download: Darmowy

Komentarz: Jak po tytule można wnioskować, jest to jednodniowy projekt. Nie spędziłem przy nim więcej czasu. Można powiedzieć, że zamknąłem się w 6h. Mamy święta, ja jestem chory i po prostu z nudów musiałem się czymś zająć.
Wieje pustką na kilometr :). Starałem się jak mogłem ukryć to w aranżu :D.
Nie mniej jednak jestem dumny z gitarki :).
Zachęcam do lajkowania profilu na FB, śledzenia na SC, sukskrybowania na YT (linki w opisie).

Liczę na komentarze zarówno, czyste opinie, jak i konstruktywną krytykę.





RE: Yes I Am - One Day Song - FL FAN - 26.12.2012

Jak na 6 godzin nieźle Ci to poszło, ja nocami tylko marnuje czas i oszukuje się, że coś z tego będzie (ale spokojny sen nie ma ceny więc co noc wmawiam sobie że dziś już na pewno coś z tego będzie)

Ładnie wtopiłeś smyczki i "dream bells" . Gitarka faktycznie super i piano... Wejścia perkusji w świetnych momentach. Nagranie smutne nieco, a może i bardzo nawet, coś o rozczarowaniu jakby.......zależy co czuje słuchacz aktualnie...

I czy wieje pustką ? Jak dla mnie absolutnie nie, lubie takie nieprzekombinowane utwory, gdzie panuje spokój, gdzie są miejsca na przemyślenia słuchacza, bo nie zahukują go miliony decybeli. I dla fanów bardziej romantycznych brzmień na przykład też byłoby z pewnością OK. Gdy posłucham tego bardzo późno w nocy...... wiem, że nabierze dodatkowych barw......

Pozdrawiam


RE: Yes I Am - One Day Song - Stiopa - 26.12.2012

Masz sentyment do dziwnych clapów, ten jest mniej rażący, niż inne w Twoich produkcjach, ale co byś powiedział na zwykły lekko z reverbowany rim shot? Świetnie by tu się nadał. Reszta jak wyżej spokojne, ja raczej słyszę tu nutę nadziei, niż rozczarowania, ale to może właśnie chciałem usłyszeć...
Pozdrawiam.


RE: Yes I Am - One Day Song - Yes I Am - 27.12.2012

Dziwne clapy :D ? Ej no po prostu nie mam zbyt dużego wyboru :D, po za tym wiesz nie słucham na co dzień takiej muzyki, więc też nie wiem jak to brzmieć powinno dokładnie. Mnie tam nie rażą moje clapy :P. No ale wiadomo nie wszystko musi się wszystkim podobać. Dzięki za opinie panowie.


RE: Yes I Am - One Day Song - Herman - 27.12.2012

to nie sentyment, a nawyki z gatunków house'owych :d klasyczny dzwięk ;) stopa bije za mocno jak dla mnie, dałbym bardziej zamuloną, żeby kontrastowała z basem, który gra stosunkowo wysoko ;) jest dynamicznie, ale aż za bardzo z tym kickiem :D barwy dzwieków bardzo ładne, pianino można uwydatnic delikatnym podbiciem wysokich częstotliwości, nie walczyłoby z gitarą o miejsce :D z resztą, wiesz o co chodzi - znasz się na tym ;d melodycznie bardzo mi przypadło :)


RE: Yes I Am - One Day Song - Simonus - 27.12.2012

Przyjemnie się słuchało, ładna spokojna melodia :) Wszystko takie delikatne ;)


RE: Yes I Am - One Day Song - Castiel - 30.12.2012

Gitarka świetnie ci tu wyszła bardzo spokojny track .Stopa wg mnie jest dobra,chociaż te clapy mi tu też nie pasują :).Ogólnie mówiąc podoba mi się ten utwór.


RE: Yes I Am - One Day Song - Cris - 30.12.2012

a ja bym własnie przy produkcji ballad skupił się na realiźmie, bo ta perkusja przypomina jakiś denny bit hip hopowy, nie prościej dać akustyczną perkusję? dużo przyjemniej się slucha czegoś co jest idealną kompozycją, a ta perkusja zbyt mocno odstaje od takiego nostalgicznego klimatu