MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ABLETON Ableton Live: Battery 3 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: ABLETON Ableton Live: Battery 3 (/temat-ableton-live-ableton-live-battery-3)



Ableton Live: Battery 3 - AdamMowski - 2.01.2013

Witam.

Mam maly problem z polaczeniem Battery 3 z Ableton Live. Wtyczka sie zalacza i wybrane sample moge dodac i odsluchac w B3, ale moj problem jest taki, jesli ja chce dodac te sample do Ableton to je nie mozna wogole slychac. Przegladamen juz wiele stron niemieckich jak i angielskich rowniez youtube. Jakos nie chce u mnie to zadzialac. Mam to tak jak i na tym fotku tutaj.

[Obrazek: 6ip8lum2.jpg]


RE: Battery 3 w Ableton Live - Johnny - 2.01.2013

kompletnie nie jestem w stanie zrozumiec o co ci chodzi


RE: Battery 3 w Ableton Live - AdamMowski - 3.01.2013

(2.01.2013, 23:11)Tehnik napisał(a): kompletnie nie jestem w stanie zrozumiec o co ci chodzi

Chodzi mi o to ze te sample ktore mam wybrane w Battery 3 chcialbym uzyc w Ableton Live. Ale to nie dziala! Moze to jest latwiehj do zrozumienia!


RE: Battery 3 w Ableton Live - Herman - 3.01.2013

Nie znam Abletona, ale w FL Studio możesz załadować plik midi do Piano Roll i masz loopa. (oczywiście na kanale z B3). Nie wiem jak w Abletonie nazywa się odpowiednik FLowskiego Piano Roll - w każdym razie: tam gdzie układasz melodie, musisz ułożyć sekwencje perkusji - tak na chłopski rozum.

Nie musisz unosić się wypowiedziami, Twój pierwszy post zasługuje na kosz, doceń to, że inni go przeczytali, bo jest bardzo nie zrozumiały.


RE: Battery 3 w Ableton Live - AdamMowski - 3.01.2013

(3.01.2013, 7:34)Herman napisał(a): Nie znam Abletona, ale w FL Studio możesz załadować plik midi do Piano Roll i masz loopa. (oczywiście na kanale z B3). Nie wiem jak w Abletonie nazywa się odpowiednik FLowskiego Piano Roll - w każdym razie: tam gdzie układasz melodie, musisz ułożyć sekwencje perkusji - tak na chłopski rozum.

Nie musisz unosić się wypowiedziami, Twój pierwszy post zasługuje na kosz, doceń to, że inni go przeczytali, bo jest bardzo nie zrozumiały.

Jak teraz czytam moj 1. post to go sam nie rozumiem :D.
U mnie jakos nie dziala to jak powinien, sprawdzalem tutoriale na youtube. U innycg dziala tylko u mnie nie. Moze maja tajny patent :D


RE: Ableton Live: Battery 3 w Ableton Live - artur.ch - 3.01.2013

Jak ktoś używał Battery, to od razu będzie wiedział o co Ci chodzi :) Twój problem polega na tym, że nie masz przypisanych sampli do konkretnych klawiszy MIDI i musisz to sobie ręcznie ustawić. Służy do tego pole Key Range. Jeżeli chcesz mieć dodatkowo możliwość modulacji każdego sampla z osobna za pomocą zewnętrznych wtyczek, to musisz uruchomić Battery w trybie MultiOut, każdemu samplowi przypisać osobny kanał i w abletonie potworzyć dodatkowe kanały, do których będzie wysyłały dźwięk z Battery. W razie dodatkowych pytań, z chęcią na nie odpowiem. Pozdrawiam :)


RE: Ableton Live: Battery 3 w Ableton Live - AdamMowski - 3.01.2013

(3.01.2013, 10:12)artur.ch napisał(a): Jak ktoś używał Battery, to od razu będzie wiedział o co Ci chodzi :) Twój problem polega na tym, że nie masz przypisanych sampli do konkretnych klawiszy MIDI i musisz to sobie ręcznie ustawić. Służy do tego pole Key Range. Jeżeli chcesz mieć dodatkowo możliwość modulacji każdego sampla z osobna za pomocą zewnętrznych wtyczek, to musisz uruchomić Battery w trybie MultiOut, każdemu samplowi przypisać osobny kanał i w abletonie potworzyć dodatkowe kanały, do których będzie wysyłały dźwięk z Battery. W razie dodatkowych pytań, z chęcią na nie odpowiem. Pozdrawiam :)

Dzieki za pomoc. Ale jakos mi sie nie chce udac :( zrobilem screena od moich ustawien. Niby pokazuje ze jest dzwiek sampla ale nic nie slychac.

[Obrazek: 7rjto2iy.png]


RE: Ableton Live: Battery 3 w Ableton Live - Jacker B - 3.01.2013

tam gdzie masz battery 3 w "Audio To" ustaw "Sends Only"
a tamtą ścieżkę Audio musisz ustawić na "In"


RE: Ableton Live: Battery 3 w Ableton Live - AdamMowski - 4.01.2013

Ale czad dziala i to jak. Dziekuje bardzo. Wstawie screena moze ktos innemu to pomoze :)

Screen 1
[Obrazek: q74mxtsz.png]

Screen 2
[Obrazek: 5rmhj6vg.png]