MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Pokaż swoje studio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Pochwal się (https://musicproducers.pl/forum-pochwal-sie)
+---- Wątek: Pokaż swoje studio (/temat-pokaz-swoje-studio)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Pokaż swoje studio - NDA - 28.03.2013

Equipment mojego studia zbierany przez kilka lat.

Laptop:
Firma: Dell Inspiron Q17
Procesor: Core i7
Dysk: 750 GB
Ram: 8 GB Ram

Mikser:
Yamaha MG102c

Mikrofon:
pojemnościowy MXL 2006

Wzmacniacz:
Technics SU-810

Monitory: (chociaż do prawdziwych monitorów to im troszkę brakuje :P )

2x no name
(na obudowie nie ma żadnej nazwy brak nawet etykietki informacyjnej z tyłu, więc nie mam pojęcia co to za marka i model. Jednak graja przyzwoicie i to najważniejsze.)

2x Thomson ALTIMA 200

Klawiatura sterująca:
Cakewalk by ROLAND A-800 PRO

Słuchawki:
Beyerdynamic: DT 770 Pro

Konsola:
Pioneer DDJ-S1

[Obrazek: d1559b895fedf.jpg]



RE: Pokaż swoje studio - V!D! - 28.03.2013

hmm ja mam taki klimacik to co widać a się nie pochwalę czym sysponuje bo mi się nie chce :P
paczeć ^^

[Obrazek: 37d581397de3974cmed.jpg]
[Obrazek: 1968ccbd395a7c85med.jpg]

pozdrawiam:)


RE: Pokaż swoje studio - mysterieux - 29.03.2013

Ładny pokoik zielony :d i palma jest 8)


RE: Pokaż swoje studio - Prent - 3.04.2013

No to i ja napisze:
KOMP
Intel Core 2 Duo E6400 2,13 GHz
RAMM 3GB
Gforce 8800 gts

Interface - Lexicon omega
Klawisze - MIDI Behringer UMX 49
Kontroler - Evoluton UC33
Sluchawki - stare dobre SONY MDR XD100 i na chwile obecna jedyne zrodlo odsluchu procz wbudowanych w monitor
Akai Mpc 1000 128 mb ram JJOS 3.15
Gramofixy - 2 x Gemini PT 2400
Wkladki Shure m44 i Ortofon Concorde
Mixer - Gemini PS-02
Mixer - Soundcraft Compact 4
W drodze monitorki KRK RP 10-3


RE: Pokaż swoje studio - Dj Złodziej - 4.04.2013

[Obrazek: cdjs.jpg]

PC z jakiego korzystam w domu to wysłużony dziadek.
Procesor Intel Pentium Dual-Core E5200
Ram Kingston DDR2 4 GB
Karta graficzna - Asus Geforce 9600 GT
Karta muzyczna - Creative Sound Blaster Recon3d Fatal1ty PRO - Wiadomo muza musi grać :)

Z reszty klamotów "muzycznych" których używam bardzo często i gęsto to słuchawki HDJ-500-R ze stajni Pioneer-a. Playery również Pioneer CDJ 2000 Nexus w ilości 3 sztuk. Niedawno posiadałem model CDJ 1000 wcześniej 400... Od zawsze był Pioneer. Mixer nie mógł być inny jak nie Pioneer-a do niedawna DJM 800 zamieniłem na 850 K. Posiadam jeszcze Xone`92 który bardzo lubię. Posiadam też efektor Pioneer-a RMX 1000 ale rzadko używam.

Nagłaśniam sobie pomieszczenie 2 kolumnami estradowymi z głośnikami 10 calowymi od Tonsil-a oraz czterema kolumnami Altus 140. Napędzam to wszystko wzmacniaczem Pioneer-a model VSX-422. Wzmacniacz niby posiada 5 kanałów po 130 Watt. Kiedyś na grill-u pomęczyłem go 15 minut i nie dał rady... W domu to raczej szybciej dostanę po łbie zanim sobie "powatuje"

Babrać się muzyką kocham od urodzenia. Sprzęt profesionalny to szczyt osiągnięć. Więcej przyjemności sprawia mi zrobienie czegoś praktycznie od zera niż mixowanie. Cały sprzęt który posiadam przyszedł z czasem po ciężkiej pracy. Zaczynałem jak każdy. Jeśli ktoś chce z tego żyć zainwestować musi :)


RE: Pokaż swoje studio - mysterieux - 5.04.2013

Jak mniemam jesteś DJ ?


RE: Pokaż swoje studio - Dj Złodziej - 7.04.2013

Można by to tak nazwać. Posiadam licencje oraz płace państwu rocznie haracz za pozwolenie kopiowania muzyki z oryginalnej płyty na swoją lub inny nośnik np. pen-a oraz pseudo pozwolenie na granie utworów które mam zamiar puścić w eter... To się nazywa w tym kraju zawodem DJ chociaż tak naprawdę więcej kosztuje możność używania przedrostka DJ niż się komukolwiek wydaje a i tak pomimo śmiesznych pozwoleń (które kosztują) i tak się łamie prawo. Gdzie i czego by człowiek nie zagrał powinien posiadać zgodę producenta oryginału itd itp.

Osobiście nie korzystam z DJ przed nazwą. Nie dodaje mi to ani nie ujmuje :)


RE: Pokaż swoje studio - outcast - 10.04.2013

Przepraszam za offtop, ale chciałbym nieco naprostować to co napisał Quash. Otóż:

(7.04.2013, 18:18)Quash napisał(a): Gdzie i czego by człowiek nie zagrał powinien posiadać zgodę producenta oryginału itd itp.

Zgodę o której mówisz otrzymujesz wraz z zakupem utworu w sklepie. Jeżeli takiej zgody nie posiadasz, to znaczy że nie posiadasz po prostu oryginalnej kopii piosenki, czyli prawdopodobnie posiadasz jej piracką wersję. Pomijając spóźniony zakup utworu nie ma takich opłat dzięki którym mógłbyś grać pirackie wersje utworów na imprezach masowych. Utwory zakupione w popularnych serwisach-sklepach z muzyką takich jak Beatport, Junodownload, Trackitdown itp. można śmiało grać na wszelkiego rodzaju imprezach.

...o ile spełni się drugi warunek, jakim jest uiszczenie sławnej opłaty ZAiKS. Reguluje się ją w różny sposób w zależności od rodzaju imprezy o której rozmawiamy. W dzisiejszych czasach tym problemem powinien zajmować się lokal lub organizator imprezy chyba że umowa zawarta pomiędzy w/w-ymi a artystą mówi inaczej co jednak ma miejsce bardzo rzadko. Jeżeli jako DJ musiałeś dbać o płacenie ZAiKSu to współczuję. Jest to jednoznaczne z płaceniem za możliwość grania, za co pieniądze powinno się raczej dostawać.

Jeszcze raz przepraszam za offtop, ale myślę że dla sporej ilości młodych osób które w jakiś sposób chcą wiązać swoją przyszłość z produkcją i DJingiem jest to bardzo ważna kwestia.


RE: Pokaż swoje studio - brainfreezer - 29.04.2013

Może bardziej ruchomo?? ;)




RE: Pokaż swoje studio - Masco1999 - 4.05.2013

Witam a tym razem pokaże wam upgrade studia w końcu jest to dział Pokaż swoje studio :) sprzęt czaszki nie urywa ale zawsze jest na czym porobić.
[Obrazek: dsc06850r.jpg]


RE: Pokaż swoje studio - ProCkers - 11.05.2013

Mały upgrade "studia" :D

Doszła klawiatura MIDI: M-Audio KeyStudio
Mini interfejs audio: M-Audio Micro
Po lewej stoją dwie kolumny Altus 110, jako alternatywny odsłuch(ale tylko jedna działa, ponieważ w drugiej jest zepsuty głośnik niskotonowy)
I pod biurkiem wzmacniacz Sony.

[Obrazek: 20130511540.jpg]


RE: Pokaż swoje studio - sowa - 11.05.2013

ktoś tu zainwestował w karte a4 ;]


RE: Pokaż swoje studio - eimear - 11.05.2013

[Obrazek: dsc00686es.jpg]


RE: Pokaż swoje studio - necrise - 20.05.2013

Ja pracuję na kompie z kartą motu i klawiszu Roland.

Za "monitory" służą mi bardzo drogie głośniczki - Kurzweil KS-40A oraz jeszcze droższe słuchawki - AKG-K44

Polecam ten zestaw wszystkim, którzy nie chcą wydawać majątku.

Zdjęcie niebawem.


RE: Pokaż swoje studio - Trance_Brothers - 21.05.2013

Na chwile obecną

[Obrazek: imag004452.jpg]

W Bydgoszczy mam klamotów trochę więcej.


RE: Pokaż swoje studio - Revnotes - 8.06.2013

[Obrazek: studio01p.jpg]


RE: Pokaż swoje studio - sowa - 8.06.2013

fajne stanowisko, hantlami pewnie kicka wybijasz? ;]


RE: Pokaż swoje studio - Revnotes - 9.06.2013

Uderzając hantlem w podłogę robię podstawę, natomiast pięścią w stół attack, nie znam lepszego sposobu na stopę.


RE: Pokaż swoje studio - Ratuskal - 26.06.2013

A tu moje logitechy x-540 i bieda sluchawki od creativa
[Obrazek: IMAG0003%5B_nxasapa.jpg]


RE: Pokaż swoje studio - RaNi/Works - 26.06.2013

wielofunkcyjne kubki xD w sumie fajnie monitor usadowiony ale po dłuższym czasie pewnie kark boli...