MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Pokaż swoje studio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Pochwal się (https://musicproducers.pl/forum-pochwal-sie)
+---- Wątek: Pokaż swoje studio (/temat-pokaz-swoje-studio)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Pokaż swoje studio - invictus - 26.06.2013

[Obrazek: WP_000392.jpg]


Ciasne, ale własne :)


RE: Pokaż swoje studio - Ratuskal - 26.06.2013

(26.06.2013, 20:30)Rivel Nightstar napisał(a): wielofunkcyjne kubki xD w sumie fajnie monitor usadowiony ale po dłuższym czasie pewnie kark boli...

Wlasnie nie, siedzac mam oczy na wysokosci gornej krawedzi monitora, takze jest ok :P. Nie wiem czy ustawienie glosnikow jest w porzasiu, chociaz mi tam odpowiada.


RE: Pokaż swoje studio - KCR - 27.06.2013

Alesis M1 Active Mk 2/ słuchafony AKG
E-mu 0404
Klawiatura CME m-key
Reason 7
Do tego dużo instrumentów (z powodu muzycznej rodziny) i różnego rodzaju wzmacniaczy, kolumn, mikserów, końcówek mocy itp, itd ;P


RE: Pokaż swoje studio - bartekdt - 23.07.2013

Witam, nie wiem czy ja jako 'nowy' na waszym forum jestem godzien prezentować moje zaplecze, ale chcąc nie chcąc nie mogę się oprzeć :P.
A więc tak to wygląda na dzień dzisiejszy:

[Obrazek: 2_zps8d3b73af.jpg]

[Obrazek: 1_zps4688eb9e.jpg]

Jestem w trakcie wygłuszania pomieszczenia, wiem wiem że pierdolnik ale nie krzyczcie na mnie każdemu się zdarza :D (no może nie aż taki :P) Kilka gratów pochowanych, ale nie chciało mi się tego wyciągać na 'pokazówkę' :)

Dziś zarejestrowałem się na forum, i zacznę wrzucać niedługo swoje produkcje, gdyż z przyczyn technicznych jest to na dzień dzisiejszy niemożliwe.

Mam nadzieję że jako 'nowy' wniosę coś do waszej społeczności ale też, wiele się od was nauczę. ;)

Pozdrówka! :)


RE: Pokaż swoje studio - RaNi/Works - 24.07.2013

altusy 110 klassik kocham xd


RE: Pokaż swoje studio - bartekdt - 24.07.2013

Najlepszy odsłuch Altus + Eltron ;d


RE: Pokaż swoje studio - Anper - 31.07.2013

Jestem nowy tak więc i ja pokażę Wam co posiadam na stanie ;)

[Obrazek: 1005615_557817007615959_393793369_n.jpg]

Monitory:
2x Adam Audio A3X

Sub:
Adam Audio Sub 7

Karta dźwiękowa:
Fucusrite Scarlet 2i2

Hardware:
Laptop: i7 4x2,2GHZ, 6GB Ram, 500GB dysk

Software:
FL Studio 10,08

;)

Film:



W planach mam zakup słuchawek Bererdynamic DT 770, co sądzicie o tych słuchawkach?
Również mam zamiar wygłuszyć trochę tą moją dziurę w której siedzę. Szczególnie to gdzie stoi subwoofer ;)

Pozdrawiam!


RE: Pokaż swoje studio - Revnotes - 31.07.2013

Posiadam wersję PRO 250 Ohm-ową i jestem bardzo zadowolony. Nie napisałeś nic o słuchawkach, więc nie wiem jakie masz doświadczenie. Słyszałem parę modeli Senków, AKG, Reloopy i właśnie te Beyery. Łatwiej jest porównywać w stosunku do innego modelu, bo tak ogólnie, to co mogę jedynie napisać, że jestem z nich zadowolony :)


RE: Pokaż swoje studio - Johnny - 31.07.2013

te słuchawki są świetne, natomiast jedno co mnie zaskakuje, to takie kiepskie rozmieszczenie tak drogich odsłuchów na tym filmiku...


RE: Pokaż swoje studio - Anper - 31.07.2013

Nie mam niestety warunków do odpowiedniego rozmieszczenia sprzętu ;/ dlatego myślę nad odpowiednim wygłuszeniem, bo to powinno trochę pomóc. O słuchawkach za wiele nie mogę powiedzieć, po prostu szukam czegoś odpowiedniego do produkcji ;)


RE: Pokaż swoje studio - Johnny - 31.07.2013

nie wiem co ci pomoże wygłuszenie, jak masz biurko i zarazem głośniki ustawione w rogu pomieszczenia...


RE: Pokaż swoje studio - Anper - 3.08.2013

Nie mam teraz zielonego pojęcia o wygłuszaniu. Jak poczytam trochę o tym i rzeczywiście wygłuszenie tego co mam nie ma sensu to zrezygnuję ;)


RE: Pokaż swoje studio - TomDestroy - 7.08.2013

Jezeli chodzi o produkcje to posiadam zwyklego kompa PC 2,2 x 2 procek , 2gb ram , FL Studio 10 , glosniki komputerowe tracer moze z 15 watt heeh + osobne zestawy naglosnienia zewnetrzne 2x 160 w + 2x 100 + 2 x 100 łącznie ok 700 w w pokoju ale przy produkcji nie chodzi o ilosc tylko o jakosc :(( naglosnienia .... Co do miksowania to Konsola Behringer djx 700 + 2 x Cdj 200 + 2x cdj 800 mk2 + 2x gramofon technics 1200 systemy concorde banana & night do 5 g nacisk i sluchaweczki soniacze MDR-v 700 :))))


RE: Pokaż swoje studio - Ti2 - 12.08.2013

Mój zestaw "live". Ostatnio dodałem Virus Ti2 Desktop i kaoss Pad3.
http://zapisz.net/images/282_studio.jpg


RE: Pokaż swoje studio - Xorbolanid - 12.08.2013

(31.07.2013, 13:38)Anper napisał(a): Jestem nowy tak więc i ja pokażę Wam co posiadam na stanie ;)

[Obrazek: 1005615_557817007615959_393793369_n.jpg]

Monitory:
2x Adam Audio A3X

Sub:
Adam Audio Sub 7

Karta dźwiękowa:
Fucusrite Scarlet 2i2

Hardware:
Laptop: i7 4x2,2GHZ, 6GB Ram, 500GB dysk

Software:
FL Studio 10,08

;)

Film:



W planach mam zakup słuchawek Bererdynamic DT 770, co sądzicie o tych słuchawkach?
Również mam zamiar wygłuszyć trochę tą moją dziurę w której siedzę. Szczególnie to gdzie stoi subwoofer ;)

Pozdrawiam!

W sumie to do wszystkich. Pamiętajcie o dobrym ustawieniu sprzętu. Najlepiej laptop i głośniki/monitory na środek pokoju. Dźwięk się lepiej rozchodzi i dobrze trafia w uszy. Dlatego ja laptopa i monitory mam ustawione przy ścianie, w środku pokoju. Monitory są ustawione prosto do moich uszów.


RE: Pokaż swoje studio - equalypse - 13.08.2013

Ja również się pochwalę:
[Obrazek: home-studio-equalypse.jpg]

Do tej pory zajmowałem się rozbudową sprzętu komputerowego, nie mam wiele muzycznego.
Mój komputer to i7 2600k, 16 RAM, SB Fatal1ty Champion służący kiedyś do gier i muzyki, obecnie dokupiłem ESI MAYA 44 USB+, Radeon 6850 z obsługą 3 monitorów. O "monitorach studyjnych" się nie wypowiadam - używam starej wieży Sony - głośniki znajdują się za LCD.
Monitory kompletowałem osobno i miałem sporo kłopotu z połączeniem tego wszystkiego - lewe LCD to 19 cali, środkowe 24, prawe 21 z hakiem.

Sprawdza to się zacnie, warto zainwestować w takie rozwiązanie - szalenie wygodne, nieporównywalnie lepsze niż 1 większy wyświetlacz. Przez wiele lat używałem konfiguracji 2 monitorowej, dokupienie trzeciego było świetnym pomysłem - praca jest przyjemnością.

Dodatkowo posiadam novation nocturna, proste pady Korga, beznadziejną klawiaturę M$ - jedyna zaleta to bardzo mocne podświetlenie. Jakieś słuchawki Senheisera (nie wiem jakie, bo otrzymałem w prezencie).
Klawiatura to Miditech Midistudio - dość dobrze wykonane klawisze MIDI, starcza mi to w zupełności.

Soft to Cubase 7, Reason 7 + wtyczki i sporo banków brzmień, Komplete 8, wtyczki Cakewalka, Miroslav Philarmonik, Recycle, Rebirth, Renoise

Jestem w trakcie zbierania funduszy na rozbudowę: modernizację kompa w celu pozbycia się wiatraków i zakupu SSD 500 GB, monitorów studyjnych, sekwencera krokowego Doepfera, syntezatora Waldorfa, myślę też nad Nektar Panorama P1 i NI Maschine. Monitory zamierzam zakupić takie same (obecnie każdy jest innej firmy i nieco inaczej wyświetla kolory, co bywa szalenie irytujące).

Używam Win 8 i jestem zadowolony (taka ciekawostka).


RE: Pokaż swoje studio - Bloom - 13.08.2013

Świetnie to wygląda,od jakiegoś czasu marzę żeby też mieć 3 monitory w moim skromnym studiu o wiele bardziej by mi ułatwiło to pracę ;)


RE: Pokaż swoje studio - Wappa - 14.08.2013

Widzę Korga NANOshita XD mam to padło również i ssie kija za te marne bo marne pieniondzory XD W tej chwili wolałbym się nadźgać za te pieniądze.


RE: Pokaż swoje studio - Johnny - 14.08.2013

to tak jak ja za hajs za Nocturna


RE: Pokaż swoje studio - Rogalik - 17.08.2013

Moja "pracownia muzyczna" znajduje się w rogu na narożnikowym biurku , skąd dźwięk rozchodzi się płynnie na cały pokój, zostając zatrzymanym przez stojący 3-4 metry z tyłu fotel, naturalny wygłuszacz :D
Sprzęt na którym pracuję nie przedstawia się zachęcająco. Komputer Dell GX280 Pentium4 2,8 GHz, 1GB RAM, karta muzyczna zintegrowana :/ Planuję kupić taką pod USB :)
I oczywiście rzecz najważniejsza, czyli głośniki: Modecom 2060, składające się z Subwoofera o mocy wyjściowej 16W i dwóch satelit niskotonowych o mocy 12 watów. Do odsłuchów także używam słuchawek Sennheiser HD201.