MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) (/temat-progressive-elnanter-feat-rita-memories-original-mix)



Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - Revnotes - 11.01.2013

Wykonawca: Elnanter feat. Rita
Tytuł: Memories (Original Mix)
Album: Free Download 2013
Gatunek: Progressive House
Czas trwania: 5:30
Free Download: SoundCloud



[Obrazek: frontcovernew.png]


RE: Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - FL FAN - 11.01.2013

Utwór zdaje się być subtelny, a jednak jest taka moc wpleciona między wierszami. Ciekawie zbudowana przestrzeń i przejścia - jest kilka świetnych, doskonale zsynchronizowanych momentów, które robią wrażenie. Wokal jak najbardziej jest tu na miejscu i myślę tworzy super kontrast dla dynamiki. Wypracowane tło również świetnie się wkomponowało, nadając klimat nagraniu, ale sekwencje perkusyjne również warte są podkreślenia. Bardzo ładne nagranie. Plus za wykonanie, gratulacje i pozdrowienia dla autorów!


RE: Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - Audionectic - 11.01.2013

Ladny prog na poziomie.Subtelnosci dodaje vokal Rity.Udana produkcja.Tak trzymac


RE: Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - Revnotes - 11.01.2013

Dzięki wielkie, miło z waszej strony :)


RE: Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - Aitra - 12.01.2013

nie podoba mi sie jak jest zrobionyn kick ,clap sie rozjezdza reszta spoko fajne wykonanie , Pozdrawiam ;)


RE: Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - Castiel - 12.01.2013

Utworek idealnie pasuje doradia. klimat fajny vocal też jest fajny.Projekt na plus :)


RE: Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - Revnotes - 12.01.2013

Aitra, wyjaśnij proszę co oznacza "(...) kick ,clap sie rozjezdza (...)?


RE: Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - metmen7 - 14.01.2013

Vocal, lead i plug bardzo przyjemne. Utwór na plus. ;)


RE: Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - RaNi/Works - 15.01.2013

Co za poziom, wykonanie, aranż! Brawa! Cudny kawałeczek.
Chyba masz w planach wydanie prawda?


RE: Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - Revnotes - 15.01.2013

Nie wiem czy istnieje label, który by mi to wydał, trzeba patrzeć trzeźwo, ale dzięki wielkie za motywację i miłe słowa.


RE: Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - ZOOn'r - 15.01.2013

Elnanter, teraz radziłbym Ci promotorów np. na youtube poszukać, bo jak już dałeś free download, to istnieje ryzyko, że jak to wydasz, to gdzieś ktoś wstawi wcześniej ściągnięty "egzemplarz" i nie będzie nikt kupywał, tylko ściągał za free dzięki temu "ktosiowi".

Co do kawałka teraz napiszę pare zdań :).

Na 0:30 brakuje mi fx'a czy crash'a, który zaznaczałby, że wchodzą już inne dźwięki. Niestety, ale w tym momencie 0:30-0:40 dźwięki się nie zgadzają, tworzą lekkie odczucie fałszu. Na 0:45 znów brakuje wyraźnego downsweep'a. Wokal jest idealny :). 1:16 magiczny moment, jeden z lepszych w tym kawałku. Przejście w okolicach 2:30 jak najbardziej udane. Ale na głównym motywie grającym od 2:30 szczerze powiedziawszy się leciutko zawiodłem. Na słuchawkach główny dźwięk brzmi dobrze, lecz po przełączeniu na głośniki, reszta mocno zanika. Tym jednak nie trzeba się zbytnio przejmować, w przypadku moich produkcji jest identycznie, nie wiem czemu xD. 3:00 znów nie słyszę żadnego oznajmienia typu crash.

Podsumowując.

Kawałek skomponowany na wysokim poziomie, lecz brak WYRAŹNYCH crash'ów i fx'ów trochę drażni :/. Do wokalu zastrzeżeń nie mam najmniejszych. Ogółem za utwór daję 7/10.

Myślę, że przydała Ci się moja ocena, pozdro :).


RE: Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - AleyOshay - 15.01.2013

moim zdaniem nie się do czego przyczepić świetny wokal i melodie bardzo wkręcają się ;) ostatnio jak słuchałem tego kilka razy to potem przez cały dzień miałem tą nute w głowie :) i ten lead jest po prostu piękny i oryginalny. Pozdrawiam.


RE: Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - Revnotes - 15.01.2013

Przyłożyłem wiele uwagi do tego, żeby wszystkie dźwięki brzmiały oryginalnie. Nie jestem fanem modernistycznych kompozycji, którymi teraz zalewany jest rynek, stąd trzeba się czasem przestawić do mojej muzyki. Nie mniej z waszą pomocą dostrzegam niedoskonałości, staram się wyciągać wnioski by swoje produkcje z każdą kolejną przenosić o poziom wyżej. ZOOn'r faktycznie Twój komentarz wniósł tu bardzo wiele, uzmysłowił mi parę rzeczy. Cenię sobie konkretne osoby, nie trawię ględzenia typu "coś mi tu nie pasuje, nie lubię takiego stylu, takich dźwięków" zwyczajne nabijanie postów, ale na forum każdy chciałby się wymądrzyć i postawić na piedestale, no cóż. Znalazłem label, EP pojawi się na Beatporcie, o ile nagle nie stanie się coś nieoczekiwanego. Różnie to bywa u mnie z czasem, ale obiecuję, że się postaram zaglądać do waszych wątków. Dziękuję wszystkim raz jeszcze za kopa motywacji i ciepłe słowa.


RE: Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - Lucjano - 15.01.2013

Brawo - wokal cudny a tan kawałek od 1:19 - no bajka ^^ oby tak dalej


RE: Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - Retox128 - 20.01.2013

Kawałek naprawdę na wysokim poziomie, przyjemnie się słucha. W 0.25 mogłoby być ciut delikatniej, chociaż ja tam się nie znam ;D


RE: Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - Shon Dave - 20.01.2013

Jak najbardziej na plus. Slyszalem to nie raz i nie dwa. zakochalem sie w tym i czekam Elnanter na wiecej takich, wiesz o tym ;)


RE: Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - Revnotes - 21.01.2013

Cieszę się, że tak dobrze odbieracie track, niebawem będzie musiał zniknąć z SC na rzecz wydawcy (Beatport) [żeby tylko nie zapeszyć], więc cieszy mnie, że jest komu w dalszym ciągu tu zaglądać. Dzięki wielkie wszystkim.


RE: Elnanter feat. Rita - Memories (Original Mix) - juicy bass - 25.02.2013

;)