MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Szum i niska czułość - Behringer C-1U - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Szum i niska czułość - Behringer C-1U (/temat-szum-i-niska-czulosc-behringer-c-1u)

Strony: 1 2


Szum i niska czułość - Behringer C-1U - Huiggi - 1.02.2013

Zakupiłem mikrofon Behringer C-1U do beatboxu i voice actingu, ale nagrywa dosyć cicho i w nagraniach jest mnóstwo szumów i bzyczenia. Próbka:
http://sendfile.pl/269172/proba2.mp3

Moja płyta główna to Foxconn H55MXV Series, a sterowniki to Realtek HD Manager + ASIO4ALL v2.1. Kombinowałem z konfiguracją przez kilka godzin, ale nic z tego. Ma ktoś jakiś pomysł? Z góry dziękuję za pomoc.


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - RaNi/Works - 1.02.2013

a poruszałeś może wtyczką? Może gniazdo usb masz zużyte? Lepiej to sprawdź.


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - Herman - 1.02.2013

Spe co Ty pieprzysz? o.o


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - RaNi/Works - 1.02.2013

Lol ten mikrofon jest za 200 zł a ja już w słuchawkach za 2 dyszki mam lepszą jakość.
Być może że masz wadliwy egzemplarz


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - Johnny - 1.02.2013

2 minuty na googlu i widac od razu ze ten mikrofon wlasnie taki jest - szumiacy i cichy.


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - The Timbrer - 1.02.2013

Przykro to mowic ale niestety wybrales nie najlepszy sprzet. Jak to mowia oszczedny wydaje dwa razy :)


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - Huiggi - 1.02.2013

Lepszego w tej cenie nie dostanę. A ceny wyższej nie osiągnę. W każdym razie wydaje mi się, że jest to wina płyty głównej albo przedniego wejścia - różowego mini-Jacka. W menedżerze Realtek HD ciągle mi pokazuje, że coś jest do niego podłączone, mimo że nie jest. Jak odpalam nasłuch w Windowsowych ustawieniach dźwięku to słychać właśnie ten jednostajny szum. Nawet bez podłączonego Behringera. Zwróćcie uwagę na chociażby te filmy, w których wykorzystano Behringera, dźwięk jest bardzo porządnej jakości (bez "bzyczenia", z lekkim szumem), w przeciwieństwie do mojej próbki:
http://www.youtube.com/watch?v=lsqDyqx7ppM
http://www.youtube.com/watch?v=OcLTDps-NE0
Na laptopie brata nagrywa dobrze, ale nic mi to nie daje, bo to laptop brata, nie mój. Muszę coś zrobić z PC.


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - The Timbrer - 1.02.2013

Ok. Jest jeszcze taka mozliwosc ze nie masz odpowiedniego wzmocnienia na wejsciu ewentualnie wejscie jest popsute.


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - Johnny - 1.02.2013

Timbrer, ale to jest na usb, ma wbudowany interfejs to powinien dawac co sie da - patrzac na opinie o tym mikrofonie widac ze to jest ewidentnie cecha tego modelu. Huiggi nauczy sie sprawdzac takie rzeczy przed zakupem ;) (kazdy chyba zaliczal podobne wpadki)

edit, bo dopiero doczytałem - no ale co ma do tego realtek? podlaczasz mic przez usb, to jego wybierz jako zrodlo dzwieku i nie obchodzi cie wtedy czy z realtekiem jest cos tak czy nie tak.


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - Huiggi - 1.02.2013

Nie bardzo mi pomogliście, bo wyraźnie napisałem, że nagrywa dobrze na laptopie brata. Dam jutro próbkę, bo dziś już od niego go nie wygarnę. Czyli problem leży w PC, ale nie wiem czy software czy hardware.


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - Johnny - 1.02.2013

problem leży w tym ze masz mikrofon na usb, a marudzisz cos o zintegrowanej dzwiekowce, wiec wybacz ze ciezko sie polapac o co chodzi.

aha jeszcze jedno - to jest pojemnościówka, wiec pod realteka nie ma co jej podlaczac (bo jak mniemam mozna oprocz usb zrobic to "tradycyjnie") bo nie jest w stanie zapodac jej napiecia phantom


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - Herman - 1.02.2013

wylacz / wycisz mikrofon realteka, jako uzadzenie do nagrywania ustaw swoj mic. 2 sprobuj nagrac na lapku podczas ladowania baterii.


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - Huiggi - 1.02.2013

Jak wyłączam/wyciszam mikrofon relateka, to C1-U też nie nagrywa dźwięku, nawet szumu. Spróbuję, ale czemu to ma służyć?


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - Johnny - 1.02.2013

dowiemy sie w koncu jak ty to wlasciwie podlaczasz, czy temat musi dobic do trzech stron niepotrzebnej dyskusji?


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - The Timbrer - 1.02.2013

Sorry nie zwrocilem uwagi ze to mikrofon pod USB. Moim skromnym zdaniem kupowanie pojemnosciowki ponizej bariery 400 zl mija sie z celem. MXL 990 to jest fenomenalny sprzet dla kogos poczatkujacego a nawet juz mocnozaawansowanego. Niska bariera szumow itp itd Natomiast po pierwsze gniazdo USB NIE moze byc przyczyna zwiekszonej ilosci szumow. To jest tak jakbys powiedzial ze gniazdko od pradu powoduje zaklocenia w odbieraniu powiedzny fal radiowych w radiu. Po za tym nawet gdyby jedno bylo faktycznuie zepsute masz ich na pewno wiecej w zanadrzu. Sprzet podpinany pod USB posiada wlasna karte dzwiekowa (w tym przypadku przedwzmocnienie) inaczej nie podepniesz sprzetu pod USB wiec integra ma tu tyle ile piernik do wiatraka. Pojdzmy dalej sprawdz jakies ustawienia dodatkowe lub jest to naprawde rzadki przypadek ale mozliwy gmniazdo USB daje za malo napiecia i przedwzmacniacz mikrofonowy nie jest w stanie napedzic mikrofon zgaduje ze w tej cenie do napedzenia bedzie potrzebny juz Phantom 48 V. Ale to juz jest dorabianie ideologi do problemu. Sprawdz ustawienia wzmocnienia w pkarcie dzwiekowej lub programiku ktory Ci to obsluguje chyba ze to plug & play bez sterow jakis obslugujacych to to jestes w dupie. Zawsze pozostaje support u producenta. Tam zapytaj tez jesli masz jakies watpliwosci


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - Huiggi - 1.02.2013

Przez trzy lata korzystałem z Philipsa za 50zł i dawałem radę. Postanowiłem więc wydać trzy stówki na nieco lepszy sprzęt wyłącznie dla wygody. Robię to czysto hobbystycznie, bo fandubbing i beatboxing sprawiają mi przyjemność. Nie mam stałego źródła dochodów, więc to i tak spore nadwyrężenie budżetu. Zamieszczam screena jak wygląda menedżer Realteka:
http://screencast.com/t/3FRKyiVLgnv
Chyba nie wiele da się tam zmienić. Popróbuję na laptopie brata i napiszę w międzyczasie do supportu, może coś zaradzą. Dzięki, proszę o jeszcze nie usuwanie/zamykanie tematu. :)

Btw. Wybaczcie, ale jestem zielony jeśli chodzi o dźwięk.


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - Herman - 1.02.2013

Więc tak,

1. powiedz jakiego programu używasz do nagrywania.
2. Panel Sterowania -> Sprzęt i Dzwięk -> Urządenia Audio -> Zakładka "NAGRYWANIE", kliknija na mikrofon i na dole tam wyłącz wejscie mikrofonu realteka.
3. Twój mic ma przedwzmacniacz, więc powinien być widoczny jako urządzenie z wejścia liniowego, dlatego ustaw źródło z wejścia liniowego.

Zasugerowałem Ci próbę nagrania na laptopie podłączonym do sieci 230V, ponieważ to powinno spowodować "bzyczenie" w nagraniu, w efekcie czego udowodnić, że na stacjonarnym będzie ono występować.


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - Huiggi - 1.02.2013

1. Audacity
2. Bez zmian.
3. W urządzeniach audio pokazuje, że wejście liniowe jest niepodłączone.

Swoją drogą musiałem usunąć menedżera Realteka i korzystam od tego posta z Windowsowych sterów, bo co chwilę zanikał dźwięk na sekundę. Już kiedyś miałem ten problem, po formacie zniknął. Teraz powrócił, nie wiem dlaczego.


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - Herman - 1.02.2013

w urządzeniach audio powinieneś mieć swojego behringera i ustawić go jako domyślne urządzenie do nagrywania. Ewentualnie spróbuj ustawić w Audacity.


RE: Szum i niska czułość - Behringer C-1U - Warburg Studio - 1.02.2013

Nie oszukujmy się, za 200 zł nie będziesz miał super jakości mikrofonu razem z interfacem.
Co do samego beatboxingu pojemność to słaby wybór, zwłaszcza że mikrofon to tego typu akcji zazwyczaj trzyma się w ręku a pojemność do takich (zazwyczaj) się nie nadaje.