MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL MonoMike - Rise Of Astaroth (Original Full) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL MonoMike - Rise Of Astaroth (Original Full) (/temat-classical-monomike-rise-of-astaroth-original-full)



MonoMike - Rise Of Astaroth (Original Full) - MonoMike - 2.02.2013

Autor: MonoMike

Album: Audio Gry

Gatunek: Orchestral Soundtrack



Note.
Mam dość tego projektu.
Mam nadzieję że wam się spodoba, szkoda że ludzie coraz częściej przerzucają się na syntetyczne brzmienia zapominając ile piękna tkwi w żywych instrumentach.
Enjoi


RE: MonoMike - Rise Of Astaroth (Original Full) - Herman - 2.02.2013

troszkę jakby momentami dzwięk tej wiolonczeli(tak?) zagłusza inne dzwięki, podobają mi się te chórki, ogólnie bardzo nietypowy klimat ;) do filmu jak najbardziej, przygodowego :D


RE: MonoMike - Rise Of Astaroth (Original Full) - Yes I Am - 3.02.2013

Syntetyczne nie musi znaczyć gorsze ;)... Teraz skrzypki syntetyczne brzmią na prawdę na poziomie ;). Tak to dalej nie jest to co prawdziwy instrument nagrany i zrzucony do proja, ale jak się nie ma co się lubi...

Elementy perkusyjne bardzo ładnie wpasowane w klimat utworu. Smyczki dobrze brzmią. Jedyny mankament tego utworku jest taki, że mnie znudził. A przecież nie jest długi.
Do tego przydałoby się jeszcze to obrobić na łejwie, podbić troszkę całość...


RE: MonoMike - Rise Of Astaroth (Original Full) - hipotensja - 3.02.2013

Popieram poprzednika, że jest nudno. Początek tego nie zapowiadał, myślałem, że rozwiniesz myśl, że jest to utwór konstrukcji ABA, a tu nic. Jest to typowy utwór do menu w jakimś RTSie, bo ekspresja jest na poziomie flegmatyka po nervosolu, zaaranżowane tak, że w kółko przewija się ten sam motyw. Powinno trwać maksymalnie 2 minuty. Wydaje mi się, że zbyt niepewnie i ostrożnie podszedłeś do tego utworu, a niepotrzebnie.
Jeśli chodzi o technikalia, to według mnie masz dobry słuch, możnaby faktycznie lekko podbić całość, troszkę dodać średnio-wysokich i wysokich żeby nadać 'błysku', ale to tam szczegóły, najpierw muzyka, potem technika:P

Podsumowując: zbyt ostrożna kompozycja, monotonna, technicznie zaś nie mam wiele do zarzucenia.


RE: MonoMike - Rise Of Astaroth (Original Full) - MonoMike - 3.02.2013

Dziękuje wam za opinie.
To prawda i też się z tym zgadzam że aranżacja nie powala i może zawiać nudą, o dziwo sam to czuje lecz nie miałem siły pracować dłużej z tym projektem z powodu problemów technicznych. Możliwe że jeszcze do niego wrócę :)
Kiedyś ktoś kogo darzę dużym szacunkiem powiedział że w kompozycji zatrzymuję się na tonice, i miał racje, stąd może ta ogólna monotonia. Muszę popracować nad rozwinięciem i harmonią.
I zrezygnowałem z kompresji / limitingu na mainie co zresztą widać doskonale po waveformie i przede wszystkim słychać.
Mówię dość "pompowanym" trackom do -0.1db, zostawiam -3/-5 tak jak to robiono kiedyś :)
Dzięki jeszcze raz, na pewno wezmę do serca wasze rady i postaram się wykorzystać je w następnych kompozycjach.
Offtopic - a Wy co myślicie o nadmiernym "pompowaniu" utworów w dobie dzisiejszego wyścigu psychoakustycznego? ;)


RE: MonoMike - Rise Of Astaroth (Original Full) - Audionectic - 5.02.2013

"ostrozna" produkcja :) dobrze ujete.Faktycznie mozna odniesc takie wrazenie gdyz to typowa muzyka tla.Mi nie kojarzy sie z filmem dlatego ze w filmach (w tych lepsiejszych i w takie celujemy si?) jest pieknie dopracowany motyw przewodni,ktory od razu wybija nam zeby i zmusza do nucenia w kolko (piraci z karaibow,wywiad z wampirem,gladiator,batman 1,2 itp.)ok.moze tylko kojarzymy nute z danym filmem :) lecz mi wydaje sie to istota dobrej,filmowej nuty.Twoja nutka jest skrojona na menu gierki moim zdaniem.
Pzdr


RE: MonoMike - Rise Of Astaroth (Original Full) - ryziontron@op.pl - 7.02.2013

hahahaha "ekspresja flegmatyka po nerwosolu" hahaha umarłem. Fakt popieram poprzedników nie bój sie ekspresji jest potencjał, teraz pora na trening. Sama melodia stringsów (sustain / legato) podbita rogiem francuskim jest przepiękna, naprawdę cudowna.


RE: MonoMike - Rise Of Astaroth (Original Full) - Stiopa - 14.02.2013

Znudzenie was ogarnia, bo Ci którzy prezentują tutaj taką muzę, podkręcają bitwy itp, tu zaś jest landscape jakiejś szkockie wyspy itd więc nie ma zwrotów akcji. Mi się spodobało i nie znudziło, bo melodia super.
Pozdrawiam.