MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP Haxim - Music Is My Life - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP Haxim - Music Is My Life (/temat-dubstep-haxim-music-is-my-life)

Strony: 1 2


Haxim - Music Is My Life - djhaxim - 27.02.2013



Tym utworem zapinam ostatni guzik budowy mojego stylu dubstepowego ;)
Każdy już wie czego można się po mnie spodziewać xD
Niech się stanie Haximowy Dubstep xD ZAPRASZAM!!!


RE: Haxim - Music Is My Life - Simonus - 27.02.2013

Nieźle :) Czuć tą cieżkość jak lokomotywa :) Chociaż w tle by się zdało jakiś padzik tak od minuty jakby wszedł w sekwencji D# F G# A#, już sobie tak przygrałem do niego :) i naprawdę niezły klimacior wg mnie się zrobił w takim układzie. Pozwoliłem sobie "zwędzić", żeby pokazać na szkicu takim szybkim o co mi chodzi http://www61.zippyshare.com/v/87747240/file.html


RE: Haxim - Music Is My Life - djhaxim - 27.02.2013

(27.02.2013, 11:16)Simonus napisał(a): żeby pokazać na szkicu takim szybkim o co mi chodzi http://www61.zippyshare.com/v/87747240/file.html

Nie chce być nachalny lub chamski ale na drugi raz zapytaj się czy możesz przerabiać i wstawiać moje nutki na zippy, tak się składa że właśnie przez zippy padłem kiedyś ofiarą kradzieży mojej nuty i nigdy już z zippy nie skorzystam.... więc to co zrobiłeś było niestosowne ponieważ opcji download na SC nie dałem....

Myślę że zrozumiałeś... mam nadzieje że się to nie powtórzy...


RE: Haxim - Music Is My Life - piral - 27.02.2013

Już mam dosyć tych wiertar w brostepie czy innym heavy shicie. Przejadło mi się to totalnie. Ale nie jeśli tobie się to Haxim podoba, to ok. Na tym etapie nie jestem w stanie ocenić nawet techniki. Na szczęście są jeszcze producenci, którzy tworzą normalny dubstep, a nie schematyczny, post-skrillexowy lub ciężki na tyle, że bardziej się nie da. A teraz wydaje mi się, że jedziesz na schemacie. Dobrze mieć swój styl, ale warto coś czasem zmienić. Anyway, słuchałem całego kawałka i jest on nudny.


RE: Haxim - Music Is My Life - djhaxim - 27.02.2013

(27.02.2013, 15:21)piral napisał(a): Już mam dosyć tych wiertar w brostepie czy innym heavy shicie. Przejadło mi się to totalnie. Ale nie jeśli tobie się to Haxim podoba, to ok. Na tym etapie nie jestem w stanie ocenić nawet techniki. Na szczęście są jeszcze producenci, którzy tworzą normalny dubstep, a nie schematyczny, post-skrillexowy lub ciężki na tyle, że bardziej się nie da. A teraz wydaje mi się, że jedziesz na schemacie. Dobrze mieć swój styl, ale warto coś czasem zmienić. Anyway, słuchałem całego kawałka i jest on nudny.

^^ Jako producent muzyczny powinieneś tak jak ja mieć raczej szacunek do każdego rodzaju, odmiany czy stylu muzycznego ;) a nie zaraz wyzywać od heavy shitów. Styl ten wyrabiam sobie cały czas , jest mi on bardzo bliski z tego powodu iż tej właśnie odmiany dubstepu słucham na co dzień , i ta właśnie odmiana mnie "jara". Może i są tacy co tworzą jak to powiedziałeś "normalny dubstep" lecz jest to raczej inna odmiana dubstepu i tyle ;). Nie podoba ci się , ok napisałeś że nudny ;) przyjmuje to do wiadomości ;) krytyka dopada nawet tych których życie polega na muzyce ;) ze mną niestety tak jest xD a "sektor" w którym czuję się jak ryba w wodzie to właśnie taki styl ;). Masz dosyć wiertar? no to nie słuchaj i zostaw to dla siebie ;)


RE: Haxim - Music Is My Life - Simonus - 27.02.2013

Bez obaw już usunąłem, nie chciałem Cie urazić czy coś :) było wrzucone jako priv, a raczej nikt tu Ci nutki nie ukranie wiec nie ma co się denerwować :)


RE: Haxim - Music Is My Life - djhaxim - 27.02.2013

(27.02.2013, 15:52)Simonus napisał(a): Bez obaw już usunąłem, nie chciałem Cie urazić czy coś :) było wrzucone jako priv, a raczej nikt tu Ci nutki nie ukranie wiec nie ma co się denerwować :)

Cieszę się że zrozumiałeś ;) wiesz , sytuacja która mnie spotkała była bardzo nieprzyjemna , nie chciałbym znów przez to przechodzić :D


RE: Haxim - Music Is My Life - Simonus - 27.02.2013

Haha wiesz jak to bywa, dobrze chciałem, ale jak to mówią dobrymi chęciami piekło wybrukowane ;P


RE: Haxim - Music Is My Life - piral - 27.02.2013

(27.02.2013, 15:32)djhaxim napisał(a):
(27.02.2013, 15:21)piral napisał(a): Już mam dosyć tych wiertar w brostepie czy innym heavy shicie. Przejadło mi się to totalnie. Ale nie jeśli tobie się to Haxim podoba, to ok. Na tym etapie nie jestem w stanie ocenić nawet techniki. Na szczęście są jeszcze producenci, którzy tworzą normalny dubstep, a nie schematyczny, post-skrillexowy lub ciężki na tyle, że bardziej się nie da. A teraz wydaje mi się, że jedziesz na schemacie. Dobrze mieć swój styl, ale warto coś czasem zmienić. Anyway, słuchałem całego kawałka i jest on nudny.

^^ Jako producent muzyczny powinieneś tak jak ja mieć raczej szacunek do każdego rodzaju, odmiany czy stylu muzycznego ;) a nie zaraz wyzywać od heavy shitów. Styl ten wyrabiam sobie cały czas , jest mi on bardzo bliski z tego powodu iż tej właśnie odmiany dubstepu słucham na co dzień , i ta właśnie odmiana mnie "jara". Może i są tacy co tworzą jak to powiedziałeś "normalny dubstep" lecz jest to raczej inna odmiana dubstepu i tyle ;). Nie podoba ci się , ok napisałeś że nudny ;) przyjmuje to do wiadomości ;) krytyka dopada nawet tych których życie polega na muzyce ;) ze mną niestety tak jest xD a "sektor" w którym czuję się jak ryba w wodzie to właśnie taki styl ;). Masz dosyć wiertar? no to nie słuchaj i zostaw to dla siebie ;)

Po to jest forum, żebym wyrażał swoje opinię. Szanuję to, że lubisz ten styl. Kiedyś nawet mi się to podobało, ale nie teraz. Przesada, przesada i totalna nuda zrobiła swoje w tych heavy shitach i sorry, tak właśnie będę to nazywał. I spoko, skoro masz taki stosunek do odbiorców swoich tracków, to nie zamierzam więcej ich słuchać. Może i dobrze. :) Cheers.


RE: Haxim - Music Is My Life - djhaxim - 27.02.2013

Cytat:I spoko, skoro masz taki stosunek do odbiorców swoich tracków, to nie zamierzam więcej ich słuchać. Może i dobrze. :) Cheers.

Wiesz ja darzę każdego producenta szacunkiem , nie mówie że robisz źle , bo wyrażasz swoje zdanie i tutaj masz rację , mnie tylko chodziło o szacunek dla każdego gatunku , odmiany czy rodzaju muzyki ;) . Gdy ma się czegoś dość to można pozostać biernym :D odczekać trochę czasu aż może znów pociąg do danego gatunku spadnie z nieba xD i znów zaczniesz się nim "jarać" xD


RE: Haxim - Music Is My Life - Afin - 28.02.2013

Hm, przyłączę się do tego co zostało już tutaj napisane wcześniej - trochę nudno..

Słucham i ciągle czekam że zaraz dojdzie coś jeszcze do tej wiertary i skrzypiec + perka. Jakiś inny synth, arp, cokolwiek. Z pewnością urozmaiciłoby to cały track. To tylko taka moja luźna opinia jako osoby obiektywnej, bo słuchającej tego, nie produkującej.


RE: Haxim - Music Is My Life - CametrixDubstep - 7.03.2013

powtórzę się, styl zerżnięty od Hulk'a...


RE: Haxim - Music Is My Life - djhaxim - 7.03.2013

(7.03.2013, 0:13)CametrixDubstep napisał(a): powtórzę się, styl zerżnięty od Hulk'a...

heh xD stary , ja nawet tego producenta nie znam ... więc nie "zerżnięty" tylko ewentualnie podobny , trudno dziś o całkowicie oryginalny styl, i jest masa producentów którzy mają podobne style lecz nie "identyczne" , dalej nie rozumiem w czym moje tracki są podobne ;) dlatego chciałbym od ciebie usłyszeć dokładną analizę , jakie elementy są zerżnięte od tego całego Hulk'a.... może tą analizą mnie przekonasz ;)


RE: Haxim - Music Is My Life - CametrixDubstep - 8.03.2013

nie chce tego wałkować, poddaje sie; p


RE: Haxim - Music Is My Life - RDZK - 8.03.2013

Hax wałkowal ten styl odkad pamietam. Sam tez nie kojarze producenta, ktory zwie sie Hulk. Miliony producentow na swiecie, trudno byc oryginalnym, tak jak pisal Haxim.

Mi to wszystko siada, lubie zerkac w Twoje tjuny, ale z wałka na wałek wszystko traci polot.` Pisalem juz o tym kiedys i dalej podtrzymuje, be creative. Wiecej wariacji, postaraj sie urozmaicic swoj styl. Publika sie tego domaga. Bo nie pierwszy raz komentujacych nudzi to, co wykreciles.


RE: Haxim - Music Is My Life - Abaddon - 16.03.2013

Bass za słaby! :D Podoba mi się kick. Tak sobie słuchałem od początku i mówię "średnie"... ale wtedy wszedł rytm w 0:42. I tym ta nuta mnie kupiła. Cudowna wariacja perki. W sumie wielkiej zmiany tam nie ma ale kurde, widzi mi się. Snare też miodny. I tak słucham słucham i z czasem coraz bardziej mi się podoba. :D
Pozdro.


RE: Haxim - Music Is My Life - Miravsky - 20.03.2013

Dobry bass. Ogólnie utwór fajny.


RE: Haxim - Music Is My Life - jerzymorys - 27.03.2013

Myślę, że ze strony technicznej nie można się do niczego przyczepić, brzmi dobrze, nie szumi, jest przestronnie, ale niestety jest też monotonnie. Kiedy motałem się w poszukiwaniu papierosów i zapalniczki, jednym słowem - póki miałem zajęcie było zacne, niestety kiedy usiadłem i oddałem się temu kawałkowi po chwili złapałem się na tym, że coraz mniej o nim myślę.


RE: Haxim - Music Is My Life - Pax - 27.03.2013

Nuda, nuda, nuda. Ileż można używać tej samej stopy i werbla?


RE: Haxim - Music Is My Life - Sebastian K - 7.04.2013

Jeżeli chodzi o mastering to jesteś naprawdę kotem! Słyszałem kilka twoich beacików i jestem pod wrażeniem. W tym ta prosta jak się domyślam molowa melodia na stringach idealnie komponuje się ze bassem. Chyba nie muszę zgadywać, że używasz massive.
Na twoim miejscu spróbowałbym w którejś z dropowych sekwencji czegoś takiego co zrobił skrillexx w first of the year w końcowej fazie utworu - chodzi mi o przyśpieszenie perkusji (dwukrotne). Wprowadziłoby trochę dynamiki do kompozycji - ale to oczywiście tylko moje zdanie.