MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Grupowanie w mikserze - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Grupowanie w mikserze (/temat-fl-studio-fl-studio-grupowanie-w-mikserze)



FL Studio: Grupowanie w mikserze - Kabedd - 24.03.2013

Cześć,jak tworzyć grupy w mixerze? Chodzi mi o to ze np przy tworzeniu perkusji,kazdy dzwiek daje na osobna sciezke w mixerze,dodaje efekty itd. a potem je "złączam" w jedna calosc na jednym kanale. Nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc,mam nadzieje ze jest zrozumiale :P Dziekuje z góry za odpowiedz. Uzywam FL Studio


RE: Grupy MIXER - The Timbrer - 24.03.2013

opcja send i tyle wysylasz do kolejnego insertu w mixerze. Nie mam FLa aktualnie bo bym Ci pokazal na Screenie niech zrobi to ktos kto go posiada :)


RE: Grupy MIXER - Herman - 24.03.2013

Grupować raczej sie nie da w mikserze, mozesz sobie kolorami oznaczać kanały. Raczej nie chodzi Ci o kanał wysyłkowy w celu dodania wspólnej kompresji czy cos?


RE: FL Studio: Grupy MIXER - Audionectic - 25.03.2013

Wyprobuj opcje Layer,mozna jej uzywac rowniez kombinujac z efektami,instrumentami itd.Mozesz sobie stworzyc szyne bus na ktora podpinasz sciezki na zasadzie send jest sporo mozliwosci choc na Layerze chyba nie bedziesz mial mozliwosci obrobki poszczegolnego dzwieku.
Tutaj masz jeden z tutoriali.Moze nie najlepszy ale mozna ogarnac temat.



RE: FL Studio: Grupy MIXER - darXide - 28.03.2013

Send odpada, bo sygnał będzie równolegle przetwarzany dwoma drogami. Żeby zgrupować kanały w mikserze w taki sposób, jaki chcesz, wysyłając wszystkie sygnały na wspólny tor, trzeba przy okazji w kanałach pierwotnych odciąć drogę do kanału master.


RE: FL Studio: Grupy MIXER - Yes I Am - 28.03.2013

A submix??


RE: FL Studio: Grupy MIXER - Kael - 29.03.2013

[Obrazek: flkopia.jpg]

Jesteś np. na kanale kick. Musisz wyłączyć wysyłkę na master i wysłać ten kanał na wspólną szynę. Robi się to poprzez zaznaczanie/odznaczanie pola wskazanego na screenie wyżej.


RE: FL Studio: Grupy MIXER - Johnny - 29.03.2013

ależ ten flowski mixer jest upośledzony, bardzo słabo jak na niemal 11tą wersję programu


RE: FL Studio: Grupy MIXER - The Timbrer - 30.03.2013

Tehnik juz nie wspominajac o ograniczonej ilosci kanalow na szynie, no i submixy naprawde slabo wypadaja latwo sie pogubic w tym wszystkim jak sie prawidlowo nie oznacza szyn. Zdecydowanie lepiej rozwiązane jest to w innych DAWach


RE: FL Studio: Grupy MIXER - Grisha - 30.03.2013

kwestia gustu ;) Mi jakoś płynnej pracuje się na fl'owskim mikserze, w porównaniu do tego, który jest cubase sx 3


RE: FL Studio: Grupy MIXER - Johnny - 30.03.2013

facet, cubase sx3 jest z 2004 roku, może jeszcze napisz że w cubase na atari to dopiero jest niewygodnie, co to za porównanie w ogóle.

w np studio one czy renoise robienie busów/podmixów jest dziecinnie proste, bo tak powinno być - to są funkcje bardzo ułatwiające automatyzację i ogólnie balansowanie mixu czy nakładanie efektów na całe grupy dźwięków ale bez motania się z sendami. i tak naprawdę są to opcje bardzo podstawowe w tej chwili. btw - dobrze że widze że jest max 8 efektów na kanał, czy to się jakoś scrolluje i można więcej?


RE: FL Studio: Grupy MIXER - Airva7 - 30.03.2013

Da się również tak jak pokazane na filmiku.