MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Problem z zapisywaniem [Rozwiązany] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Problem z zapisywaniem [Rozwiązany] (/temat-fl-studio-fl-studio-problem-z-zapisywaniem-rozwiazany)



FL Studio: Problem z zapisywaniem [Rozwiązany] - Kabedd - 28.03.2013

Czesc,mam pewien problem...
Gdy chce zapisac swoj projekt np do wav,to po zapisaniu brzmi inaczej,jakby był przytłumiony...
Mam pare pytan:
Najlepiej zapisywac w 24 czy 32 bit?
Co oznacza opcja "Allas-free TS404" (przy zapisywaniu oczywiscie)
Co oznacza "Save ACIDized" oraz "Delay Compensation"?
Dziekuje z gory za odpowiedz.


RE: FL Studio: Problem z zapisywaniem. - FL FAN - 29.03.2013

- Zapisuj 32 bit - im lepsza jakość tym lepiej ale plik może zajmować więcej miejsca
- Alias-free TS404 - nie pozwala na użycie wygładzania fali wtyczkom
- Save ACIDized™ - (For the file to be used in Sonic Foundry's ACID) zapisuje dodatkowe informacje w pliku wav które potrafi odczytać ACID - powoduje podobno kłopotliwe błędy w plikach Wav (więc lepiej odznaczyć) ale nie wiem co dokładnie zapisuje i co powoduje, bo nie używam tego ani wielu innych opcji zresztą też.
- Delay compensation - to jakaś kompensacja opóźnień (Enable PDC)


Tak kiedyś wyczytałem przynajmniej, więcej nie wiem, mam demo więc sam rozumiesz, nie stawiam na zabójczą jakość.


RE: FL Studio: Problem z zapisywaniem. - Herman - 29.03.2013

32bit nie wiele zmieni. Używasz sterowników asio? Prawdz tez jaka wartość masz ustawiona w polu resampling.


RE: FL Studio: Problem z zapisywaniem. - darXide - 29.03.2013

32 bity mają potencjalnie nieskończenie wielką rozpiętość dynamiczną, co może być przydatne, gdy wielokrotnie efektuje się i resampluje tą samą ścieżkę w kółko.


RE: FL Studio: Problem z zapisywaniem. - Kael - 29.03.2013

Ale tylko profesjonalne karty obsługują dynamikę oferowaną przez 32 bity. Resampling ustaw na 512 i zobacz jak to zabrzmi.


RE: FL Studio: Problem z zapisywaniem. - Kabedd - 30.03.2013

Gdy ustawiam na 512 jest troche lepiej,ale jeszcze nie jet to o co mi chodzi,zdaje mi sie ze ten problem sie pojawil od momentu gdy zaczalem uzywac sterownikow ASIO,sprobuje zapisac pozniej uzywajac podstawowych sterownikow dzwieku i napisze jaki jest efekt :)
Gdyby byl dobry to dobrze i zle,bo uzywam klawiszy MIDI ktore (przynajmniej u mnie) dzialaja tylko na ASIO


RE: FL Studio: Problem z zapisywaniem. - Johnny - 30.03.2013

ludzie skąd wy się bierzecie. na to jak sie track renderuje nie ma wpływu czy korzystasz z asio czy ds, moglbys nie miec dzwiekowki w ogole i tez sie wyrenderuje (identycznie) bo robi to w 100% procesor.

ktores drivery ci kolorują dzwiek (albo właśnie przestają to robić) dlatego slyszysz roznice. ewentualnie masz jakies vsti ustawione zeby z inną jakością grały, a z inną pracowały w trakcjie renderowania utworu.

nauczcie sie wreszcie troche ogarniać te komputery, bo robienie muzyki jest coraz prostsze, a mimo to problemy pojawiają się coraz głupsze.

co ma kontroler midi do asio to nie wiem, ale napewno go nie wymaga, bo niby do czego.


RE: FL Studio: Problem z zapisywaniem. - FL FAN - 30.03.2013

No tak Tehnik, karta dźwiękowa z tego co wiem nie bierze udziału w eksporcie i może jej nawet nie być a muzyka i tak się zrobi/wyrenderuje. To fakt.


RE: FL Studio: Problem z zapisywaniem. - Kabedd - 31.03.2013

MIDI mi wgl nie gra bez ASIO nie wydaje dzwieku,ale Technik wlasnie mi chyba pomogles i to bardzo ...Wspomniales o driverach i sobie uswiadomilem ze gdy nie ogarnialem jak ustawic klawisze MIDI to zainstalowalem jakies...to napewno przez nie,bo wczesniej o ile pamietam wszystko bylo oki :)
Dzieki ! :P