MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
House Y.B- Beginning of the end (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: House Y.B- Beginning of the end (Original Mix) (/temat-house-y-b-beginning-of-the-end-original-mix)



House Y.B- Beginning of the end (Original Mix) - Frashby - 30.03.2013

Witam :) Po dłuższej przerwie ( ponad miesiąc ) z powodu awarii Lapka, wrzucam w końcu swoją Produkcje, chyba najwięcej starań włożyłem w nią ze wszystkich ;) Najwięcej uwagi poświęciłem miksowi i walki z monotonnością, ponieważ te elementy przede wszystkim u mnie wypadały bardzo słabo, Lecz i tak widze już że są błędy i niedopieszczenia, które na pewno w najbliższym czasie postaram się skorygować :)
Tak więc Zapraszam do Odsłuchu :)



Teraz zauważyłem jak strasznie Cicho wyszedł ten utwór, już nie pierwszy raz mam z tym problem, poprostu wszystko jest za Ciche i niewiem jak mam sobie z tym poradzić :(


RE: House Y.B- Beginning of the end (Original Mix) - Yes I Am - 30.03.2013

Nie to dobrze, że nie przekompresowałeś całości bo by nam uszy powiędły... Masteringu na pewno nie robisz, więc twój utwór powinien być stosunkowo cichszy.
Przejścia bardzo słabe, na słabym poziomie wykończenia i etapie samego pomysłu. Gubi się przez nie dynamika utworu, której swoją drogą brak.
Pluck ładnie gra, warto by rozwalić je po panoramie np. FL stereo shaper.
Elementy perkusyjne nie tknięte pewnie w mixerze, są strasznie płaskie, gołe.
Sama melodia z potencjałem, niestety niewykorzystanym. Poszczególne głośności śladów też źle spasowane. Pamiętaj, nie wszystko musi być super głośne.
Okolice 1:48, to już niestety nieporozumienie, jakby inny utwór wchodził...


RE: House Y.B- Beginning of the end (Original Mix) - Frashby - 30.03.2013

hmm, w 1.48 raczej tak ma być, może najwyżej zmienie melodie tego fragmentu żeby bardziej pasowała do melodii głównej, lecz to miałobyć coś w stylu hardwella, lub Tiesto Chassing summers, gdzie własnie wchodzi taki mocniejszy bass, ale pewnie źle to wykonałem. Popracuje nad tym. A jeśli chodzi o przejścia, to w którym momencie są słabe? Chodzi o ogół? I jeszcze jedno, jak poprawić ogólną dynamikę? :) Dzięki za rady, postaram się wszystko poprawić.


RE: House Y.B- Beginning of the end (Original Mix) - Yes I Am - 30.03.2013

Tak chodzi mi o wszystkie przejścia, są jałowe, po prostu tu problem leży w aranżacji utworu. To nie byłoby źle z tym wycinkiem, jeśli aranż byłby w porządku i przejście by pasowało, ale po prostu to całościowo nie trzyma się kupy.


RE: House Y.B- Beginning of the end (Original Mix) - Frashby - 30.03.2013

To Przejście od 1.30 jest moim zdaniem raczej ok, jedynie można by urozmaicić, nie widze nic w nim złego, jest raczej dość porywające i nakręca i chyba dobrze ;) Co masz na myśli pod pojęciem Jałowe?


RE: House Y.B- Beginning of the end (Original Mix) - Yes I Am - 30.03.2013

Lepiej by było jakbyś dał pierw tą część z pluckiem, potem wszedł z leadami i dopiero przejście... rozumiesz


RE: House Y.B- Beginning of the end (Original Mix) - Frashby - 30.03.2013

Tylko wtedy będzie się jeszcze mniej trzymać kupy, bo przejście ma być z pluckiem, więc jakby przejście z tym pluckiem weszło nagle po Bicie z leadami to by było coś nie tak ;) Ale spróbuje, zobaczymy jak wyjdzie


RE: House Y.B- Beginning of the end (Original Mix) - Correl - 30.03.2013

Bardzo ciekawa melodia, podoba mi sie ten synth od 0.30. Kurde naprawde duży potencjał tego kawałka ale zepsuty tymi przejsciami i ten fragment od 1.46. Pluck też fajnie gra. No ta melodia naprawde niezła, ale psują te przejścia i ta perkusja niedorobiona. Szkoda bo można było z tego wyciągnąc coś fajnego.


RE: House Y.B- Beginning of the end (Original Mix) - Frashby - 31.03.2013

Kurcze noo, wydawało mi się że takie fajne jest to przejście od 1.30 :( Według was jest złe? Mam je zmienić, czy to kwestia gustu i ono pasuje ale wam nieodpowiada? Niewiem co robić bo według mnie jest super hehe


RE: House Y.B- Beginning of the end (Original Mix) - damian1997 - 31.03.2013

(31.03.2013, 21:59)House Y.B napisał(a): Kurcze noo, wydawało mi się że takie fajne jest to przejście od 1.30 :( Według was jest złe? Mam je zmienić, czy to kwestia gustu i ono pasuje ale wam nieodpowiada? Niewiem co robić bo według mnie jest super hehe

A odsłuchujesz to po jakimś czasie czy po krótkim od pracy nad tym?
Zawsze jak skończysz utwór odczekaj aż ucho "ochłonie", najlepsza jest drzemka a potem usiądź przed kompem, odtwórz utwór (ale wyłącz monitor).
Zobaczysz kolosalną różnice w odsłuchu przed odpoczynkiem i po.

A co do utworu. Zmieniłbym troche drop. Jest zbyt monotonny. Pamiętaj zawsze gdy robisz taki stop jak w 1:52 na snare dodaj trochę reverbu.

Ten kawałek ma potencjal ale musisz nad nim jeszcze trochę posiedzieć.


RE: House Y.B- Beginning of the end (Original Mix) - Frashby - 1.04.2013

Robiłem tak, i już wiem że ten moment od 1.46 jest fatalny i musze go wyje*** , ale tego przejścia od 1.30 nie usunę w żadnym wypadku, jak dla mnie pasuje super, jedynie zmienie te takie krótkie przejścia jak np w 0.28, nie pasują zabardzo, dzięki za rady, wezme sobie je do serca i popracuje ;)


RE: House Y.B- Beginning of the end (Original Mix) - Revnotes - 7.04.2013

Właściwie po waszej polemice nie mam za wiele do dodania, więc po prostu chcę pochwalić Cię za pluck jest kosmiczny.
Szkoda, że cała reszta leży. Trzymam kciuki za kolejne produkcje.


RE: House Y.B- Beginning of the end (Original Mix) - RDZK - 7.04.2013

to i ja dodam swoje 5gr apropo tego przejscia zaczynajacego sie w 1:30. Złe nie jest, klasyczne wg mnie, ale suche. Snare jest tak wysuszony jak moja paszcza po spaleniu kołka. to samo ten synth co sie w gore pitchuje. I brak jakichkolwiek FXow. Taka pustka w tym buildupie.

Tommy wspomnial o słabych przejsciach, no.. nie mylił sie. Wchodzi to wszystko tak znikad.

Pochwałki za pluck, najmocniejszy element calego tjuna. Zaraz za nim melodia podbija calosc.

Drop.. Hmm, szalu nie ma, kilka juz podobnych motywow slyszalem. Mocy odejmuje mu ten kick. Brzmienowa paskuda.

Podsumowujac, jak tak tego slucham to czuje taka pustke w calej przestrzeni tego wałka, jest sucho.

Ta sklejka ma potencjał, chociaz nie specjalnie gustuje w tego typu tjunach, mam wlasnie takie wrazenie. Tylko.. gdyby technicznie bylo to lepiej wykonane.

A teraz cos specjalnie dla ciebie, wałek z przesłaniem (2:00) : http://www.youtube.com/watch?v=-SrMHyp6LdE


RE: House Y.B- Beginning of the end (Original Mix) - Sebastian K - 8.04.2013

Mnie się podoba. Nie przejmuj się monotonią czy brakiem dynamiki - nie każdy lubi przejścia zrzucające z krzesła. Ta wysoka melodyjka choć może trochę mało wyraźna brzmi tak jakość swojsko, szybko wpada w ucho. Od 1:30 (i w dalszych fazach) może zbyt gwałtownie i nie pasuje do reszty, ale da się słuchać, sam za bardzo nie zwróciłem uwagi. RDZK miał racje że zbyt suche to co się pitchuje i tak jak mówiłem jakby oderwane od reszty kompozycji. Ja bym spróbował dać jakiś wokalowy sampel wyłaniający się na filtrze LP. Wokale się zawsze dobrze komponują. Ale mówię tak bym tylko próbował. Od 1:45 jak dla mnie bardzo ciekawe. Mógłbyś to nawet trochę rozciągnąć w spektrum bo nic w tym momencie nie współbrzmi z basem. No i ten piłokształtny syntch - świetny, mógłbyś nawet dać większego choiresa i reverba.
Ogólnie bardzo sympatyczny kawałek. A dynamika (kompozycji) to moim zdaniem kwestia gustu.


RE: House Y.B- Beginning of the end (Original Mix) - djmonster - 10.04.2013

Naprawde warto czegoś takiego posłuchać bo fajna nuta


RE: House Y.B- Beginning of the end (Original Mix) - Divinity - 13.04.2013

no koolega co sie wypowiadal pierwszy ma duzo racji:D to w 1:48 zmien zmien:D ten build up wczesniej jest dobry tak.. tylko wez po pierwsze daj zejsc temu plukowi.. czyli naloz na niego efekty ktore go wydluza i wmieszaja w ten wchodzacy dzwiek;P na sam ten dzwiek daj jakiegos cichego reverba;P i dobrze by bylo jak by s go wyslal na kanal na ktorym jest pluck .. wtedy juz nie bd wyczuwalna ta pusta slychac ze masz lekki problem z ehami i przejsciami;P pomysl swietny.. ale trzeba tutaj jeszcze doswiadczenia:) mysle ze w nastepnym utworze bd juz lepiej:D