MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
VST - Nie można znaleźć określonego modułu [Rozwiązany] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: VST - Nie można znaleźć określonego modułu [Rozwiązany] (/temat-vst-nie-mozna-znalezc-okreslonego-modulu-rozwiazany)



VST - Nie można znaleźć określonego modułu [Rozwiązany] - Mich - 7.04.2013

Witam!
Ostatni ściągnałem sobie kilka wtyczek ze strony www.pluginboutique.com
KLIKNIJ TU
Wstawiłem pliki wtyczek do folderu VSTPlugins jak zawsze. Gdy jednak w Abletonie chciałem ją uruchmić, wyskoczyło mi ostrzeżenie: ,,Nie można znaleźć odpowiedniego modułu - lokacja wtyczki w plikach programów. Następnie program się wyłączył:(
Było to w m. in. we wtyczce LEL UDS Drums albo Gnome Kick
Czy ktoś wie o co chodzi?<niewiem>
Powiem, że wiele innych wtyczek działa mi poprawnie i nie było tego problemu.
Będę wdzięczny za pomoc.
Oby to było znowu jakieś banalne rozwiązanie...

PROBLEM ROZWIĄZANY! :)

O co chodziło?
Folder nie miał wystarczajączyczh uprawnień.
Jak to naprawić?
1. Wchodzimy do „Panelu sterowania”
2. Następnie „Konta użytkowników i filtr rodzinny”
3. Po lewej stronie wybierz „System i zabezpieczenia” i kliknij w „Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika”
Dostępnym suwakiem przełącz na pozycję znajdującą się na końcu „Nie powiadamiaj nigdy”.(ale 3 od góry też zadziałała)

To tak jakby ktoś też miał ten problem :)


RE: VST - Problem z włączeniem - Afterthought - 7.04.2013

Pewnie w jednym z domyslnych folderow brakuje ktoregos z potrzebnych plikow. Niewiem czy w Abletonie jest jakas wyszukiwarka ale w FLu jest i wystarczy puscic ten shit zeby wyszukalo ci na kompie wszystkie (zainstalowane) wstyczki :)


RE: VST - Problem z włączeniem - Mich - 7.04.2013

(7.04.2013, 18:50)Helsveal napisał(a): Pewnie w jednym z domyslnych folderow brakuje ktoregos z potrzebnych plikow. Niewiem czy w Abletonie jest jakas wyszukiwarka ale w FLu jest i wystarczy puscic ten shit zeby wyszukalo ci na kompie wszystkie (zainstalowane) wstyczki :)

NIestety nie:(. W jednym folderze mam wszystkie wtyczki. W Abletonie widać obok pliku nawet obrazek, mówiący że jest to zainstalowane VST. Ale jak je włączam to pojawia się komunikat.
No cóż, może ktoś inny będzie wiedział. Na szczście jest jeszcze sporo wtyczek do przetestowania:)


RE: VST - Problem z włączeniem - Bloom - 7.04.2013

Możliwe że ta wtyczka nie jest na Twój system,ale nie jestem pewien :)
np. jak ja instalowałem wtyczki x32 to mi nie odpalały z tego powodu że mam system x64 :)


RE: VST - Problem z włączeniem - Revnotes - 8.04.2013

(7.04.2013, 22:57)Bloom napisał(a): Możliwe że ta wtyczka nie jest na Twój system,ale nie jestem pewien :)
np. jak ja instalowałem wtyczki x32 to mi nie odpalały z tego powodu że mam system x64 :)

Nie uruchamiały się, ale powód musiał być inny. 64-bitowy system obsługuje 32-bitowe aplikacje.
Sytuacja gorzej się ma jeżeli DAW jest 64-bitowy, niektóre mają problemy z kompatybilnością 32-bitowych pluginów i odwrotnie.


RE: VST - Problem z włączeniem - Mich - 21.04.2013

(8.04.2013, 10:19)Elnanter napisał(a):
(7.04.2013, 22:57)Bloom napisał(a): Możliwe że ta wtyczka nie jest na Twój system,ale nie jestem pewien :)
np. jak ja instalowałem wtyczki x32 to mi nie odpalały z tego powodu że mam system x64 :)

Nie uruchamiały się, ale powód musiał być inny. 64-bitowy system obsługuje 32-bitowe aplikacje.
Sytuacja gorzej się ma jeżeli DAW jest 64-bitowy, niektóre mają problemy z kompatybilnością 32-bitowych pluginów i odwrotnie.

To nie to, ale już problem rozwiązany:)

Tak czy inaczej thx za pomoc