MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL FL FAN - Ghosts Paradise - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL FL FAN - Ghosts Paradise (/temat-classical-fl-fan-ghosts-paradise)



FL FAN - Ghosts Paradise - FL FAN - 10.04.2013

Życzę miłego słuchania, są to 2 loopy smyczkowe zapętlone w różnych tonacjach i ułożone zgodnie z moją wizją.




RE: FL FAN - Ghosts Paradise - Simonus - 10.04.2013

Smyczki bardzo delikatnie smugają po uszach :) nasuwają się skojarzenia z filmami przyrodniczymi, czy też naukowymi. Gdzie przedstawiany hest jaki proces.. Osobiście podoba mi się ;)


RE: FL FAN - Ghosts Paradise - MonoMike - 11.04.2013

Ładne, szkoda że nie zagrałeś tego sam.
Nad loopem traci się kontrolę i pozostaje albo go pociąć albo tylko pitch shifting jak doskonale sam wiesz.
Mimo wszystko osobiście odbieram Twoją kompozycję jako wstęp do bardziej rozbudowanych sekcji.
Powodzenia!
Mike.


RE: FL FAN - Ghosts Paradise - Afterthought - 11.04.2013

Bardzo przyjemna barwa, melodycznie tez dosc ciekawo ale mogles uzyc wiecej expresji i poexperymentowac z melodia.
Miejscami mam wrazenie jak bym sluchaj ktoregos z Intro Mix'ow Arneja, on tez uzywa tak przyjemnych smykow.
Sam kreciles te dzwieki czy to preset z synta?? No i z jakiej wtyki bo zaciekawila mnie ta barwa ;P Pozdrawiam ;]


RE: FL FAN - Ghosts Paradise - FL FAN - 11.04.2013

Jak już wyżej napisałem są to 2 loopy smyczkowe (dokładniej z programu Magix Music Maker 2013 który wczoraj testowałem) zapętlone w różnych tonacjach i ułożone zgodnie z moją wizją. Również bardzo mi się spodobało brzmienie więc postanowiłem coś z tego ciekawego ułożyć i wrzucić na forum.


RE: FL FAN - Ghosts Paradise - L.G. - 11.04.2013

Podoba mi się twoja muzyka, klimatem podobna do niezapomnianego OST z Unreala (1998), którego twórcą jest Michiel van den Bos.
Może skusisz się na jakiś utwór w collabie?


RE: FL FAN - Ghosts Paradise - Intransitive - 11.04.2013

Jest przyjemnie. Mogłoby to być tłem do jakiegoś innego gatunku. Te dźwięki uszlachetniłyby każdy utwór od popu przez rock aż po dubstep. Jest na czym budować:)


RE: FL FAN - Ghosts Paradise - HybridRaven - 11.04.2013

Motyw ciekawy, fajna barwa... idealnia nadajaca sie do muzyki w tle w jakims programiku przyrodnicznym (tak jak ktos to juz napisal), ale sadze ze jestes w stanie rozbudowac ten kawalek...tak epicko... z pier...ciem, bo jest to mozliwe, ale to juz zalezy od Twojej wizji ;)


pzdr :)


RE: FL FAN - Ghosts Paradise - hipotensja - 11.04.2013

Ja się wynudziłem podle. Fajny koncept, ale myślę, że nie przemyślałeś aranżacji. Z taką treścią utwór powinien mieć maksymalnie 1:30. Wiem, że potrafiłbyś zrobić to po stokroć lepiej, dlatego nie jestem zaspokojony i narzekam :P
Brakuje dynamiki, nawet jeśli jest to spokojny utworek płynący do uszu powoli i łagodnie, to widziałbym tu kontrabasy na ósemkach, widziałbym tu jakiekolwiek zmiany ekspresji, które zainteresowałyby mózg tym, co właśnie wydobywa się z głośników.
Stwierdzam, że nie włożyłeś w ten numer namiastki swojego potencjału, jakby totalny brak pomysłu.


RE: FL FAN - Ghosts Paradise - FL FAN - 11.04.2013

Jak już napisałem wyżej.... testowałem tylko program Magix Music Maker 2013, spodobało mi się brzmienie tych dwóch loopów więc je poukładałem w różnych tonacjach i wrzuciłem na forum. Uznałem, że Wam także się spodobają i będziemy mogli porównać swoje upodobania w tego typu muzyce - dlatego to zrobiłem. To działo się naprawdę bardzo szybko, dodałem tylko kilka efektów, bo nie miała to być symfonia z kompletem instrumentów, (których zresztą nawet nie mam w formie wirtualnej) lecz skromny i spokojny motyw. I tak myślę, że wyszło ładnie tak jak jest teraz i wiele bym nie zmienił, choć to nie moja zasługa, gdyż ja jedynie poukładałem nagrane już brzmienia w odpowiadający mi sposób - co staram się cały czas zaznaczać.

Mimo wszystko gdybym ja był autorem tych sekwencji to byłbym z nich bardzo zadowolony i ułożyłbym je w identyczny sposób zapewne, mnie to nie nudzi, taki mam charakter i spojrzenie na muzykę, poza tym inaczej odbiera się taką muzykę na przykład w czasie filmu, o czym wspomnieli już wyżej Koledzy - muzyka filmowa bywa niezauważalna, nie przeszkadza w oglądaniu, lecz buduje tło, a jeśli taka jest, to oznacza, że jest dobra. Takimi zasadami się kieruję. Stąd taka aranżacja (jeśli można tak to nazwać) tych dwóch loopów. Mam nadzieję, że udało mi się przedstawić klarownie moje motywacje, którymi się kierowałem.

Pozdrawiam Serdecznie



RE: FL FAN - Ghosts Paradise - shadowfinder - 13.04.2013

klimat jest świetny, czuć wrażliwość nawet w ułożeniu tego, no bo są to loopy jak sam mówisz i nie można za bardzo tutaj mówić o kompozycji. Rozumiem jaki miałeś zamiar i to ci świetnie wyszło! Mimo wszystko ja jak dobrze wiesz jestem zwolennikiem własnych kompozycji, więc czekam na twoją następną...:-)


RE: FL FAN - Ghosts Paradise - closeinsounds - 15.04.2013

Bardzo przyjemnie się słucha, jednak moim zdaniem jest trochę za długie. Ale generalnie na plus :)