MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP Afin - Adolf - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP Afin - Adolf (/temat-dubstep-afin-adolf)



Afin - Adolf - Afin - 14.04.2013

Zapraszam do sprawdzenia mojej produkcji!




RE: Afin - Adolf - Shizzlematic - 15.04.2013

Po tytule spodziewałem się rozpierdzielu niczym na II wojnie, jednak trochę się zawiodłem.
Track słabo zmixowany, snare całkowicie bez mocy, stopa strasznie zmula, wooble robią jak dla mnie za duży chaos momentami.

Fajny klimat, mroczny, tajemniczy, ale popracuj nad elementami powyżej ;)


RE: Afin - Adolf - djmonster - 15.04.2013

wg mnie nie jest to za dobry track
brak fajnego pierd*nięcia który powinien byc w dubstepie


RE: Afin - Adolf - Intransitive - 15.04.2013

Według mnie byłby z tego dobry d&b albo hardcore po zmianie rytmu. Dubstep wyszedł z tego taki sobie. Pozdro


RE: Afin - Adolf - Afin - 15.04.2013

Dzięki Panowie za komentarze. Staram się pracować na mixem i masterem, robiąc to wszystko samemu, a nie zostawiając to komuś obcemu. Mam nadzieję, że z czasem będzie to szło w coraz lepszą stronę i osiągnę zadowalające mnie brzmienie, tak żeby było to naprawdę przyjemne dla ucha.

Zastanawiam się jak widzą to inni mówiąc, że za mało mocy jest w tracku, albo leżałby w klimatach dnb... Ciekawe ciekawe ;)


RE: Afin - Adolf - Intransitive - 16.04.2013

Jesteś ciekaw więc spieszę z wyjaśnieniem. Masz tu http://soundcloud.com/darxide/epitaph absolutnie genialny kawałek DarXide'a i widzę twoją nutę zrobioną w podobnym stylu jak tutaj z taką właśnie perką. Zwróć uwagę na 1:50. Pozdro


RE: Afin - Adolf - Afin - 16.04.2013

Przesłuchałem to co wrzuciłeś i przyznam szczerze, że hm... Nie jestem pewien czy rozumiem co masz na myśli.. Chyba po prostu przez to że Twój przykład to dnb, a ja tutaj celowałem bardziej w dubstepowy klimat.. W każdym razie dziękuję za link i chęci do skomentowania.

5!


RE: Afin - Adolf - Jakub - 20.04.2013

Stworzyłeś fajny klimat, mroczny, trochę leniwy. Lubię czasem posłuchać takich rzeczy.
Jak dla mnie wooble powinny być bardziej dopracowane i ogólnie mix.


RE: Afin - Adolf - Sebastian K - 21.04.2013

Więcej momentów takich jak w 0:55 i byłaby dynamika jakaś. Brakuje wspomnianego pie^&*%nięcia.
Ogólnie popracuj nad tym.


RE: Afin - Adolf - MrUPGrade - 21.04.2013

Mi się utwór bardzo podoba, miłą odmiana od w/w "pierd.....", choć faktycznie wooble ciut momentami niewyraźne, gdzieś tam się w tło za bardzo rozpływają. Nastrój świetny i nie mogę zgodzić się z wypowiedzią Shizzlematic co do niedobrania klimatu do tytułu (choć to oczywiście ostatecznie jest kwestią gustu i prywatnej interpretacji) to mi on akurat bardzo pasuje, jest lekko psychodeliczny i mroczny, gdzieś tam w głowie pojawia się nutka paranoi, a chyba tak bym się czół wiedząc że pan Adolf ze swoimi planami kręci się gdzieś niedaleko:)

Wracając jeszcze do kwestii miksu i masteringu to faktycznie mógł by być bardziej czytelniejszy, ale ogólnie jak na samodzielny miks w którym bądź co bądź sporo się dzieje, to nie jest źle, wydaje mi się że ogólnie miało to brzmieć trochę lo-fi.

Ale żeby nie słodzić za mocno to powiem że jest jedna rzecz która mnie razi, utwór fajnie się zaczyna, brnie sobie do przodu, dokądś zmierza, i nagle się urywa... jak dla mnie nie musi mieć długie outra, ale chociaż jakiś wybuch/huk/udeżenie z dłuższym reverbem tak żeby nie było wrażenia że ci się youtube przyciął nagle :)


RE: Afin - Adolf - Afin - 25.04.2013

(20.04.2013, 11:37)Jakub napisał(a): Stworzyłeś fajny klimat, mroczny, trochę leniwy. Lubię czasem posłuchać takich rzeczy.
Jak dla mnie wooble powinny być bardziej dopracowane i ogólnie mix.

Staram się pracować na bieżąco nad mixem, mam nadzieję, że przyszłe produkcje będą brzmieć znacznie lepiej.

(21.04.2013, 12:56)Sebastian K napisał(a): Więcej momentów takich jak w 0:55 i byłaby dynamika jakaś. Brakuje wspomnianego pie^&*%nięcia.
Ogólnie popracuj nad tym.

Dobrze, rozumiem o co chodzi, dzięki za komentarz.

(21.04.2013, 13:33)MrUPGrade napisał(a): Mi się utwór bardzo podoba, miłą odmiana od w/w "pierd.....", choć faktycznie wooble ciut momentami niewyraźne, gdzieś tam się w tło za bardzo rozpływają. Nastrój świetny i nie mogę zgodzić się z wypowiedzią Shizzlematic co do niedobrania klimatu do tytułu (choć to oczywiście ostatecznie jest kwestią gustu i prywatnej interpretacji) to mi on akurat bardzo pasuje, jest lekko psychodeliczny i mroczny, gdzieś tam w głowie pojawia się nutka paranoi, a chyba tak bym się czół wiedząc że pan Adolf ze swoimi planami kręci się gdzieś niedaleko:)

Wracając jeszcze do kwestii miksu i masteringu to faktycznie mógł by być bardziej czytelniejszy, ale ogólnie jak na samodzielny miks w którym bądź co bądź sporo się dzieje, to nie jest źle, wydaje mi się że ogólnie miało to brzmieć trochę lo-fi.

Ale żeby nie słodzić za mocno to powiem że jest jedna rzecz która mnie razi, utwór fajnie się zaczyna, brnie sobie do przodu, dokądś zmierza, i nagle się urywa... jak dla mnie nie musi mieć długie outra, ale chociaż jakiś wybuch/huk/udeżenie z dłuższym reverbem tak żeby nie było wrażenia że ci się youtube przyciął nagle :)

Tak jak napisałem wyżej, staram się pracować nad mixem, poprawiać swoje brzmienie itd. Czy pasuje czy nie, to każdy sobie sam oceni i odbierze ten tytuł jak chce. Według mnie tytuł pasuje do klimatu, mam podobne odczucia co Ty heh. No wyszło jak wyszło.. miałem okazję odsłuchiwać tego tracku już po skończeniu w studiu na monitorach i przyznaję, że miks jest tak raczej średnio wyraźny.. Tragedii może i nie ma, ale na przyszłość postaram się żeby nie było takich sytuacji.


Dziękuje wszystkim za komentarze, pozdro


RE: Afin - Adolf - Matthew Vertino - 26.04.2013

Nie ma mocy, musisz popracować nad mixem. Brzmienia i aranż też taki nijaki. brakuje mięsa :P