MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Nucky - Sorrow - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Nucky - Sorrow (/temat-hardstyle-nucky-sorrow)



Nucky - Sorrow - Wave - 19.04.2013

Hej! Mój drugi kawałek nu, zdecydowanie smutniejszy (przynajmniej tak mi się wydaje - sprawka melodii). Zapraszam do odsłuchu. :)




RE: Nucky - Sorrow - The Timbrer - 19.04.2013

Kick słaby. Bardzo słaby sounddesign intro wieje nudą nic się nie dzieje kompletnie. Natomiast melodia mi się podoba. Mix coś tam gra ale ja to powtarzam i powtarzać będę bez dobrego kicka dobrego mix'u nie będzie. Ogólnie nienajgorzej ale popracuj nad sounddesignem i mixem i przede wszystkim nad kickiem


RE: Nucky - Sorrow - bluszcz - 19.04.2013

(19.04.2013, 11:18)Wave napisał(a): Hej! Mój drugi kawałek nu, zdecydowanie smutniejszy (przynajmniej tak mi się wydaje - sprawka melodii). Zapraszam do odsłuchu. :)


Hej, zmień proszę kick - charczy and so.

Dalej jest lepie j:)


RE: Nucky - Sorrow - Hola Flavio - 21.04.2013

LOL. Kick ma zajebisty potencjał. Jakby go nieco zmodyfikować to całkiem ładny byłby. :)


RE: Nucky - Sorrow - Batashi - 22.04.2013

Nudne intro, bez polotu. W kicku mi się tylko punch podoba. Melodia jest spoko, ale lead mi się nie podoba, a break już tak. Jako całokształt nie jest źle :)


RE: Nucky - Sorrow - rotek123 - 22.04.2013

Melo mnie pociągnęło Heart xD Ale kick tak juz mniej, dziwny dist, punch fajny, oryginalny. Hmm.. Ogólnie nie mam więcej zastrzeżeń, może więcej zabawy z intro.. Ale nie bd się wypowiadał, bo sam nie umiem ich robić.


RE: Nucky - Sorrow - Shini - 27.04.2013

Kick mógłby być dobry gdyby nad nim dłużej posiedzieć, wyszłoby coś w stylu starego kicka Frequencerz :D Generalnie tail wchodzi za późno więc prawdopodobnie ma za duży attack. Przytnij waveform zaraz za punchem, wywal środek i dopasuj tak, żeby ładnie grało. Autofilter może się przydać, żeby kick nie był zbyt długi (ewentualnie robisz drugą kopię tailu, robisz między nimi fade mniej więcej w 3/4 długości i ścinasz trochę wysokich i średnich z drugiego).

Melodia - mieszane uczucia. Jest dobra, ale trochę nuda. Przydałby się jakiś wspierający pad albo arp w tle, byłoby ciekawiej.

Intro - to zdecydowanie najsłabszy punkt całego utworu, za mało się dzieje, lead ten sam co w climaxie, po prostu nie.

Kolejna sprawa, która powtarza się u wielu osób - FX! Za mało efektów - riserów, fade'ów, odwróconych crashów etc, to one sklejają track w spójną całość, trzeba o tym pamiętać.

Miks trochę zamulony, parę rzeczy trzeba poprawić (głównie miks kicka z leadem) i powinno być dobrze.


RE: Nucky - Sorrow - Daltonerz - 4.05.2013

A mi się akurat kick podoba, tylko kilka spraw mnie męczy. Mianowicie mam takie odczucie, że nie ma tu ani intra, ani outra :/. Zero screechów, wobble z dubstepu mogły by też pomóc, choć to nie za bardzo ten klimat :P, efektów na kickach (taki mocno przesterowany na przykład fajnie by urozmaicił wstęp i zakończenie tracka, a i w melodycznej części nie zaszkodziłby ;]) Fajne jest te cykanie hatów, ale szybko się nudzi. Co do melodii, to boję się trochę oskarżać czy coś, ale mam nadzieję, że tylko mi się wydaje, że to plagiat :<. Autor nie wspomniał czy się czymś się "inspirował" tworząc główną część swego dzieła, ale mam dobrą pamięć do melodii i na pewno gdzieś ją słyszałem, tylko problem mam z nazwą utworu, ale może jeszcze poszukam i dam znać, jeśli znajdę o co mi chodzi ;] Kiedy rozwija się ta melodia (zwolnienie tempa i powolne przyspieszanie) był jakiś wokal, nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chyba kobiecy :P Przepraszam za taki nieprzyjemny komentarz, ale po prostu chciałbym na to zwrócić uwagę, gdyż często mi na przykład się zdarza, że ułożę jakąś świetną melodię, a potem okazuje się, że podświadomie wykorzystałem już istniejący utwór :P zdarza się. A i możliwe, że po prostu się czepiam :D Ale jeszcze trochę poszukam i jak nie znajdę, to przeproszę, każdy jest przecież tylko człowiekiem :P
Znalazłem :D
Ran-D & Adaro Struggle for Existence - identyczny układ akordów i rytm(?), dlatego mi się pomyliło :P Melodia nie jest identyczna, ale bardzo podobna, przez co wydawało mi się, że gdzieś już ją słyszałem :P No ale za same akordy nie można ganić, przecież jest masa piosenek opierających się na identycznych wariacjach ;] (choć ta jest dość charakterystyczna :P)
Pozdro !


RE: Nucky - Sorrow - Wave - 17.05.2013

Dzięki wszystkim za komentarze a szczególnie za rady, aby me produkcje w przyszłości były coraz lepsze. :)

Daltonerz, rzeczywiście mid part jest bardzo podobny. Słuchałem kiedyś tego kawałka i pewnie dlatego częściowo "odtworzyłem" tą melodię, kurczę...


RE: Nucky - Sorrow - Frashby - 28.05.2013

Melodia moim zdaniem cudna, maaax mi się podoba, gratuluje. Technicznie jeszcze troche trzeba popracować, ale ta melodia główna mnie osobiście powala na kolana. Dawno nie słcuchałem HS, a po przesłuchaniu twojej nutki, znów wszystko mi się przypomina, znów mam ochote na te ostre brzmienia.


RE: Nucky - Sorrow - Trusted - 29.06.2013

Edytowanie istniejącej melodii to świetny sposób. To dziwne że przez przypadek wyszła ci ta sama melodia zagrana trochę wyżej i na innych lead'ach.