MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ABLETON Ableton Live: Podgląd dźwięku w Operatorze [Rozwiązany] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: ABLETON Ableton Live: Podgląd dźwięku w Operatorze [Rozwiązany] (/temat-ableton-live-ableton-live-podglad-dzwieku-w-operatorze-rozwiazany)



Ableton Live: Podgląd dźwięku w Operatorze [Rozwiązany] - Wizzardius - 21.04.2013

Hej witajcie ;d Kompletnie nowy jestem, troche w internecie patrze tutoriale odnośnie abletona, i zatrzymałem się na momencie, gdy dodaje się Operator i robi sie bass na oscylatorach. Jak odtworzyć to co sie tam tworzy?
Jak stworzyć prosty utwór w Abletonie ? Cz.2 - YouTube


RE: Operator - podgląd dźwięku - Mich - 21.04.2013

Żeby odtworzyć obojętnie jaki dźwięk po prostu go zagraj na klawiaturze:) Na podłączonej midi albo po prostu w komputerze.
W Abletonie ona wygląda tak
CDEFGAHCD - nazwy dźwięków w muzyce(chyba wiesz)
\/\/\/\/\/\/\/
ASDFGHJKL - klawiatura w Abletonie
dodatkowo
C#D#F#G#H#
\/ \/ \/ \/ \/
W E T Y U
Klawiszem ,,z" przełączasz oktawę w dół. A klawiszem ,,x" w górę.
UWAGA: żeby zagrać dobry dźwięk musisz mieć na tracku zaznaczone takkie kółeczko pod cyfrą i znakiem S. Po zaznaczeniu robi się ono czerwone
[Obrazek: Ableton.png]
Akurat tu znajduje się ono na tracku 3 na dole, czyli klawiatura będzie grała instrument z tracku 3.
Radzę ci pooglądać tutoriale samej obsługi programu (Widoki, funkcje klawiszy, skróty, gdzie co jest itd.)
Mam nadzieję że pomogłem. Jakby co to pisz:)
Pozdro!


RE: Operator - podgląd dźwięku - Wizzardius - 21.04.2013

Uuu ja widze, że trafiłem na dobre forum. Teraz nie mam sprawdzić jak to działa, ale jestem pewny, że zadziała jak tak mówisz. Wielkie dzięki za pomoc!! :)) Tematu nie zamykajcie, jeszcze może tu napisze.


RE: Ableton Live: Operator - podgląd dźwięku - T0M3K - 3.05.2013

(21.04.2013, 11:35)Wizzardius napisał(a): ...gdy dodaje się Operator i robi sie bass na oscylatorach.

- jeśli już chcesz tak to określić, to na operatorach a nie oscylatorach.


RE: Operator - podgląd dźwięku - Janou - 17.10.2013

(21.04.2013, 13:08)Mich napisał(a): Żeby odtworzyć obojętnie jaki dźwięk po prostu go zagraj na klawiaturze:) Na podłączonej midi albo po prostu w komputerze.
W Abletonie ona wygląda tak
CDEFGAHCD - nazwy dźwięków w muzyce(chyba wiesz)
\/\/\/\/\/\/\/
ASDFGHJKL - klawiatura w Abletonie
dodatkowo
C#D#F#G#H#
\/ \/ \/ \/ \/
W E T Y U
Klawiszem ,,z" przełączasz oktawę w dół. A klawiszem ,,x" w górę.

Witam odświeżę temat. Ja dalej nie rozumiem jak to zrobić po odpowiedzi kolegi wyżej. Mój ableton wydaje inne dźwięki niż ten z filmiku wciskając klawisze.


RE: Operator - podgląd dźwięku - Mich - 17.10.2013

(17.10.2013, 8:36)Janou napisał(a):
(21.04.2013, 13:08)Mich napisał(a): Żeby odtworzyć obojętnie jaki dźwięk po prostu go zagraj na klawiaturze:) Na podłączonej midi albo po prostu w komputerze.
W Abletonie ona wygląda tak
CDEFGAHCD - nazwy dźwięków w muzyce(chyba wiesz)
\/\/\/\/\/\/\/
ASDFGHJKL - klawiatura w Abletonie
dodatkowo
C#D#F#G#H#
\/ \/ \/ \/ \/
W E T Y U
Klawiszem ,,z" przełączasz oktawę w dół. A klawiszem ,,x" w górę.

Witam odświeżę temat. Ja dalej nie rozumiem jak to zrobić po odpowiedzi kolegi wyżej. Mój ableton wydaje inne dźwięki niż ten z filmiku wciskając klawisze.
Bo zsyntezowałeś inny dźwięk. Syntezator (np. abletonowy operator) ma to do siebie że tworzy różne dźwięki, takie jakie sobie zsyntezujesz...
Jeśli chcesz by twój dźwięk brzmiał tak samo jak ten z filmiku, musisz ustawić wszystkie takie same parametry.