MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Sebastian K - Classical & Emocjonal Trap - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Sebastian K - Classical & Emocjonal Trap (/temat-sebastian-k-classical-emocjonal-trap)



Sebastian K - Classical & Emocjonal Trap - Sebastian K - 21.04.2013

Dodaje to w dubstepie bo w hiphop/reggae jakoś nie widzę dla tego miejsca. Swoją drogą przydałby się oddzielna zakładka dla Trapu.

Beat zrobiłem korzystając z nexusa - brzmienia trochę śmierdzą szczególnie na początku. Nie miałem pomysłu jak to podkręcić.

Jeżeli chodzi o kompozycje i dynamikę to może nie każdy stwierdzi że to jest na poziomie ale jest to mój szczyt szczytów. Styl ogólnie trochę oklepany - elementy które gdzieś już słyszałem.

Zachęcam do komentowania <v>.




RE: Sebastian K - Classical & Emocjonal Trap - Abaddon - 23.04.2013

Pianinko niezłe, ogólnie cały ten melodyczny motyw brzmi dobrze. Werbel trochę za często naparza. Nie podoba mi się też dźwięk który wchodzi w 1:00. Niestety na Trapie się nie znam i nie za bardzo mi podchodzi ale ten utwór jakoś mi nie przypomina tego gatunku. Bardziej jak jakiś soundtrack do filmu może?


RE: Sebastian K - Classical & Emocjonal Trap - Sebastian K - 23.04.2013

Spoko. Ogólnie Trap jest bardziej dynamiczny - więcej pauz, wszystko poszarpane. Piszczała od 1:00 też mi się wydawał zbyt syntetyczna w stosunku do reszty kompozycji. Z kolei długo zastanawiałem się nad pianinem. Myślałem o czymś właśnie bardziej syntetycznym. A werbel - faktycznie, trochę za dużo go. Będę jeszcze nad tym pracował.


RE: Sebastian K - Classical & Emocjonal Trap - CametrixDubstep - 23.04.2013

jedyne co mi się tu podobało to czystość hi-hatów i pianinko, pracuj dalej :) no i nie mogę zapomnieć o sekcji smyczkowej :D


RE: Sebastian K - Classical & Emocjonal Trap - Sebastian K - 23.04.2013

Hi-haty właściwie tylko kompresorem podkręcam. Co do pianinka to jednak ciągle mam wątpliwości i co do stringów bo nie brzmią zbyt czysto, a właściwie ochydnie. Przede wszystkim myślę, że kompozycji zmieniać nie muszę jedynie nad brzmieniami popracować


RE: Sebastian K - Classical & Emocjonal Trap - Chrased - 24.04.2013

Na bank fatalnie to zmixowaleś. Perkusja jest pod głównym brzmieniem, a to źle. Dales na to sidechain? Crash za glosno, stopuje cala dynamike. Melodia jest fajna. Kick jest za gleboko z bassem.


RE: Sebastian K - Classical & Emocjonal Trap - Sebastian K - 24.04.2013

Nie używałem w ogóle sidechain i tez myślę że to błąd, ale przez całą perkusję go dawać<huh>. Jedyny sidechain o jakim myślałem to kick tłumiacy bass (bo użyłem do tego FruitKick z początkowym klickiem), ale głośniki na jakich teraz pracuje są słabe i nie chciałem się już bawić - wpadają w jakiś rezonans przy bassie i się trzęsą. Moim zdaniem na piszczałe moglem dać jakieś szybkie LFO na odcięcie filtru bo trochę za bardzo daje ona o sobie znać.
Jak mówiłem to co mnie najbardziej razi to brzmienie nexusa.


RE: Sebastian K - Classical & Emocjonal Trap - Iweajsi - 13.05.2013

Jak dla mnie kawałek jest dosyć fajny.