MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP Batashi feat. RomyHarmony - Humanity In Disguise - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP Batashi feat. RomyHarmony - Humanity In Disguise (/temat-dubstep-batashi-feat-romyharmony-humanity-in-disguise)



Batashi feat. RomyHarmony - Humanity In Disguise - Batashi - 24.04.2013


Witam serdecznie! W końcu mogę na tym forum podzielić się swoją produkcją, na początek dubstep. Jestem bardzo ciekaw waszych opinii.


RE: Batashi feat. RomyHarmony - Humanity In Disguise - Chrased - 24.04.2013

Jeżeli by to oceniać jako chillstep, to nie brzmi to zle. Kawałek wolno sobie płynie, gdzieniegdzie wobble. Wokal moglbym byc odrobine glosniej, no i brakuje mi wiecej glebi w padach. Ale ogolnie da się posluchać ;)


RE: Batashi feat. RomyHarmony - Humanity In Disguise - Abaddon - 24.04.2013

Przyjemnie się rozkręca. Czuć klimat choć faktycznie Pad mógłby być trochę bardziej odczuwalny. Wokal bardzo mi się spodobał, posiada miły pogłos. Uważam jednak, że źle zrobiłeś dodając te wobble. W 1:23 jeszcze da się je przełknąć ale niestety od 1:49 według mnie kompletnie nie pasują do całości. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem do nut w takim klimacie jest sub-bass który zastosowałeś w 0:41. I trochę więcej kombinuj z perką. Clap sprawia wrażenie lekko pustego. Ogólnie nutkę oceniam na plus bo przyjemnie się jej słucha no tylko... te wobble. :)
Pozdro.


RE: Batashi feat. RomyHarmony - Humanity In Disguise - Batashi - 24.04.2013

Dziękuję za wartościowe opinie jak dotąd!
Kiedy tworzyłem ten utwór nie nastawiałem się zbytnio na chillstep, dopiero teraz sobie uświadomiłem że jednak wobble nie były zbyt konieczne. Może że to pierwsza moja kompozycja w tych klimatach...
A co do padu... jeżeli chodzi o głębię w sensie że musiałbym dodać trochę dołu - odciąłem, ponieważ gryzło się to z innymi dźwiękami.
Na pewno nie poprzestanę na jedynym utworze w takim klimacie, będę pracował dalej :)


RE: Batashi feat. RomyHarmony - Humanity In Disguise - FL FAN - 24.04.2013

Fakt, wokal jest bardzo wysmakowany względem całości, niesie wspaniały pogłos. Ładnie wszystko skomponowane, nastrojowo i dynamicznie. Bardzo efektowna końcówka. Wiedziałeś co robisz i myślę, że Twoje kolejne utwory będą równie ciekawe lub jeszcze lepsze. Pozdrawiam!


RE: Batashi feat. RomyHarmony - Humanity In Disguise - RDZK - 24.04.2013

No, no. cos w stylu mt eden. Intro ładnie sie buduje. W przeciwienstwie do reszty nie uwazam, zeby pomysl z tym wblem byl zły i nie pasował do calosci. Pasuje idealnie. Ale mam wrazenie, ze momentami zjada kick. Sam subbass znudzilby sluchacza patrzac na to, ile trwa ten tjun. Takie moje zdanie.
Minusem w tym wałku jest perka, tzn. kick (gdy wszedł poczułem taki jakby niesmak) i snare. Jesli chodzi o snare, do samego jego brzmienia nic nie mam, ale to, ze gra lekko w stereo, jak dla mnie jest minusem, bo przez to traci na mocy, tak ja to widze. Jestem stanowczo przeciwny snare'owi w stereo. Ale kazdy ma juz jakies tam swoje upodobania i ich sie trzyma, dlatego te dwa ostatnie zdania, ktore napisalem, mozesz olac :P


RE: Batashi feat. RomyHarmony - Humanity In Disguise - CametrixDubstep - 27.04.2013

(24.04.2013, 16:41)RDZK napisał(a): No, no. cos w stylu mt eden. Intro ładnie sie buduje. W przeciwienstwie do reszty nie uwazam, zeby pomysl z tym wblem byl zły i nie pasował do calosci. Pasuje idealnie. Ale mam wrazenie, ze momentami zjada kick. Sam subbass znudzilby sluchacza patrzac na to, ile trwa ten tjun. Takie moje zdanie.
Minusem w tym wałku jest perka, tzn. kick (gdy wszedł poczułem taki jakby niesmak) i snare. Jesli chodzi o snare, do samego jego brzmienia nic nie mam, ale to, ze gra lekko w stereo, jak dla mnie jest minusem, bo przez to traci na mocy, tak ja to widze. Jestem stanowczo przeciwny snare'owi w stereo. Ale kazdy ma juz jakies tam swoje upodobania i ich sie trzyma, dlatego te dwa ostatnie zdania, ktore napisalem, mozesz olac :P

mam to samo zdanie, jestem megafanem Mt Eden'a :D kocham te wobble ^^ sam naparzam prawie samymi wobblami w swoich nutach :) kupie Twoje nutki w takich klimatach bez zastanowienia :D zapraszam do mnie ;]