MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL Studio 10 i Keyboard Casio MA-150 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL Studio 10 i Keyboard Casio MA-150 (/temat-fl-studio-10-i-keyboard-casio-ma-150)



FL Studio 10 i Keyboard Casio MA-150 - PaPórz - 24.04.2013

Hej.

Otóż mam pytanie. Posiadam keyboard MA-150 i chciałbym go podłączyć do komputera i uzywac w programie FL Studio 10. Tylko, że posiadany przeze mnie keyboard(mini keyboard) ma tylko wtyczke MIDI OUT, MIDI IN nie ma. Próbuje go podłączyć ale chyba program go nie wykrywa. PO podłaczeniu do komputera sterowniki zostały prawidłowo zainstalowane. Czyli, podsumowując mogę go podłączyć i używać( chodzi mi o dogrywanie linii melodycznej czy samplowaniu utwórów, z poziomu klawiatury jest to dosyć męczące) czy muszę zainwestować w nowy sprzęt?
Z góry bedę wdzięczny za pomoc Pozdrawaiam.


RE: FL Studio 10 i Keyboard Casio MA-150 - Kael - 24.04.2013

A fruciak widzi go w urządzeniach midi? Musisz dać "enable" w zakładce midi w ustawieniach.


RE: FL Studio 10 i Keyboard Casio MA-150 - PaPórz - 24.04.2013

Mam takie cos
http://imageshack.us/f/248/beztytuuphh.jpg/
Wykryte zostały te dwa urzadzenia od dołu w OUTPUT i to jedno w INPUT.
Na kablu pali sie tylko jedno swaitelko te zielone(odpowidzialne za podloczenie do usb, chyba). Drugie czerwone sie nie pali. Zapala sie jak ruszam wtyczka od zasilacza, nie wiem dlaczego. Nie wiem tez czy dobrze robie bo podlaczam wtyczke IN na kablu do gnaizdka OUT w keyboradzie( tak pisało w instrukcji kabla który dzis kupilem wiec to chyba nie jego wina).

Głupie pytanie: czy keyboard ma byc podłączony do prądu?


RE: FL Studio 10 i Keyboard Casio MA-150 - Kael - 24.04.2013

Hmmm, no niby wykrywa. Jak naciskasz klawisza to świeci się ikonka midi we fruciaku? Na screenie masz ją na lewo od suwaka głośności, zaraz koło napisu "track 6". A zasilacz wpinasz normalnie ;)


RE: FL Studio 10 i Keyboard Casio MA-150 - PaPórz - 24.04.2013

Jak naciskam to tylko slysze dzwieki w glosnikach keyboardu. Nic sie nie zaswieca
Nie mam pojecia co jest nie tak w menadzerze urzadzen nie ma zadnych znakow zapytanie czy chyba jezeli o to chodzi to jest okej. Zmienialem sterowniki na inne, to tez nic nie daje. Nie wiem dlaczego druga kontorlka na kablu sie nie pali, zapala sie jedynie jak ruszam wtyczka od zasilacza.

Mam Windows 7 x64. Jezeli ma to w czyms pomoc.
Doszła jeszcze jedna ciekawa rzecz. Sciagnałem sobie jakies tam Virtual MIDI piano. I gdy naciskam klawisze na zwyklej kalwaiturze zapala sie lampka na 'pudelku' od kabla usb midi, czy to normalne?
Mam jeszcze jedno pytanie i czy ktos moze mi chcociaz na nie odpowiedziec. Czy keyboard ma byc wlaczony? I czy jakgby wszystko działało to dzwiek slyszalbym w glosnikach komputerowcyh?


RE: FL Studio 10 i Keyboard Casio MA-150 - Johnny - 25.04.2013

strona 25 instrukcji - podlaczyc kabel, wlaczyc urządzenie.

http://www.midiox.com/ tym sprawdź czy jakies sygnaly w ogole odbiera twoja przejsciowka


RE: FL Studio 10 i Keyboard Casio MA-150 - Bloom - 25.04.2013

(24.04.2013, 19:31)PaPórz napisał(a): Mam jeszcze jedno pytanie i czy ktos moze mi chcociaz na nie odpowiedziec. Czy keyboard ma byc wlaczony? I czy jakgby wszystko działało to dzwiek slyszalbym w glosnikach komputerowcyh?

Tak Keyboard musi być podłączony i na Twoim komputerze muszą być zainstalowane sterowniki do Twojego kontrolera MIDI.
Używaj opcji "Edytuj" a nie pisz post pod postem :)


RE: FL Studio 10 i Keyboard Casio MA-150 - PaPórz - 27.04.2013

A wiec jezeli chodzi o MIDIOX'a to robie tak jak jest tu napisane, cutuje:
"jesli w midi-ox nie ma otwartego okna 'monitor-input' to otwierasz go z menu view/input monitor
teraz w menu options/midi devices otwierasz okienko gdzie po lewej stronie powinienes ujrzec ten interface (w midi inputs i midi outputs)
u mnie np klawiatura midi jest widoczna jako 'in usb keystation' i 'out usb keystation' a interface midi jako 'urzadzenie audio usb'

jak Twoj interface bedzie widoczny... tego nie wiem
w kazdym razie na pewno powinien tam byc

klikasz na niego w okienku midi inputs, pojawia sie w port map objects (dolne prawe okienko)
dajesz ok
teraz gdy operujesz na klawiaturce w oknie monitor-input powinny byc widoczne odpowiednie komunikaty midi... "


Mi w oknie Monitor INput nic się nie pokazuje. To znaczy ze mam zepsuty kabel, czy jaka moze byc inna przyczyna?

W okienko Input MOnitor pojawiaja sie dopiero linijki tekstku gdy wlaczam i wylaczam keyboard
Na sterownikach ze strony casio wogole. Jak wlaczam MIDIOX wyskakuje tabela ze nie wykryto urzadzen midi input, ze sterownikami ktore sie instaluja same po podlaczeniiu kabla takiego komunikatu nie ma, czyli chyba wykrywa. Tylko z tym ze jak napisalem wczesniej nic sie nie dzieje jak naciskam klawisze, dopiero przy tym wlaczniku.


RE: FL Studio 10 i Keyboard Casio MA-150 - PaPórz - 27.04.2013

W okienko Input MOnitor pojawiaja sie dopiero linijki tekstku gdy wlaczam i wylaczam keyboard
Na sterownikach ze strony casio wogole. Jak wlaczam MIDIOX wyskakuje tabela ze nie wykryto urzadzen midi input, ze sterownikami ktore sie instaluja same po podlaczeniiu kabla takiego komunikatu nie ma, czyli chyba wykrywa. Tylko z tym ze jak napisalem wczesniej nic sie nie dzieje jak naciskam klawisze, dopiero przy tym wlaczniku.

Sorry ze znow napisalem nowy post zamiast edytowac ale nie zauwazylem za pozno ze nie w to kliknalem. Usunalbym ale nie widze opcji usuniecia psotu.


RE: FL Studio 10 i Keyboard Casio MA-150 - Bloom - 28.04.2013

Spróbuj podpiąć kontroler u kogoś znajomego.Ewentualnie tak jak mówisz może coś być z kablem :)