MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jakość odsłuchu na Soundcloud - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Jakość odsłuchu na Soundcloud (/temat-jakosc-odsluchu-na-soundcloud)



Jakość odsłuchu na Soundcloud - darqious - 2.05.2013

Producenci, jak Wy to robicie?
Wasze utwory odtwarzane z Soundcloud brzmią na me ucho znośnie, natomiast to, co robi ich stream z moimi utworami, a przede wszystkim z ich hihatami (gatunek trance), to nawet nie brzmi jak deklarowane przez nich 128 Kbps MP3. Dodam, że wrzucam FLAC prosto z FL Studio. Nie wiem, może słyszę wyraźną różnicę przez to, że znam swój utwór "co do herca", no ale nie wydaje mi się, że u Was też tak kaszani.

Napisałem na ich helpa... na razie cisza.

Soundcloud jest akurat stricte muzycznym serwisem, poza tym dopuszczalnym na tym forum w formie playerka i jakoś mi się nie widzi z niego rezygnować. YouTube - gigant z dużą przepustowością łącz, to i oferuje dobrą jakość dźwięku, ale komu chciałoby się robić za każdym razem z muzyki wideo? Zippy do samej muzyki się zbytnio nie nadaje. Jest jeszcze jakaś promuzyczna alternatywa?

W jakim kodeku wrzucacie swoje dzieła na SC?


RE: Jakość odsłuchu na Soundcloud - Knifeman - 2.05.2013

nigdy nie wrzucałem FLAC, sprawdź jak będzie z innym formatem (mp3, wav ...)

co do alternatywy - może bandcamp?


RE: Jakość odsłuchu na Soundcloud - K - 2.05.2013

Nie ma różnicy czy na SC wrzucimy mp3 128 w górę, wav czy flac.


RE: Jakość odsłuchu na Soundcloud - The Timbrer - 2.05.2013

do testów najlepszy jest box.com Pełna jakość. Natomiast do utworów hmm nie ma lepszej alternatywy. Niestety coś za coś


RE: Jakość odsłuchu na Soundcloud - RaNi/Works - 2.05.2013

są też alternatywy jak min.us czy dropbox.com


RE: Jakość odsłuchu na Soundcloud - Johnny - 2.05.2013

fakt że czasem wrzuci się coś na sc i nagle okazuje się że coś gdzieś rzęzi choć na "gołym" pliku tego nie słychać - widać mają tam jakiś specyficzny enkoder który czasem nie daje rady.
ale nie przejmowałbym się tym, nikt normalny nie szuka tam przecież audiofilskich odsłuchów.


RE: Jakość odsłuchu na Soundcloud - darqious - 3.05.2013

(2.05.2013, 15:02)Kay napisał(a): Nie ma różnicy czy na SC wrzucimy mp3 128 w górę, wav czy flac...
Właśnie w teorii lepiej jest wrzucić FLAC niż MP3 ~192 kbps, bo w przypadku tego drugiego stratnie skompresowany dźwięk i tak pewnie ulegnie rekompresji.

W sumie to... samodzielnie spróbowałem kompresji za pomocą LAME do ABR 128 kbps joint stereo, wyspałem się ;) i stwierdzam, że rezultat jest podobny. Moje wypociny chyba nie są "kompatybilne" z tym formatem dxb. Nie zmienia to faktu, że istnieją bardziej efektywne metody kompresji przy takim bitrate - spróbowałem ABR 128 kbps dla Vorbis i Nero AAC - oba rezultaty są porównywalne i zauważalnie lepsze od MP3.

(2.05.2013, 16:49)Mariusz_ napisał(a): fakt że czasem wrzuci się coś na sc i nagle okazuje się że coś gdzieś rzęzi choć na "gołym" pliku tego nie słychać - widać mają tam jakiś specyficzny enkoder który czasem nie daje rady.
ale nie przejmowałbym się tym, nikt normalny nie szuka tam przecież audiofilskich odsłuchów.
Zgadzam się, ale trochę mnie to zaniepokoiło ;)


RE: Jakość odsłuchu na Soundcloud - RaNi/Works - 3.05.2013

Wg mnie to SC mógłby łatwo zniwelować ten problem (który nie tylko nam wadzi)
wystarczyłoby wprowadzić do playera wybór jakości jak na yt to oczywiste że w tym przypadku potrzebna jest wieksza ilość serwerów ale im pieniążków nie powinno brakować... A narazie nic nie widzę żeby szło coś w tym kierunku...


RE: Jakość odsłuchu na Soundcloud - Johnny - 3.05.2013

w zasadzie z miejsca mogliby poprawić jakość zmieniając enkoder na aac czy ogg które radzą sobie lepiej przy tym samym bitrate, a obsługuje je (szczególnie aac) każda przeglądarka i smartfon. no ale, to sobie mozemy tak pogdybać.

ale tez polepszanie za bardzo jest troche nie na reke, chyba ze chcecie zeby wasze wkrótce-gdzieś-do-wydania produkcje latały po necie ripowane prosto z sc w dobrej jakosci ;)


RE: Jakość odsłuchu na Soundcloud - belothar - 11.05.2013

Czytalem gdzieś na DOA, że dla soundcloudowego playera najlepiej żeby peaki były poniżej -1 dB, ale szczerze mówiąc nie testowałem tego. Poza tym oczywista sprawa, że im mniejsze peaki przy konwersji do mp3 tym słyszalna jakość lepsza, od -0,5 w dół.