MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Black Moon - Silent Forest ( Original mix ) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Black Moon - Silent Forest ( Original mix ) (/temat-trance-black-moon-silent-forest-original-mix)



Black Moon - Silent Forest ( Original mix ) - BlackMoon - 5.05.2013

Mój jeden z pierwszych utworów, wiem, że totalna amatorka, ale krótko w tym siedzę i chciałbym jakąś porcję cennych uwag, abym wiedział czy wszystko mam poprawić czy tylko część.:)

Black Moon - Silent Forest ( Original mix )





RE: Black Moon - Silent Forest ( Original mix ) - T-Sted - 5.05.2013

Pierwsze co nasunęło mi się na myśl po odsłuchu to zupełny brak mocy w kawałku. Kick sobie tupie zamiast kopać, poza tym ledwo go słychać. Popracuj nad jego wybiciem, w muzyce trance kick gra pierwsze skrzypce, tutaj nie bardzo da się to odczuć. Bas również bez energii, może spróbuj inaczej użyć equalizera, spróbować z kompresją, zastosować sidechain. Poza tym w całości jest mało powietrza, zdecydowanie więcej górnych częstotliwości się przyda. W sumie to tego najniższego dołu też mało. Jeśli chodzi o melodię, to jest znacznie lepiej niż z techniką. Klimat spokojny, całkiem wciągający, mógłbyś to spotęgować poprzez dodanie jakichś delayów i reverbów. Pozdrawiam.


RE: Black Moon - Silent Forest ( Original mix ) - BlackMoon - 6.05.2013

Dzięki za wskazówki, przy następnym kawałku postaram się nadrobić niedociągnięcia.

P.S. Jakby ewentualnie ktoś chciał zremiksować mój utwór, to zostawiam wolną rękę.:)


RE: Black Moon - Silent Forest ( Original mix ) - cinekkk1 - 7.05.2013

Klimat całkiem ciekawy, fajny. Puściłem ten kawałek i gdzieś na chwilę wyszedłem do kuchni, wróciłem a tu gra taka ładna gitarka w breaku, powiem szczerze, że zapomniałem się i myślałem, że to leci jakiś profesjonalny kawałek z youtube czy radia internetwoego, właśnie od 3:16 ta gitarka ma taką ładną barwę, można wiedzieć jaka to wtyczka? Ogólnie melodie, i styl, klimat naprawdę solidne, ale jak wspomniał wyżej kolega, miks mógłby być lepszy, przede wszystkim, mocniejszy, klarowniejszy, nieco czyściejszy dół by się przydał :)


RE: Black Moon - Silent Forest ( Original mix ) - FL FAN - 7.05.2013

Utworek bardzo fajny, klimatyczny i całkiem dobrze zbudowany. Jest urozmaicony, kolejne partie wypełniają przestrzeń. Przejścia subtelne, ale gitarka mogłaby moim zdaniem wejść inaczej. To oczywiście nie zmienia faktu, że pięknie gra, jak przedmówca zauważył. Myślę, że ja przesunąłbym jej wejście na ten crash, a nawet jeszcze dużo wcześniej na te piękne pady (z wyciszenia oczywiście). Pozdrawiam i gratuluję Ci bardzo eleganckiego utworku. Pomysł jak najbardziej na plus!


RE: Black Moon - Silent Forest ( Original mix ) - BlackMoon - 7.05.2013

Dziękuję jeszcze raz za uwagi, postaram się następnym razem bardziej. Co do gitarki, nie mogę zdradzać chyba najlepszego aspektu tego utworu? :D


P.S. Jednocześnie skomponowałem jeszcze jeden utwór w podobnym stylu, ale niedociągnięcia prawdopodobnie są takie same, więc nie wiem czy jest sens wstawiać go na forum. Jest w nim również ta gitarka, bo spodobał mi się jej dźwięk. ;)


RE: Black Moon - Silent Forest ( Original mix ) - FL FAN - 7.05.2013

Zawsze jest sens zaprezentować utwór, tym bardziej, że bardzo się postarałeś i to słychać. Chętnie posłucham kolejnego i nie tylko ja z pewnością. Tu absolutnie nie chodzi tylko o to, aby wytykać komuś niedociągnięcia. Pozdrawiam!


RE: Black Moon - Silent Forest ( Original mix ) - BlackMoon - 14.06.2013

A tutaj krótsza i poprawiona wersja tego utworu. ;)