MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Masco - Fiction(no mastering) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Masco - Fiction(no mastering) (/temat-uplifting-masco-fiction-no-mastering)



Masco - Fiction(no mastering) - Masco1999 - 10.05.2013

Witam już pewnie znacie ten motyw na pamięć :) ale tutaj zamieszczam z poprawionym mixem lecz bez masteringu i z małymi zmianami w melodii oraz urozmaiciłem momenty utworu.Zapraszam i napiszcie co słyszycie w nim.

Autor:Masco
czas: 05:49
gatunek:uplifting trance
tytuł: Fiction
Uwagi:Brak masteringu

[zs]http://www39.zippyshare.com/v/82021593/file.html[/zs]


RE: Masco - Fiction(no mastering) - T-Sted - 11.05.2013

No więc tak: werbel wydaje mi się zbyt delikatny, poza tym ogólnie kawałkowi brakuje mocy. Całość trochę stłumiona, za dużo środka w stosunku do góry, dodaj co poniektórym instrumentom trochę powyżej 5 kHz szczególnie padom bo dużo tracą. A tak to trochę powietrza mało jest w tej produkcji. Melodia podoba mi się ale nad wykonaniem mógłbyś trochę jeszcze popracować. Pozdrawiam.


RE: Masco - Fiction(no mastering) - Matt'de Loure - 12.05.2013

Jak dla mnie to melodia jest pro. Taki Trance Kocham. Można by było słuchać i słuchać. Tylko szkoda, że mix nie dopracowany. Mało dołu, bassline słabiutki niestety i brakuje tej mocy, nad górą też bym popracował.
Ale jeszcze raz napiszę rytm zajebisty jak dla mnie :D Gratki dla Ciebie ;) czekam na kolejne produkcje.
Pozdrawiam.

Ervin K


RE: Masco - Fiction(no mastering) - Stiopa - 12.05.2013

Aranżacja faktycznie zajebista, trance pełną gębą. Tylko szkoda, że bez mastera, może wtedy było by mocniej, dynamiczniej, przestrzenniej. Jak T-Sted napisał, mało powietrza w utworze. Bass trochę płaski, nie czuć go w ogóle, słychać, że gra, ale jakoś bez mocy. Popracuj jeszcze nad jakością i zrób tego mastera, bo szykuje się kawał porządnego trance.
Pozdrawiam


RE: Masco - Fiction(no mastering) - cinekkk1 - 12.05.2013

Intro - fajny rytm z mid i high bassów. Break - całkiem spoko pluck, melodycznie nawet nieźle, klimat taki trance'owy, dobrze się w to wczułeś. Co do miksu, to słabo czuć sub bass, prawie jakby w ogóle go tam nie było. Ogólnie kompzycyjnie i klimatycznie jest bardzo dobrze, popracuj jeszcze nad techniką i wykonaniem :)


RE: Masco - Fiction(no mastering) - Masco1999 - 12.05.2013

Dzięki chłopaki za wszystkie sugestie i odczucia :) nad mixem jeszcze posiedzę to jest pewne.Kolejny utwór może już niebawem tylko popracuje nad demem jeszcze i za jakiś czas ukaże się w dziale dema,preview.


RE: Masco - Fiction(no mastering) - FL FAN - 17.05.2013

Jeśli jeszcze można opinię przesłać to powiem że pobrałem nagranie i co rzuca się na pierwszy plan to bardzo ładna melodia. Wejście jest energiczne i ładnie rozbudowane. Całość ładnie zaaranżowana, motywy są wkomponowane z precyzją jak słyszę. Subtelne przejścia ubarwiły ciekawy klimat utworu. Pomysł uważam jak najbardziej za bardzo dobry, na plus. Pozdrawiam!


RE: Masco - Fiction(no mastering) - Trance_Brothers - 19.05.2013

Więc tak. Będę brutalny ponieważ wiem że Ty to wykorzystasz i oszlifujesz swój diament.

Mastering jest po to by utwór brzmiał jednolito. Co by nie było ma być studyjnie przed studiem. Do masteringu daleka droga.

Na chwilę obecną utwór zapchaj dziurę. Ot taki jakiś ni to do tańca ni do .... Jak koledzy stwierdzili czegoś w nim brak.
Każdy medal ma dwie strony. Twój również. Twoja produkcja ma coś w sobie pomimo że jest w pieluchach a to wróży (o ile nie spitolisz) dobrego przytupańca.

Moje sugestie z których korzystać nie musisz to :
1. Zwróć uwagę na hamulec. Utwór trwa 5:50 min. Zwolniłeś w 1;42 i tak się to rozpędza do 3;24 PO CO TYLE ?
2. Podbij przedział 8 KHz - 16 KHz o 20 lub 30%
3. Podbij przedział 350 Hz - 700 Hz do 20%
4. 63 Hz 87 Hz nie więcej jak 10%


RE: Masco - Fiction(no mastering) - Masco1999 - 19.05.2013

I tak szczere wypowiedzi takie jak Trance_Brothers napisał sobie cenię i wykorzystuje eksperymentuje(wiadomo żeby tylko nie przesadzić).


Fl fan jasne ,że można dzięki również za opinie/komentarz :P


Pozdrawiam !


RE: Masco - Fiction(no mastering) - FL FAN - 19.05.2013

Ja bym się tak nie ekscytował tego typu postami bo nigdy nie wiadomo kto pisze takie porady i okazuje się często, że gdy taka osoba wstawia swój utwór to te porady jakoś nie znajdują odzwierciedlenia tej wiedzy w muzyce. To że Cię ktoś ostro krytykuje nie czyni z niego guru wiedzy.

Bardziej na Twoim miejscu polegałbym na tym co napisał T-Sted i Stiopa na przykład. Ja swoją opinię również napisałem szczerze ale nie czepiam się techniki wykonania jeśli nie widzę projektu. Chyba że coś mnie wykątkowo razi jak na przykład niedopasowane wokale, fałsze, przesterowanie, totalna monotonia itp.