MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Tyllo - Orange - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Tyllo - Orange (/temat-tyllo-orange)



Tyllo - Orange - Tyllo - 12.05.2013



Mój pierwszy utwór na tym forum a wiadomo, że pierwsze wrażenie jest ważne więc długo się zastanawiałem co umieścić bo robię muzykę bardzo różną.
Zanim mogłem opublikować swój utwór musiałem wystawić 10 komentarzy innym twórcom co też uczyniłem w sposób dość bezkompromisowy, ale wg. mnie po to są takie fora żeby mówić co jest nie tak i poprawiać swoje produkcje. Parę osób może uraziłem, rozzłościłem więc jest okazja do rewanżu. :)

Parę słów o kompozycji. Jedna z moich ostatnich. Gatunek - inny ? Nie staram się na siłę robić muzyki w określonym gatunku - co wyjdzie to wyjdzie. Skończyłem go ok. 3 tygodnie temu i okazało się, że jednak nie skończyłem. Jest dużo błędów jeśli chodzi o sam miks aczkolwiek jak ktoś coś znajdzie niech pisze może czegoś nie słyszę. Bardziej mnie interesuje Wasze zdanie w kwestii kompozycji. Może za długa albo niespójna albo nudna itp. Jak za długo się siedzi przy utworze to tego nie słychać. Wasze uwagi będą dla mnie bardzo cenne. Krytyka mile widziana.

Post dość długi bo pierwszy, obiecuję , że kolejne będą krótsze . Jak komuś nie chcę się czytać to : play - słuchać głośno. :)
p.s. Jeśli będą uwagi co do miksu prośba o informację na czym słuchane tzn. słuchawki ( studyjne czy za 5 zł) monitory za 1600 zł czy może za 5000 zł, a może zestaw stereo itp. bardzo ułatwi mi to wyeliminowanie błędów.


RE: Tyllo - Orange - Stiopa - 12.05.2013

Brzmi jak synthpop. Jak dla mnie fajne brzmienia, takie z lat 90' Mix całkiem przyzwoity, miejscami może leady za głośno jak dla mnie, bo przytłumia stopę i bass, np w około 3:30 min. ( słuchawki AKG K99)
Jeśli chodzi o kompozycję to po około 3 min zaczęło mnie nudzić. Ten sam motyw przez cały utwór, te same melodie i brzmienia.
Nie ma za bardzo urozmaicenia, no i jak sam wspomniałeś u kogoś innego, brak pomysłu na zakończenie, więc wyciszenie.
Taki zabieg robi się w preview, albo moim zdaniem, tedy jak nie masz pomysłu, a utwór leci i leci, ciągle to samo... Więcej wariacji, przeszkadzajek jakiś zmian w motywie, czasami brzmień... powinno pomóc w nudzie :)
Pozdrawiam


RE: Tyllo - Orange - FL FAN - 12.05.2013

Cóż, wysłuchałem z uwagą i brzmienia jak najbardziej są efektowne, zwłaszcza w świetle całości. Jednak jak Stopia wspomniał troszkę za długo to samo leci i rzuca się brak urozmaicenia. Kompozycja całkiem przyzwoita poza tym i pomysł wart uwagi. Skoro nagranie ukończyłeś 3 tygodnie temu, to rozumiem, że jest nadal możliwość wprowadzenia nowych elementów, które ożywią kolejne minuty nagrania. Wyciszenie tak, może być w sumie ale krótsze zdecydowanie i z większą dawką wkomponowanych w nie brzmień. Co jeszcze - ta sama uwaga którą już wymienił Stiopa, za głośno te nutki odrobinę. Może bardziej subtelne, bardziej ciche dawały by urozmaicenie tła utworu. Słuchałem na kolumnach Unitra Hi Fi (już wiekowych ale wciąż pięknie brzmiących) Pozdrawiam !


RE: Tyllo - Orange - L.G. - 13.05.2013

Bardziej synthspace niż synthpop, mi się osobiście podoba :P