MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AINU – Save Tibet (2008) [Recenzja] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: AINU – Save Tibet (2008) [Recenzja] (/temat-ainu-%E2%80%93-save-tibet-2008-recenzja)



AINU – Save Tibet (2008) [Recenzja] - FL FAN - 25.05.2013

AINU – Save Tibet (2008)

[Obrazek: 516xtGp9vCL._SL500_AA280_.jpg]

Album Save Tibet powstał w 2008 roku po kilku latach przygotowań w odległych zakątkach świata.

Cytat:Przemysław Goc urodził się 14 lutego 1967 roku w Poznaniu. Wiele reportaży, słuchowisk i filmów przyrodniczych nosi jego ilustracje dźwiękowe. Występując pod pseudonimem TITILO swoje 11 lat pracy zamyka w 2001 roku dorobkiem 6 płyt CD, 9 kaset MG i ponad 1400 zagranych koncertów w kraju i za granicą. W swoich dziełach wykorzystuje rytmy afrykańskie, muzykę Indian, brzmienia syntezatorów, odgłosy przyrody, gitary akustycznej, fletni pana. Rok 2002 to przełom - powstaje "AINU". Prehistoryczny AINU, którego szczątki odkryto w jaskiniach Ameryki Północnej, oznacza pierwszego człowieka artystę w historii świata, który pozostawił po sobie ryciny naskalne. I tak polski AINU również stworzył nowe, nieznane dotąd instrumenty muzyczne jak harfa odlana z brązu w kształcie orła, metalowe fletnie pana i flety strunowe. AINU jest jednym z nielicznych niezależnych i bezkompromisowych artystów w Polsce.

Współczesny AINU to jedyny multiinstrumentalista z kręgu połączenia muzyki etnicznej i elektronicznej w Polsce, kompozytor i producent muzyczny. Fotograf i podróżnik. Jego dorobek sięga już 10 płyt CD i DVD.

Jak można wyczytać na okładce - płyta Save Tibet jest inspirowana kulturą Tybetu i jest 4 letnią twórczą przygodą z dźwiękiem i nagrywaniem na żywo w buddyjskich świątyniach w Nepalu. Płyta zawiera 250 unikalnych fotografii, wideo z procesu nagrywania kilkunastu muzyków z Tybetu i Nepalu. Jednak artysta postawił na jakość dźwięku i w trakcie pracy opracował nową technologię 3Daudio (na skalę światową), technologię przestrzennego stereo z uwydatnieniem tzw. sceny i przestrzeni.

Niezwykłym zbiegiem okoliczności, a właściwie przeznaczeniem krążka okazały się ówczesne wydarzenia w dążeniu do niepodległości Tybetu i stąd pomysł artysty w postaci utworu "Free Tibet". Można było wówczas wysłać kartkę (dołączoną do płytki) do ambasady Chin w obronie Tybetu wyrażając sprzeciw wobec postępowania kraju, co oczywiście uczyniłem.

Spis utworów:

1. Secret Swayambhu
2. Kantipur
3. AnaQ
4. Tah-shiDe-leh
5. Tibetan Eagle
6. Free Tibet
7. Kokopelli
8. Mandala
9. Santa Mahanta
10. Kumarii
11. Tibetan Child
12. Dropping Wears The Stone

Co można powiedzieć o muzyce?

Jest to z pewnością muzyka przepełniona pozytywnymi emocjami, dobrymi życzeniami, duchowością człowieka i jego wiarą oraz nadzieją. Wiele tutaj spokoju i radości, nie brak jednak protestu i aktów obrony wolności i prawa do godnej egzystencji. Jest to wspaniała i niezwykła kompozycja muzyczna, która nam słuchaczom pozwoli poznać muzykę z zupełnie innej, nieznanej dotąd strony. Kolejne utwory wprowadzają w świat dalekich nam kultur urzekając brzmieniami bardzo charakterystycznymi, a jednak mało znanymi. Niesamowite wokale, wstawki elektroniczne, odgłosy przyrody – wszystko to tworzy wyjątkowy i niezapomniany klimat wrażeń muzycznych. Ta muzyka podnosi na duchu, dodaje sił i pozwala na refleksyjne podejście do natury istnienia i jego sensu.


Muzyki autora można wysłuchać na jego stronie po przejściu przez główne intro klikając symbol "music” na górnej lini menu po środku.