MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL chuck485 - Soul after battle - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL chuck485 - Soul after battle (/temat-classical-chuck485-soul-after-battle)



chuck485 - Soul after battle - chuck485 - 27.05.2013


Dawno mnie tu nie było to sobie wrzucę :)
Moja pierwsza "przygoda" z midi więc pewnie dupy nie urywa.

nie chcę zakładać nowego wątku, więc wrzucam tu jeszcze pianinko


tak coś krótkiego



RE: Soul after battle - Burning Car - 27.05.2013

E no całkiem fajne. Irlandzkie. Troszkę brakuje tutaj perkusji, ale z drugiej strony jakby tutaj była wszechobecna urywająca uszy i zagłuszająca wszystko stopa to nie było by tego klimatu. No i mam wrażenie, że za dużo jest przerwa (pauz) miedzy częściami. No ale krótko mówiąc twoje pierwsze spotkanie z MIDI należy uznać jako udane.


RE: Soul after battle - chuck485 - 27.05.2013

(27.05.2013, 7:35)Burning Car napisał(a): E no całkiem fajne. Irlandzkie. Troszkę brakuje tutaj perkusji, ale z drugiej strony jakby tutaj była wszechobecna urywająca uszy i zagłuszająca wszystko stopa to nie było by tego klimatu. No i mam wrażenie, że za dużo jest przerwa (pauz) miedzy częściami. No ale krótko mówiąc twoje pierwsze spotkanie z MIDI należy uznać jako udane.

Jeszcze nie obyłam się z perkusją w tym programie, więc wolałam na chama jej nie wciskać. Pauzy no cóż.. Raczej brak pomysłu na sensowne połączenie tych motywów. Pomysły były w głowie, ale nie potrafiłam zrealizować ich w programie. Odpuściłam to, czego nie umiałam zrobić dobrze, żeby przez brak obycia z programem i nadmierną "ambicję" co do pierwszego utworu (MIDI), nie zepsuć całego efektu. Także będę pracować nad ogarnianiem :)


RE: Soul after battle - FL FAN - 27.05.2013

Faktycznie są to takie filmowe ujęcia muzyczne, więc w sumie te przerwy głównie w Crystal Rain jak najbardziej nawet na miejscu. Ogólnie ciepłe barwy brzmień, pomysłowo poprowadzone melodie, przyjemny klimat i nastrój nagrań. Tylko odrobinę głośniej powinno być zwłaszcza drugie nagranie. Także gratuluję i Pozdrawiam !


RE: Soul after battle - HybridRaven - 30.05.2013

Brzmi ciekawie, tzn fajny pomysl na track. Jezeli utworek posiada wyraz "battle" to i tez utworek powinien - wg mnie oczywiscie - nawiazywac troche do tej bitwy, a to mozna osiagnac poprzez epicki chor oraz perkusje cinematyczna (taikosy) ktore gdzies tam pogrywaly co jakis czas, ale zdecydowanie za malo.
Wiem, ze sie nie obylas jeszcze z perka w tym programie, ale to tylko moja taka mala sugestia. Ogolnie jak na poczatki z midi to na plus :)


pzdr.


RE: Soul after battle - Stiopa - 30.05.2013

No nie wiem Kamil, tytuł nawiązuje do rozmyśleń po bitwie, więc całkiem nieźle to jest oddane, rzeczywiście można mieć wrażenie jak mgła już opadła, stoisz we krwi i cieszysz się, że żyjesz, i wygrałeś. Ja to tak odbieram.
Jeśli chodzi o perkusję lekkie dzwonki lub talerze nie zaszkodziłyby utworowi, a dodały by wzniosłości.
No ale to początki, więc następnym razem będzie lepiej. Tak czy siak melodie ujmujące.

Drugi utwór, no jak FL napisał mógłby być głośniej. Melodia super, pełna radości i nadziei. Pięknie.
Pozdrawiam


RE: Soul after battle - HybridRaven - 31.05.2013

(30.05.2013, 11:14)Stiopa napisał(a): No nie wiem Kamil, tytuł nawiązuje do rozmyśleń po bitwie, więc całkiem nieźle to jest oddane, rzeczywiście można mieć wrażenie jak mgła już opadła, stoisz we krwi i cieszysz się, że żyjesz, i wygrałeś. Ja to tak odbieram.
Jeśli chodzi o perkusję lekkie dzwonki lub talerze nie zaszkodziłyby utworowi, a dodały by wzniosłości.
No ale to początki, więc następnym razem będzie lepiej. Tak czy siak melodie ujmujące.

Drugi utwór, no jak FL napisał mógłby być głośniej. Melodia super, pełna radości i nadziei. Pięknie.
Pozdrawiam

Oczywiscie zgadzam sie z Toba w tej kwesti, ale mozna by bylo podac kontrast na zasadzie np. poczatek utworu z bitwa (taikosy, skrzypkli typu staccato, chory epickie) i potem nagle cisza i melancholijny kawalek tak jak nam kolezanka przedstawila - bitwa i po bitwie..... Ewentualnie mozna by bylo rozwiazac to w ten sposob ze jest teraz tak jak jest, a gdzies na spontana powstawiac urywki z bitwy - taikosy, chorki na lewym/prawym pan'ie i z lekkim efektem znieksztalcenia, tak aby sluchacz mogl odroznic utwor od momentu wspomnien ocalanego z bitwy. Kwestia tylko podejscia do tracka i sposobu jego prezentacji. Tak czy owak, tak jak wspomnialem... ciekawy pomysl na track.


RE: Soul after battle - Cris - 6.06.2013

jak na sam początek przygody to bardzo dobrze Ci idzie ;) tak trzymaj, w miarę mozliwości rozbudowuj swoją bazę instrumentów o coraz to lepsze jakościowo, a zobaczysz różnicę :)