MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Frashby-Blue Light (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Frashby-Blue Light (Original Mix) (/temat-progressive-frashby-blue-light-original-mix)



Frashby-Blue Light (Original Mix) - Frashby - 10.06.2013

Witam, postanowiłem poprawić parę rzeczy i zrobić ten utworek w trochę innym charakterze. Oczekuje jak zwykle krytykowania tego co złe i chwalenia tego co dobre, z góry dzięki ;)




RE: Frashby-Blue Light (Original Mix) - RaNi/Works - 11.06.2013

Od razu znany mi loopek... trzeba go trochę ciszej zagłusza kick.
fajny padzik. Ładny klimat się tworzy. jednak przejście 1:30 jest nijakie... brak mocy tak samo przy 2:59.
kawałek dla mnie nie dokończony... ukończ go.


RE: Frashby-Blue Light (Original Mix) - Frashby - 11.06.2013

Dzięki za uwagi. Brak mocy przy 2.59 i 1.30 dotyczy tego przejścia czy dropu? starałem się aby wszystko miało odpowiednie częstotliwości względem siebie, wzorowałem się na innych utworach. I jeszcze mam pytanko. czy miks, częstotliwości bassu i Kick są prawidłowe?


RE: Frashby-Blue Light (Original Mix) - Revnotes - 11.06.2013

Werbel strasznie odfiltrowałeś, jest bardzo cieniutki i syczący, brakuje uderzenia i "mięsa".
Ride daje po uszach jest odrobinę zbyt ostry, lepiej podbić delikatnie niżej i darować sobie te ostre tony.
Drop brzmi dużo lepiej, choć kick jest lekki, ale z wybitym attackiem, nie bój się tak dołu.
Lead pojawiający się po breaku zaraz po pierwszym dropie, ma nachalną, nieprzyjemną barwę moim zdaniem.


RE: Frashby-Blue Light (Original Mix) - Frashby - 11.06.2013

Właśnie pracuje nad tym drugim Leadem o którym mówisz, moim bardzo dużym błędem bylo to że przez 2 lata używałem gotowych dźwięków z nexusa i nie podejmowałem próby wykręcania własnych dźwięków, no jedynie te najprostsze ale to i tak z gotowych presetów. Teraz od miesiąca staram się wykręcać od początku, od Initu własne dźwięki w Sylenth, no i narazie takie rezultaty jak widzidzie :) A i jeszcze jedno, w którym miejscu ten werbel o który Ci chodziło? Chodzi o ten stop przed dropem tak?


RE: Frashby-Blue Light (Original Mix) - Revnotes - 11.06.2013

Od samego początku, ten loop tak mało soczyście brzmi.


RE: Frashby-Blue Light (Original Mix) - Frashby - 11.06.2013

No właśnie kiedyś ktoś mi powiedział żebym ucinał w perce niskie i troszke podbijał wysokie, więc tak robie, staram się z umiarem ale może faktycznie troche przesadzilem, dopracuje to


RE: Frashby-Blue Light (Original Mix) - Alex fat - 11.06.2013

Brzmi ten twuj tworek calkiem poprawnie , jeśli chodzi o strone techniczna , Z melodyjnoscia też nie jest zle , na pewno brakuje do idealu ale jest fajnie , skup się na samej krekcji sciezek poczytaj o pasmach , swietnym korektorem jest q2 we fl , jak chcesz żeby mix zabrzmiał naprawdę dobze to raczej nie obejdzie się bez eq na każdej sciezce , gdyż każdy instrument gra na danych pasmach i czasami trzeba poucinac cos dodac , powiedziales prawde ze jak ie podbija wyższe czestoliwosci to jest lepiej bo jest tylko trzeba zrobić to umiejętnie a efekt jasności czystości mixu gwarantowany :) , również jeśli chdzoi o dol to ja zawsze robie tak , i to najlepiej się sprawdza np. , jeśli gra bas to utnij go filtrem do pasma 70 h , i np. uwypuklij go jakims psyhoakustykiem np. bass bostem, a zato stopie dodaj to pasmo efekt gwarantowany, Wtedy uzyskujesz selektywne granie stopy i basu. ;) Tu zerknij. http://musicproducers.pl/temat-mix-korekcja Pozdrawiam

Edit;

Wazne !!!

2,5-4kHz

Jest to strefa, w której ludzki słuch jest najbardziej wrażliwy. Oznacza to, że każda ścieżka która ma się przebić przez miks skorzysta z podbicia tych częstotliwości. Oczywiście eq musi być o dobrej pracy wlasnie q2 z fl :)


RE: Frashby-Blue Light (Original Mix) - berds a vei - 12.06.2013

Dla mnie mało w tym House'ie House'u. Technicznie nie chce oceniać, bo nie znam sie :P Jednak jako słuchacz House bardziej bym typował w gatunek Club/Dance :) Mimo wszytsko dla ucha OK


RE: Frashby-Blue Light (Original Mix) - Sounds Attack. - 13.06.2013

Dokładnie, to jest barzdiej taki dance, z housem mało wspólnego...


RE: Frashby-Blue Light (Original Mix) - Frashby - 13.06.2013

hmm, obczajcie sobie utwór, Sander van Doorn-Neon i powiedzcie co to za gatunek, bo wlasnie w takim stylu miał wyjść ten utwor, a to napewno dance nie jest :) byc moze ten bass sprawia takie wrazenie. Ten początkowy chord był wzorowany z kolei na Deadmau5, no i jest podobny, a to Progressive House :) perka takze housowa, aranzacja też. No ale to wasza opinia, nie będę się sprzeczał, jak wam to przypomina dance to ok, dziękuje za opinie, choć zamysł był taki jak w prefiksie.


RE: Frashby-Blue Light (Original Mix) - Aitra - 21.06.2013

Utwor kompletnie nie ma dynamiki , slaba panorama, perkusja "niesłyszalna". Z melodią tez niezbyt rewelacyjnie , mało cos elementow taka pustka strasznie ... wydaje mnie sie ze stac Cie na wiecej ? ;)
Pozdrawiam


RE: Frashby-Blue Light (Original Mix) - Frashby - 21.06.2013

Aitra. Fakt, z dynamiką jeszcze perfekcyjnie nie jest, ale z tym że perkusja niesłyszalna to się nie zgodze. Melodia jest jaka jest, są 2, rewelacyjne nie są, fakt, ale taki mam gust muzyczny, nic nie poradze. Dzięki za koment