MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Monitory Studiophile AV30 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Monitory Studiophile AV30 (/temat-monitory-studiophile-av30)



Monitory Studiophile AV30 - binkey - 17.06.2013

Witam, na początek chciałbym sobie sprawić monitorki M Audio Studiophile AV30. Moje pytanie, czy to są dobre monitory jak na początek, czy jednak nie starczą i zainwestować więcej?


RE: Monitory Studiophile AV30 - Revnotes - 17.06.2013

Osobiście monitorki od M-Audio zupełnie mi się nie podobają, brzmieniem przypominają takie z zestawu komputerowego 2.1. Miałem okazje posłuchać M-Audio BX5 D2 i nie polecam w podobnej cenie jest sporo lepszych modeli. Ty natomiast wybrałeś coś co monitory przypomina tylko z nazwy. Nie wiem czego się po tym sprzęcie spodziewasz, cenowo jak z niskiej-średniej półki zestawy 2.1. 3-calowy woofer, czyli bassu tam nie będzie. Zastanów się czy jesteś w stanie dozbierać na coś lepszego i daj znać jakim sprzętem obecnie dysponujesz, bo być może zamienisz siekierkę na kijek. Uważam, że lepszym pomysłem byłoby dozbierać 2-3 stówki i kupić jakieś sensowne słuchawki.


RE: Monitory Studiophile AV30 - binkey - 17.06.2013

Obecnie jadę na 5 letnich creativach 2.1, więc do produkcji to się absolutnie nie nadaje, mam jeszcze kolumny od wieży, też mają staż kilkuletni. Jestem w stanie dozbierać parę stów, ale czemu akurat słuchawki, a nie monitory. Wydawało mi się, że słuchawki są tylko uzupełnieniem monitorów w niektórych sytuacjach, np. podczas miksowania. W mojej produkcji to dopiero początki początków.


RE: Monitory Studiophile AV30 - Revnotes - 17.06.2013

Istnieją ludzie, którzy miksują tylko i wyłącznie na słuchawkach jak Laidback Luke. Znani producenci, bardzo często tworzą w podróży. Monitory nie męczą tak słuchu i mają zdecydowanie lepszą stereofonię, ale są po prostu droższe, taki model minimum zaczyna się od około 1500 PLN za parę. Nie skreślaj tak szybko starego poczciwego sprzętu, nie raz okazuje się lepszy od najnowszych konstrukcji niektórych producentów. Proponuję udać się do sklepu, gdzie posiadają AV30, przekonasz się na własne uszy, sprzętu do studia nie kupuje się sugerując się wyłącznie opiniami, chyba że nie szkoda Ci kasy.


RE: Monitory Studiophile AV30 - sowa - 17.06.2013

Microlab Solo 6c :) Polecam, sam mam, stoją w półce cenowej do 500 PLN może ciut drożej ale w tej cenie sprzęt rewelka <takjest>


RE: Monitory Studiophile AV30 - binkey - 17.06.2013

Więc postanowiłem najpierw podłączyć stare kolumny samsunga, a potem kolejno: interfejs (być może focusrite), słuchawki(prawdopodobnie KRK) no i monitory na koniec. No i w między czasie jakiś mikser i playery, bo jak muzykować to na całego. Jednak trochę wody upłynie zanim skompletuje taki sprzęcik.
Dzięki za pomoc.


RE: Monitory Studiophile AV30 - Evennumbers - 17.06.2013

Sowa - Microlab to nie monitory. Nie nadają się do produkcji...


RE: Monitory Studiophile AV30 - sowa - 17.06.2013

(17.06.2013, 21:41)Evennumbers napisał(a): Sowa - Microlab to nie monitory. Nie nadają się do produkcji...

to, że nie monitory nie znaczy, ze się nie nadają ;] a zapewne są bardziej opłacalne niż monitory (huehue) z 1 postu :)


RE: Monitory Studiophile AV30 - Evennumbers - 17.06.2013

Oj - żartuje przecież ;)


RE: Monitory Studiophile AV30 - Johnny - 17.06.2013

szczerze pisząc to w ogóle nazywanie monitorami jakichś zestawów za 500-700-900 pln to lekkie nieporozumienie (i wiem co mówię bo sam mam takie głośniki, co jest adekwatniejszym określeniem, za 500pln :)

a to też tyczy sie zadanego pytania czemu słuchawki a nie monitory - bo za ~700pln kupisz bardzo dobre słuchawki, przy których z oczywistych względów nie musisz się martwić o akustykę pomieszczenia, oraz byle jakie "monitory".
słuchawki są bardziej uniwersalne.

a w ogóle jak piszesz że dopiero zaczynasz, to nie napalaj się na tonę sprzętu, żeby za pół roku nie okazało się że będziesz wyprzedawał wszystko na Allegro za pół ceny.


RE: Monitory Studiophile AV30 - Kael - 18.06.2013

Ale tych Microlabów to bym posłuchał tak z ciekawości.


RE: Monitory Studiophile AV30 - binkey - 18.06.2013

Na razie chce sie po prostu zorientować jaki sprzęt jest dobry. Całe wyposażenie skompletuje dopiero za około 5 lat.


RE: Monitory Studiophile AV30 - Revnotes - 18.06.2013

Przez okres pięciu lat na rynku może się sporo zmienić. Postępowałem podobnie, szperałem, szukałem, pytałem... niestety na zakup monitorów czekałem około trzech lat, po drodze kupiłem całkiem niezłe słuchawki i interface audio, aby przez ten okres nie stać w miejscu. W produkcji muzyki o wiele bardziej przydatna od wypasionego sprzętu jest praktyka. Skup się na komponowaniu, aranżowaniu, miksie, a jak przyjdzie czas na masteringu. Natomiast, gdy już będzie Cię stać na zakup sprzętu, wtedy zacznij się rozglądać. Na prawdę nie ma sensu tracić czasu na poszukiwania jeśli po roku okaże się, że się wypaliłeś, albo po prostu produkcja muzyki nie jest dla Ciebie, nie dość że sprzętu nie kupisz, to jeszcze wcześniej stracisz mnóstwo czasu na jego poszukiwania.


RE: Monitory Studiophile AV30 - RadOne - 18.06.2013

ja mogę polecić behringer ms40


RE: Monitory Studiophile AV30 - binkey - 18.06.2013

Dzięki panowie.
Do zamknięcia.