MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Nie wyświetla patternów w projekcie [Rozwiązany] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Nie wyświetla patternów w projekcie [Rozwiązany] (/temat-fl-studio-fl-studio-nie-wyswietla-patternow-w-projekcie-rozwiazany)



FL Studio: Nie wyświetla patternów w projekcie [Rozwiązany] - Airnyy - 27.06.2013

Witam wszystkich

Dostałem od znajomego projekt nad którym mamy razem pracować, ma ponad 100 patternów. Niestety u mnie wyświetla tylko 51, kiedy wybieram w step sequencerze 52, ten jest już pusty, w projekcie też ich nie ma. Kiedy włączam project pickera (alt + ctrl+ f8) wyświetla mi tylko 51, resztę wyświetla jako puste.

Wiecie może w czym leży problem? Czy może fl da się ustawić jakąś ograniczoną liczbę wyświetlania tych patternów? W sumie nigdy nie pracowałem na więcej niż 50.

Projektu raczej nie mogę wam wysłać :) u mojego znajomego działa to normalnie.

Serdecznie pozdrawiam.


RE: Nie wyświetla patternów w projekcie - Yes I Am - 28.06.2013

Może macie różne wersje FL'a i to może się kłócić... Trzeba zacząć od najprostszych rzeczy.
Może nie masz jakichś plików, które są na tych patternach, wytczek etc.


RE: Nie wyświetla patternów w projekcie - Kael - 28.06.2013

A jak dasz z górnego menu View -> Patterns, to w browserze też ich nie ma?


RE: Nie wyświetla patternów w projekcie - Airnyy - 28.06.2013

(28.06.2013, 9:43)Kael napisał(a): A jak dasz z górnego menu View -> Patterns, to w browserze też ich nie ma?

Jest, wyświetla wszystkie patterny, ale od 52 są puste, czyli jest tylko nazwa patternu, ale nic on nie posiada, żadnej melodii ani dźwięku.

Cytat:Może macie różne wersje FL'a i to może się kłócić... Trzeba zacząć od najprostszych rzeczy.
Może nie masz jakichś plików, które są na tych patternach, wytczek etc.

Nie mam wszystkich wtyczek i plików ale można je zastąpić. Z tego co wiem większość patternów których mi nie wyświetla korzysta z wtyczek które są użyte we wcześniejszych patternach, np. jest tam rozwinięcie jakiejś melodii itp. Więc powinno je pokazać.

Może rzeczywiście kłopotem są wersje. Czy ktoś kiedyś miał podobny problem z kompatybilnością dwóch różnych wersji?


RE: Nie wyświetla patternów w projekcie - Yes I Am - 28.06.2013

To jest dość powszechny problem. Jeśli masz starszą wersję, coś może nie wyjść.
Z wtyczkami nie zrozumiałeś ;) Chodziło mi o to czy nie wyświetla Ci komunikatu typu: "Nie odnaleziono Kick.wav"


RE: Nie wyświetla patternów w projekcie - Airnyy - 29.06.2013

(28.06.2013, 17:50)Yes I Am napisał(a): To jest dość powszechny problem. Jeśli masz starszą wersję, coś może nie wyjść.
Z wtyczkami nie zrozumiałeś ;) Chodziło mi o to czy nie wyświetla Ci komunikatu typu: "Nie odnaleziono Kick.wav"

Tak, wyświetla mi podobny komunikat, ale to chyba nie wpłynie na to, że w większości patternów nie ma kompletnie nic, albo ja czegoś nie wiem :)

Zauważyłem jeszcze, że problem występuje tylko z tym projektem. Uruchamiałem inne projekty które mają więcej niż 50 patternów i normalnie mi je wyświetla.

Postaram się pokombinować z tymi wersjami.


RE: FL Studio: Nie wyświetla patternów w projekcie - Yes I Am - 29.06.2013

Tj. wiesz, po prostu jeśli wyświetla Ci brak jakiejś wtyczki albo czegoś, to czasem FL może pożreć całość i nic nie wyświetlać... raz tak mi się zdarzyło, aczkolwiek tylko raz.