MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Trusted - End of the World - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Trusted - End of the World (/temat-hardstyle-trusted-end-of-the-world)



Trusted - End of the World - Trusted - 3.07.2013



Utwór nad którym posiedziałem trochę czasu tydzień temu. Jeśli chodzi o kompresje to jestem w tym temacie zielony,z chęcią przyjmę porady na ten temat. W najbliższym czasie biorę się ostro za szlifowanie kick'a. Będę bardzo wdzięczny za porady i oceny ;)



RE: Trusted - End of the World - B-Sick - 3.07.2013

Myślę, że jeszcze masa pracy przed Tobą ;)

Po pierwsze zacznij układać swoje melodie, bo
(29.06.2013, 14:32)TrustedPL napisał(a): Edytowanie istniejącej melodii to świetny sposób.
Niestety to nie jest jednak świetny sposób, a przynajmniej nie w takim stylu jak w ww. tracku. Pochodzenie tej melodii jest dosyć oczywiste dla kogokolwiek słuchającego hs'u dłużej niż miesiąc, a jedyna zmiana w niej to dodanie do paru zdecydowanie niefajnych dysonansów.

A tak oprócz tego:
"Intro" jest całkiem przyzwoite, choć moim zdaniem przechodzi nieco zbyt łagodnie w breaka, po prostu nie czuć tego że kończy się intro, a zaczyna break. Przejście do outra już lepsze.
Lead w miarę ujdzie, choć przydałoby mu się podbić treble. Nad kickiem wypadałoby jeszcze popracować, choć nawet teraz brzmi w miarę, można z niego wykręcić coś naprawdę ładnego.
Te soundy między ~2:09, a ~2:20 to sample? Bo dam sobie rękę uciąć że już je słyszałem, a już na pewno ten z 2:12.
Wokal to zdecydowanie najmocniejsza część tracka, klimatyczny, nawet ładnie układa się w miksie.

Ogółem nie jest tragicznie, ale jakoś wybitnie też nie.
Przy okazji, bardzo przydatna stronka ze skalami, akordami itd., warto rzucić okiem, żeby uniknąć bolesnych dysonansów w melodiach ;)


RE: Trusted - End of the World - Trusted - 3.07.2013

Jeśli chodzi o melodie, to w sumie masz racje, wielkie dzięki za tą stronkę będzie niezwykle przydatna podczas pracy z keyboardem.
Ale to dopiero za jakiś czas bo niedługo chcę spróbować swoich sił w remiksie.

Co do tych sound'ów, to tak użyłem sampli i lekko je przerobiłem. Wiem, że poszedłem na łatwiznę i w najbliższym czasie wypadało by nauczyć się tworzyć własne dobre FX'y.

Dzięki za pochwałę wokalu :D . Bałem się, że to będzie zły pomysł, i długo zastanawiałem się czy na pewno dobrze współgra z resztą.


RE: Trusted - End of the World - Shini - 6.07.2013

Lipa. Kick wszedł i musiałem zastanawiać się, czy to już, czy jeszcze nie XD

A tak serio, szczerze:

Melodia nie jest głupia. Klimatem podchodzi pod lata 06-08, ale wymaga dopracowania, jest zbyt monotonna. Poza melodią chyba nic nie ma w tym tracku - brak intra (oprócz mix intra, ale to inna bajka), outro prawie też nie istnieje. No i nuda maksymalna. FX z sampli BB. Kick nie ma powera, lead ma przeziębienie (właściwie lead brzmi jak nexus, a jeśli to nie nexus, to i tak brzmi bardzo tanio), w skrócie miks leży :D Nad tym koniecznie musisz popracować.

Pewnie dopiero zaczynasz, więc dużo pracy jeszcze przed Tobą :D

Co do kompresji: nie jest Ci potrzebna, na pewno nie na tym etapie. Kompresja w HS to opcja, nie jest wymagana.