MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
3xOSC contest #2 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: 3xOSC contest #2 (/temat-3xosc-contest-2)

Strony: 1 2


3xOSC contest #2 - Herman - 6.07.2013

No to ruszamy z konkursem :D

Zasady bardzo proste. Autorski utwór wykonany W CAŁOŚCI przy użyciu podstawowej wtyczki FL Studio -3xOSC.

Nie chcę pytań czy można cokolwiek dodać gotowego, absolutnie WSZYSTKO musi być wytworzone za pomocą 3xOSC :)



W mixerze pełna dowolność, warunek jeden - tylko pokładowe wtyczki FL Studio.

Gotowy track zamieszczacie na serwerze http://zippyshare.com i wysyłacie do mnie link na PW.

Zgłoszenia przyjmuję do 13 Lipca, do północy.



Nie muszę chyba przypominać, że chodzi o dobrą zabawę i podszlifowanie umiejętności ;)
Dlatego też nie będziemy bawić się w tworzenie filmików z DAWa. W razie watpliwości poprosimy o nadesłanie ów filmu :) Poza tym ogarnięci wiedzą, tworzenie np. sweepów często wymaga zgrywania ścieżek do wav, a wtedy film nam wiele nie powie ;)

Sam jestem ciekaw co tym razem stworzycie :D

Powodzenia!


RE: 3xOSC contest #2 - Yes I Am - 6.07.2013

A ja jestem ciekaw, kto będzie miał najładniej wymiksowaną stopę :D bo to najtrudniejsze w tym wszystkim :D


RE: 3xOSC contest #2 - Divine - 6.07.2013

Track musi trwać tak jak przeważnie bywa w utworach? Czy może być to ok np 30 sekund? :)


RE: 3xOSC contest #2 - Herman - 6.07.2013

jeżeli wyslesz jakieś 30s coś, to po prostu nikt głosu nie odda


RE: 3xOSC contest #2 - Adamii Project - 6.07.2013

kick też w 3osc ? :D


RE: 3xOSC contest #2 - Herman - 6.07.2013

Cytat:kick też w 3osc ?

nie, w fruity mute. Napisałem chyba dość jasno?


RE: 3xOSC contest #2 - piral - 6.07.2013

Z tym moim kickiem to lepiej byłoby faktycznie w Fruity mute go walnąć.


RE: 3xOSC contest #2 - Batashi - 7.07.2013

Z czystej zajawy chyba wezmę udział :D Gatunek dowolny ?


RE: 3xOSC contest #2 - Herman - 7.07.2013

Gatunek dowolny.


RE: 3xOSC contest #2 - RDZK - 7.07.2013

A czemu tylko pokladowe wtyki?


RE: 3xOSC contest #2 - Herman - 7.07.2013

Rydzu, po prostu zabawa. Zasady ustalone. Co za róznica jakie wtyki na masterze? ograniczmy sie :) ja udziału nie biorę, żeby nie było niejasności :)


RE: 3xOSC contest #2 - Devv - 7.07.2013

Haha, to jest okropne ledwo mi się kick udalo jakiś zrobić :D. Ale naprawdę bardzo fajny pomysł, można dużo się nauczyć :)


RE: 3xOSC contest #2 - RaNi/Works - 8.07.2013

Ja odpadam. mam problem z łączem i uploadem czegokolwiek na cokolwiek fuck.


RE: 3xOSC contest #2 - Daltonerz - 9.07.2013

Mam małe pytanko :D
Czy do pitchowania hardstyle'owego kicka można używać zewnętrznych programów ? Ja zawsze używam Cool Edita i się do niego przywiązałem :]
Aha i jeszcze jedno. Można używać FL'owych wtyczek ze wszystkich wersji ? Np Buzz Effect Adapter :P Z tego najwięcej korzystam, kiedy kręcę kicka, ale w FL Studio 10 podobno nie ma tego pluginu :|


RE: 3xOSC contest #2 - The Timbrer - 9.07.2013

Jest Buzz Efect Adapter i dwa w Edisonie też jest pitch shifting więc nie ma co przesadzać. Po trzecie możesz użyć metody slide notes po czwarte było mówione tylko wtyki stockowe :)


RE: 3xOSC contest #2 - Herman - 9.07.2013

Tylko i wyłącznie stockowe na mixerze, jeśli każdy tak użyłby sobie czegoś bo mu za ciężko to byłoby po zabawie.


RE: 3xOSC contest #2 - Daltonerz - 10.07.2013

Nie no, spoko, poradzę sobię :P Mam teraz tylko problem z wykręceniem talerzowych dźwięków (ride, crash) i chyba będę musiał sobie je odpuścić :/ Te, które zrobiłem, brzmią naprawdę kiepsko :| Może da ktoś małą radę tworzenia tego typu dźwięków ? :P


RE: 3xOSC contest #2 - The Timbrer - 10.07.2013

Dajesz waveform jako szum i dalej odpowiedni pitch envelope, volume envelope no i na koniec bawisz się w mikserze. Crash jest bardzo ciężko wykręcić. Snare i clap zdecydowanie łatwiej


RE: 3xOSC contest #2 - Yes I Am - 13.07.2013

Ehhhh kupcia :P nie dałem rady zrobić nic dobrego :D będzie kupa śmiechu :D

Edit:
Daj spokój Herman, xd już normalnie czuję wstręt do siebie, że zapomniałem o tym kurde a takie fajniutkie vixiarskie synthy :P nie mam jak już tego dokończyć


RE: 3xOSC contest #2 - Herman - 13.07.2013

Jeszcze 4h zostały Wam :D