MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Teksty z forum - nie ogarniesz - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Teksty z forum - nie ogarniesz (/temat-teksty-z-forum-nie-ogarniesz)

Strony: 1 2 3 4 5


Teksty z forum - nie ogarniesz - hipotensja - 10.07.2013

Każdemu może się zdarzyć.
A przy 3k użytkowników nie może zabraknąć śmiesznych i dziwnych wypowiedzi.


#1. - Wklejam tu pierwszy, świeżutki wpis, bo...
Simon Moon napisał(a):ja też robię muzykę wyłącznie na słuchawkach a ostatnio na jednej słuchawce bo druga zepsuta ale jakoś daję rade
...aż mnie ucho mnie rozbolało.

#2. -
Sebastian K napisał(a):osobiście jestem przeciwnikiem equalizerów. Używam tylko do wycinania pasm, najczęściej dołu. Tak zwana equalizacja zabija dźwięk. [...] Przejscie w 0:14 wydaje się jakieś niewyraźne - to chyba ta equalizacja tak podziała na ten szum.
Tak zwany equalizer.

#3 -
KrystianT napisał(a):Mam takie odczucie, mam zestaw głośników 2:1 no i subwoofer leży na podłodze a w nim jest taka dziura którą "pochłania powietrze" :D refleks bass czy jakoś to się tak nazywa ;) No i ja sobie tak tam wkładam palca u nogi tego dużego :D no i czuje że chodzą takie wibracje takie powietrze po stopie a gdy uruchomię swój track kompletnie nie ma tego, subwoofer wali bassem ale nie czuć tych wibracji tego wydmuchu. Patrze na parametrick eq2 na stope i bass no i jest ustawione no normalnie niskie powinny chodzić konkretnie a tak za bardzo nie jest ;/
Może masz piracką wtyczkę do basu?

#4 -
Ti2 napisał(a):Mój zestaw "live". Ostatnio dodałem Virus Ti2 Desktop i kaoss Pad3.
[img]C:\Users\andy2\Desktop\studio.​jpg[/img]
:D

#5 -
Rogalik napisał(a):I oczywiście rzecz najważniejsza, czyli głośniki: Modecom 2060, składające się z Subwoofera o mocy wyjściowej 16W i dwóch satelit niskotonowych o mocy 12 watów
"Coś mało wysokich wszyscy dajecie"

#6 -
(23.08.2013, 16:25)Rivel Nightstar napisał(a): TEMAT: "Muzyka referencyjna?"

Ktoś mi o takowej powiedział.. Chyba Elnanter.. Niech mi ktoś powie jaka to może być muzyka... Podobno pomaga przy robieniu miksu...
Przekombinował xD

#7 -
Adamzzz napisał(a):Obecnie w Twoim utworze w miejscach gdzie masz intro i klajmaks jest schemat :

kick kick kick kick kick kick kick kick kick kick kick kick kick kick kick .. you get the idea. Jezyk

Spróbuj przykładowo tak :

kick kick kick kick kick kick FXKICK kick kick j*b kick kick BDRIĄG kick MIAU kickkick kick DŹWIĘK kick kick KICZOWATY-WOKAL kick KICK-PUSZCZONY-OD-TYŁU kick Iksde Iksde

Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi Jezyk
Nowoczesny zapis nutowy:P

#8 -
Adamzzz napisał(a):Stary, co ja Ci mogę podpowiedzieć oprócz uwag odnośnie miksu, skoro wszystko to sample?? Zastanów się którym palcem kilkasz w myszkę żeby sampla przeciągnąć?? Żebyś wyregulował sobie temperature w pokoju jak produkujesz??

#9 -
Faden napisał(a):Brakuje mi tu tylko playerka lub jakiegokolwiek linku, ale ogolem podoba mi sie...
Odsłuch metafizyczny.

#10 -
T-Sted napisał(a):Dla mnie trance to muzyka podczas odsłuchu której dostaję skrzydeł, w Twoim przypadku jest tak jakby ktoś mi położył na głowie kowadło. Albo jeszcze lepiej - przywiązał do szyi tira wypełnionego chińskimi kapciami, a następnie zepchnął tira w odmęty jeziora Bajkał.
XD


___[Knifeman]_______________________________________
Jako iż hipotensja nie pojawia się na forum będę kontynuował temat
hipo wróć do nas :)


#11
(14.10.2014, 4:32)eimear napisał(a): lepiej więcej ściszyć jak mniej podgłośnić :)

#12
(3.12.2014, 19:54)StalkerCell napisał(a): Przykładowo w niektórych paczkach sampli jest zakładka z "downfiltrami". Brzmią one czasami "ciu ciu ciu", czasami "gul gul gul" inne jeszcze "ciuuuuuuuuu", zawsze z fade-outem (nie głośności, a cutoffem, np. w Fruiti Filter).

#13
(25.04.2015, 14:35)Zirds napisał(a): dół jest nie ogarnięty, tam panuje IV krąg dantejskiego piekła - Skąpcy i Rozrzutnicy - Rozrzucasz bas na całą częstotliwość i skąpisz dobroci i limitera ;)



RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - Wappa - 12.07.2013

stara szkoła - wszystko w mono XD


RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - hipotensja - 12.07.2013

Jak wpadniecie na jakiś śmieszny komentarz, to dawajcie go tutaj, napiszcie autora i najlepiej z linkiem, a ja będę to umieszczał w pierwszym poście, żeby nikt nie musiał szukać tego, po co tu przyszedł :]


RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - Herman - 31.07.2013

Świeżynka :D

(31.07.2013, 16:54)TwentyNineBeatz napisał(a):
(31.07.2013, 16:30)dashdrown napisał(a): TwentyNineBeatz Fruity Limiter zniekształca dźwięk.

Skoro zniekształca, to dlaczego stosuje się go na master? Ja sam często używam tej wtyczki, w sumie to zależy od każdego i od upodobań.



RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - OProject - 31.07.2013

Hahaha Kolega od eq mnie rozwalił
Korektor to chyba najważniejsze narzędzie w obróbce dźwięku :D
Mam nadzieję że to przeczyta :D


RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - Dash Drown - 1.08.2013

(1.08.2013, 15:27)TwentyNineBeatz napisał(a):
(31.07.2013, 17:56)Herman napisał(a):
(31.07.2013, 16:54)TwentyNineBeatz napisał(a):
(31.07.2013, 16:30)dashdrown napisał(a): TwentyNineBeatz Fruity Limiter zniekształca dźwięk.

Skoro zniekształca, to dlaczego stosuje się go na master? Ja sam często używam tej wtyczki, w sumie to zależy od każdego i od upodobań.

poczytaj o zasadach działania kompresora/limitera.

Wiem do czego służy kompresor i limiter.

[Obrazek: tumblr_lyxmztgXam1qjnk5k.png]


RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - Bloom - 8.08.2013

(8.08.2013, 12:25)KrystianT napisał(a): 3.
Mam takie odczucie, mam zestaw głośników 2:1 no i subwoofer leży na podłodze a w nim jest taka dziura którą "pochłania powietrze" :D refleks bass czy jakoś to się tak nazywa ;) No i ja sobie tak tam wkładam palca u nogi tego dużego :D no i czuje że chodzą takie wibracje takie powietrze po stopie a gdy uruchomię swój track kompletnie nie ma tego, subwoofer wali bassem ale nie czuć tych wibracji tego wydmuchu. Patrze na parametrick eq2 na stope i bass no i jest ustawione no normalnie niskie powinny chodzić konkretnie a tak za bardzo nie jest ;/



RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - Knifeman - 8.08.2013

a-ha czyli taka jest tajemnica dobrego suba

KrystianT


RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - Dash Drown - 12.08.2013

Cytat:Mój zestaw "live". Ostatnio dodałem Virus Ti2 Desktop i kaoss Pad3.
[img]C:\Users\andy2\Desktop\studio.​jpg[/img]


Od dawien dawna nikt tak nie ****** systemu.


RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - Knifeman - 12.08.2013

mi działa <><>

przydałby się tutek o tym jak dodawać obrazki


RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - hipotensja - 12.08.2013

xD
Co za roztargnienie


RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - piral - 12.08.2013

[img]C:\obrazki_śmieszne_hehe\trollface.jpg[/img]


RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - RaNi/Works - 12.08.2013




RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - Bloom - 13.08.2013

(10.08.2013, 19:49)dashdrown napisał(a): Ejay ogólnie. Mixdown i master lubie robić w Winampie. Czasami także podbijam niektóre czestotliwości w equalizerze winampa i nagrywam dźwięk Edisonem - to jest w sumie jedyna rzecz, do której używma FLa. Ogólnie strasznie trudny program.

daszdrown pewnie specjalnie to pisał,ale jak już jest taki temat na forum to powinno to zagościć tutaj :D


RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - Knifeman - 14.08.2013

dash prosimy tutorial


RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - Kael - 14.08.2013

Nie wierzę, że to na serio ;)


RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - hipotensja - 14.08.2013

Oczywiście, że nie xD


RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - Knifeman - 14.08.2013

czyli tutka nie będzie :(

nadal nie kumam co takiego mam eq w winampie


RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - Bloom - 14.08.2013

Ja tam się nadal uczę techniki dobrego subbass'u poprzez wkładania palca do subwofera xd


RE: Teksty z forum - nie ogarniesz - hipotensja - 18.08.2013

Satelity niskotonowe musiały zająć miejsce w pierwszym poście :D