MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
3xOSC contest #2 - Głosowanie - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: 3xOSC contest #2 - Głosowanie (/temat-3xosc-contest-2-glosowanie)

Strony: 1 2


3xOSC contest #2 - Głosowanie - Herman - 15.07.2013

Szału nie ma, bo otrzymałem jedynie 5 tracków :D Głosujemy przez 3 dni, głosować może każdy ;)
Ankieta jest publiczna.
Zatem:

Yes I Am





Trusted




Piral




Daltonerz




ProCkers


Dla przypomnienia link do tematu o contescie:
http://musicproducers.pl/temat-3xosc-contest-2


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - Herman - 15.07.2013

Jako że mam prawo walnąć post pod postem, dodam, że chciałbym zobaczyć projekt Daltonerz :D


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - Revnotes - 15.07.2013

Najbardziej mi się spodobał pomysł Piral'a, ale ze względu na specyfikę konkursu zagłosowałem na ten, który najlepiej został wykonany technicznie, pod kątem sound designu, więc moim faworytem jest ProCkers. Oczywiście gratuluję wszystkim, którzy podnieśli rękawicę.

Panowie kolorowo nie jest, jak to dobrze, że ktoś stworzył Massive, Sylenth1 i masę sampli ;)


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - piral - 15.07.2013

Prockers mistrzu


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - Castiel - 15.07.2013

Mi się najbardzije spodobała wersja od Daltonerz Xd


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - The Timbrer - 15.07.2013

Herman dziwisz się dałeś mało czasu to raz, dwa mnie na przykład w domu nie ma a produkuję na stacjonarnym. Wakacje to nienajlepszy termin na tego typu contesty, bo mi z 7 dni na utwór zrobiły się 2 a kręcić wszystko od podstaw i zrobić to w 2 dni to chyba cud


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - Herman - 15.07.2013

No proszę Cię... wg mnie smaczku dodałoby skrócenie czasu do np. trzech dni. Trudno, za miesiąc zrobimy kolejny konkursik z nieco innymi zasadami ;)


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - Xorbolanid - 15.07.2013

nie slychac nut z tematu. 0 dzwieku..

Prockers!

Ale pomysł zaje... miał jesajemik


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - Daltonerz - 15.07.2013

Szkoda, że tylko 5 utworków ;(
7 dni to według mnie trochę za mało, bo mało kto mógł wykorzystać przecież ten czas całkowicie (pomimo tego, że są wakacje :D). Ja dla przykładu miałem 3 dni i muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie musiałem, że się tak wyrażę, tak bardzo spinać tyłka, aby skończyć nutę :P, jest to jednak jakieś doświadczenie :D (chociaż żałuję, że nie było więcej czasu, chociaż i tak w tym terminie nie mógłbym z niego skorzystać :P. Nie zdążyłem wykminić outra i nie masteringowałem jeszcze, bo pewnie robiłbym to kolejny tydzień xD, bo zaraz coś bym usłyszał, albo coś by mi się nie spodobało <hehe>)
Co do głosu, to miałem mały dylemat, mimo małej ilości zgłoszeń ;)
-Strrrasznie wpadła mi w ucho melodia Trusted'a :> Tylko zabrakło w tym wszystkim stopy, która nadałaby trochę dynamiki, a tak to kicha :|
-Kolejnym typem jest ProCkers, bo druga połowa jego utworu (bardzo krótki tak poza tym :D) jest świetnie zmiksowana i brzmi rewelacyjnie, szczególnie kick zasługuje na pochwałę i to coś pomiędzy uderzeniami xD Ale na niego nie zagłosowałem, bo początek według mnie jest skopany pod względem brzmienia :( Melodia jest spoko, ale serio, można dużo lepsze synth'y kręcić na 3xOsc ;)
-Co do Yes I Am, to niezbyt przepadam za tym gatunkiem xD Według mnie jest to zbyt monotonne. Ale pod względem technicznym chyba nie ma nic do zarzucenia, gra sporo różnych dźwięków, więc jest naprawdę spoko ;)
-No i został mi Piral, na którego też zagłosowałem :) Zarazem pomysł jak i wykonanie zachęciły mnie do oddania głosu na ciebie :D Wydaje mi sie, że już gdzieś słyszałem tę melodię, ale to nic, bo jest zajedwabista ! xD No i ten pitchowany kick, moje klimaty :) Miodzio !

(15.07.2013, 14:51)Herman napisał(a): Jako że mam prawo walnąć post pod postem, dodam, że chciałbym zobaczyć projekt Daltonerz :D

Co do projektu, to nie jestem w stanie na razie zrobić filmiku, bo musiałem się na pewien czas rozstać z komputerkiem :< (wakacje na wsi) i mam teraz tylko netbooka z netem zdolnym jedynie do otwierania nieskomplikowanych stron internetowych xD Oczywiście kiedy wrócę (tydzień, dwa, góra trzy) nagram filmik (jeśli procesor da radę :P) i honorowo opublikuję go na YT :D, bo to niezła promocja jest przy okazji :d
No i druga ważna sprawa, to co cię dokładnie interesuje :D ? Jeśli kick, to procesu jego tworzenia mogę nie odtworzyć w całości, bo, choć starałem się zapisywać wszystko, co sampluję, to jednak mogłem o czymś zapomnieć :P Ale byłoby mi wygodniej nagrać ten projekt, bo ma dość niskie zużycie CPU :) Ostateczny projekt przycina mi się w main parcie <niewiem> i nagranie go graniczy z cudem.

Teraz mogę za to powiedzieć, jak zrobiłem tego kicka :D
Na początku kręciłem 909 Kicka na playliście za pomocą automatyzacji Pitch i Volume Envelope. Następnie zsamplowałem gotowego już na playlistę, wrzuciłem na Mixer i przesterowałem go (głównie Buzz Effect Adapter/stereodist, Fruity Phaser no i EQ), zajęło mi to może z 3 sloty. Znowu go zsamplowałem, sprawdziłem, jak brzmi z leadem i zrobiłem ostateczne EQ. Wywaliłem punch, bo był beznadziejny <hehe> i zrobiłem nowy, a następnie połączyłem z moim czystym 909, żeby dać punchowi basu :D. Oj, było ciężko bez Camel Phata, najgorsze było robienie FX Kick'ów <hmm>, normalnie masakra ;P.
Aha, no i efekt wybuchu robiłem jeszcze oddzielnie (taki huczący bas) i snare, wszelkie szumy grają na żywo w Ostatecznym Projekcie z buildem :P
Sporo trudności sprawiło mi kręcenie leadów na 3xOsc <omg> Myślałem, że to niemożliwe, bo nie ma funkcji Uni i grają tylko maks trzy dźwięki na raz, ale po wielu stresach i nieudanych próbach odkryłem, że jednak jest coś na wzór tego efektu :D W sekcji z delay'em można ustawić preset, bodajże 8 Voice, lekko go zmodyfikować, i wychodzi przyzwoity detune, później wystarczy zdetunować oscylatorki, (nie pamiętam, czy dałem pitch LFO, ale można ustawić dla ostrości :D) do tego Flanger i tego typu bajery na mikserze i śmiga nam SuperSaw :P Ja sklonowałem i dałem oktawę niżej, dla pełności i wyrazistości ;)
No i pad robiony był w podobny sposób, supersaw, do tego szumek, i efekt sidechain robiony GrossBeatem xD
Reszta jest raczej banalna :D

PS. Czemu nie ma twojej pozycji, Herman ? :( Było by zawsze o jeden utwór więcej :D
PS2. Ale się rozpisałem O_o i jeszcze ten gąszcz minek xD


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - Herman - 15.07.2013

ja nie brałem udziału, bo to do mnie wysyłaliście tracki :) Tak uczciwiej. Twój track jest najlepszy, jednak procek w moim guście Heart


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - Daltonerz - 15.07.2013

Dzięki Herman :D Ogólnie, to fajna koncepcja tego konkursu, podobało mi się tworzenie z ograniczeniami :) Postaram się wziąć udział w następnych edycjach ;)
A tak btw, to może niech te osoby, które nie zdążyły zrobić nut na czas, za jakiś czas się odezwą i opublikują swoje wyroby poza konkursem ? :P Fajnie by było posłuchać więcej utworów tego typu, a jest przy tym sporo frajdy ;)


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - Revnotes - 15.07.2013

Bardzo chętnie bym tak zrobił, niestety przez wyjazdy nawet nie przysiadłem do pierwszej nuty :(


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - Trusted - 15.07.2013

... Nie wiem co mam powiedzieć, na forum jestem od nie dawna i nie wiedziałem, czego mam się po was spodziewać ;0
Wielki szacunek ! ;) , zwłaszcza Daltonerz, Hardstyle w x3OSC... Masz moje propsy, niesamowite.

Zapewne nie skłamię jeśli powiem, że najsłabiej się przyłożyłem w tym konkursie... napisaliście, że 2-3 dni to dla was spore ograniczenie. Ja na swój projekt, przez swoje lenistwo poświęciłem tylko około 3-4 godzinki. Pewnie też potrzebował dużo więcej czasu jak bym wziął się np. za kick.

Jako, że nie wypada głosować na siebie, po proszę swojego kumpla żeby oddał na mnie "jeden honorowy głos" ;)
Jestem bardzo wdzięczny za ten konkurs, fajna zabawa no i oczywiście polepszenie swoich umiejętności. Muszę się jeszcze sporo nauczyć... :D


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - Devv - 15.07.2013

Jakby to był konkurs na najlepszy kick to dał bym głos Prockersowi, jednak początek jego utworu był monotonny, więc oddałem głos Daltonerzowi.


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - Yes I Am - 16.07.2013

Ja jebie skasowała mi się wiadomość xd

Mój kawałek nie bez przyczyny nosi tytuł Crap :D nic prócz względnie czystego grania nie wyszło za dobrze, w sumie mój pomysł był z 7 dniami i sam nie wypałiłem :D sorry sam miałem 1 dzień na skombinowanie czegoś jednak na następny raz trzeba więcej czasu

Trusted za brak kicka odpada
Piralife mix straszny ale pomysł zacny :) najzacniejszy chyba
Daltonerz miazga :D HS na 3xosc widziałem filmiki już z takich dokonań ale to chyba dużo layerów i clipsów potrzeba na to :D
Procek kiczek meeega bardzo bardzo dobrze zmiksowany, lepiej jak u mnie ;P dlatego też tu mój głos poszedł, bo dla mnie najtrudniejsze w tym wszystkim właśnie to wymiksowanie stopy o czym mało kto pamięta, bądź przywiązuje do tego wagę.


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - Schizmaker - 16.07.2013

Głos na Daltonerza
Zasuwańsko ładne :))


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - Estrax - 17.07.2013

Można prosić o weryfikację projektu wykonanego przez pana ProCkers? Chodzi mi szczególnie o sprawdzenie tego kicka i closed hata.


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - RaNi/Works - 17.07.2013

Jasny gwint! ale miałem dylemat czy wybrać Daltonerza czy Prockersa... ostatecznie jednak wybrałem prockersa... bardziej mój klimat ale wykonanie HS'a Daltonerza bylo arcydziełem! :D


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - RDZK - 17.07.2013

jak dla mnie procek, ale daltonerz - masz mojego propsa.


RE: 3xOSC contest #2 - Głosowanie - NathanielWhite - 17.07.2013

Prockers bez wątpienia ;)