MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Dlaczego wybrać Studio One? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: Dlaczego wybrać Studio One? (/temat-dlaczego-wybrac-studio-one)



Dlaczego wybrać Studio One? - sowa - 21.07.2013

Dwa filmiki, które potwierdzają jak genialny jest ten DAW i innowacyjny. Polecam obejżeć każdemu kto myśli o zmianie środowiska.


15 zalet Studio One


Sekcja Masterinu (jakiś DAW to ma? hę? xD)



RE: Dlaczego wybrać Studio One? - Johnny - 21.07.2013

Mastering tylko w najdroższej wersji Professional, bardziej przystępna Producer tego nie ma.


RE: Dlaczego wybrać Studio One? - sowa - 21.07.2013

(21.07.2013, 10:01)Johnny napisał(a): Mastering tylko w najdroższej wersji Professional, bardziej przystępna Producer tego nie ma.

owszem aczkolwiek wersja Professional obecnie jest do kupienia za ponad 800PLN w promocji w djshopie... normalna cena ponad tysiak... przy takich cenach warto brać professional


RE: Dlaczego wybrać Studio One? - The Timbrer - 21.07.2013

Logic Pro X w pełnej wersji kosztuje 200 dolców. Biorąc pod uwagę że Studio One w wersji 2 jest już na rynku trochę czasu nie są konkurencyjni w żadnym stopniu pod względem cenowym, a tym bardziej do FL Studio, który to daje możliwość upgradu za darmo. Nie wiem czy taka niska ta cena.


RE: Dlaczego wybrać Studio One? - sowa - 21.07.2013

(21.07.2013, 14:41)The Timbrer napisał(a): Logic Pro X w pełnej wersji kosztuje 200 dolców. Biorąc pod uwagę że Studio One w wersji 2 jest już na rynku trochę czasu nie są konkurencyjni w żadnym stopniu pod względem cenowym, a tym bardziej do FL Studio, który to daje możliwość upgradu za darmo. Nie wiem czy taka niska ta cena.

Pierw wydaj kupe kasy na Maca :D


RE: Dlaczego wybrać Studio One? - Johnny - 21.07.2013

dokładnie, nie od dziś wiadomo że Apple zarabia na sprzęcie, nie oprogramowaniu.

co do promocji w djshopie - promocja ma to do siebie że dziś jest, jutro jej moze nie być ;) żeby nie było że marudzę - sam mam v2 Producer, też pokupowane w różnych promocjach ;)


RE: Dlaczego wybrać Studio One? - sowa - 21.07.2013

co jakiś czas można się natknąć na promocje na ten DAW więc w sumie jak ktoś by chciał to lepiej poczekać bo to tylk okwestia czasu kiedy bedzie można kupić taniej jak teraz :)


RE: Dlaczego wybrać Studio One? - The Timbrer - 21.07.2013

(21.07.2013, 15:05)sowa napisał(a):
(21.07.2013, 14:41)The Timbrer napisał(a): Logic Pro X w pełnej wersji kosztuje 200 dolców. Biorąc pod uwagę że Studio One w wersji 2 jest już na rynku trochę czasu nie są konkurencyjni w żadnym stopniu pod względem cenowym, a tym bardziej do FL Studio, który to daje możliwość upgradu za darmo. Nie wiem czy taka niska ta cena.

Pierw wydaj kupe kasy na Maca :D

Na video też jest OS X. To po pierwsze po drugie bez przesady. Bo oprócz oszczędności na DAWie masz oszczędność także na oprogramowaniu. Czego ludzie nie dostrzegają (no bo i po co skoro można pobrać z pajratbeja...) Weźcie pod uwagę że oryginalny Windows kosztuje w granicach 400 zł. Oryginalny OS X kosztuje 20 dolców czyli 60 zł. Oszczędność 340 zł którą już można wliczyć dlaczego sprzęt od Appla jest droższy. I upgrade do kolejnego systemu appla kosztuje też w granicach 20-30 dolców u Microsoftu wygląda to 200 zł jest różnica. Oczywiście sprzęt jest sporo droższy Macbook Pro z roku 2012 jest około 800-900 zł droższy od swojego PC-towego odpowiednika, no ale gdyby nie było warto nie widziałbyś w co drugim tutorialu robionego przez profesjonalistów systemu operacyjnego OS X a u większości producentów podstawą jest ten system operacyjny w studiu z racji stabilności a z racji systemu operacyjnego to i sprzęt od appla. Koniec offtopu


RE: Dlaczego wybrać Studio One? - Johnny - 21.07.2013

tak, ale S1 na OS X działa, a Logic go wymaga, to że ktoś te video z S1 nagrał akurat na Macu jest bez znaczenia. Większość głównych DAWów jest multiplatformowa, (z wyjątkiem Sonara czy Logica właśnie), myślę że za wyjątkiem djowania z laptopa, obecnie można OS X sobie odpuścić (chyba że kogoś na prawdę stać na takie przepłacanie za sprzęt), bo Windowsy to już nie 98 czy XP, dają radę bardzo dobrze. Ale to nie temat na tę dyskusję.


RE: Dlaczego wybrać Studio One? - Dash Drown - 21.07.2013

Ciekawą sprawą jest to, że Headhunterz porzucił Logic Pro dla Studio One. Co prawda miał(ma) problem ze zrobieniem kicka, ale dalej się chyba przy tym trzyma. Co do dyskusji - byłbym raczej za sprzętem Apple z racji stabilności. Jest to jedna z ważniejszych rzeczy, jakie według mnie trzeba zapewnić producentowi. Nic nie demotywuje bardziej niż strata projektów, dzwięków itd.


RE: Dlaczego wybrać Studio One? - The Timbrer - 21.07.2013

@up w HSie akurat Ci najlepsi swoje kicki robią w Logic'u z Headhunterz'em na czele. Audiofreq, Bas Oskam (Noisecontrollers ale on robi kicki), Code Black, Wildstylez. Wszyscy robią kicki w Logic'u. Głównie dla Clip Distortion ale to fakt Headhunterz działa w S1 teraz ale to nie znaczy że nie korzysta z Logic'a. Przecież za niego zapłacił i to jawna strata pieniędzy tym bardziej że Logic Pro 9 pomimo przestażałości ma wciąż wiele do zaoferowania. Choć nowey Logic Pro X prezentuje sięznacznie lepiej


RE: Dlaczego wybrać Studio One? - Dash Drown - 21.07.2013

Wiem o co chodzi z Logiciem i kickami. To co napisałem, opieram na postach HHZ'a na facebooku. Prosił o napisanie czegoś analogicznego do Logic Clip Dist na środowisko windowsa (vst) = nie uzywa(ł) Logica.