MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM MonoMike - You Can Hear - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM MonoMike - You Can Hear (/temat-film-monomike-you-can-hear)



MonoMike - You Can Hear - MonoMike - 31.07.2013

Dziś chcę podzielić się z wami taką oto historią...


Zgaś światło, odpal muzykę i zacznij czytać...



Mieszkasz w domu na skraju lasu, i postanowiłeś pojechać nad jezioro znajdujące się nieopodal.
Dzień jak co dzień, słoneczna pogoda, gdzieniegdzie pojawia się biały, wolno przepływający po nieboskłonie obłok.
Wychodzisz z domu i udajesz się do swojego samochodu. Od rana czujesz, że coś jest nie tak, coś wisi w powietrzu.
Siadasz za kierownicą, zapinasz pas i zerkasz na siedzenie obok. Ku Twojemu zdziwieniu leży tam małe czarne pudełeczko. Sięgasz po nie i otwierasz. Okazuje się być pozytywką, z której zaczyna płynąć dziwna, niepokojąca melodia. Nagle tracisz ostrość widzenia po czym następuje ciemność, i ten cholerny pisk w głowie...

Nie mając bladego pojęcia co się stało idziesz w środku nocy lasem gdzie jedynym źródłem światła jest majaczący gdzieś w oddali nad koronami drzew księżyc. W półmroku ledwo widzisz swoje dłonie, ale coś każe Ci iść przed siebie. Dyszysz ciężko czując uścisk w klatce piersiowej. W oddali słychać grzmoty nadciągającej burzy. Ku Twojemu przerażeniu, uświadamiasz sobie , że słyszysz nie tylko grzmoty. To kościelne dzwony. Oblizujesz wargi i przyspieszasz kroku. Nie masz pojęcia gdzie idziesz, mimo to coś ciągnie Cię do siebie i nie zwalniasz. Wciąż słyszysz gdzieś w oddali niepokojącą melodię pozytywki...
Powodzenia.


(Na podstawie kompozycji Nobue Uematsu - You Can Hear The Cry of The Planet)



RE: MonoMike - You Can Hear - Intransitive - 1.08.2013

Kiedy słuchałem tego pierwszy raz i zbliżał się koniec pierwszej minuty słyszałem w mojej głowie zbliżające się pier*olnięcie. Byłby to świetny wstęp do jakiegoś psychorapu wkręcającego się dokładnie od 1:00. Musiałem się tym podzielić. Sorry;) Ale kawałek i tak bardzo dobry. Pozdro.


RE: MonoMike - You Can Hear - robert prime - 2.08.2013

Nie no wymiatasz Mono ! Świetne ! To trzeba mieć wyobraźnie żeby coś takiego stworzyć ;) Uwielbiam tak kreatywne i świetnie przemyślane utwory ;) Wreszcie coś innego i bardzo dobry pomysł miałeś aby dodać do tego tekst aby każdy z nas mógł użyć wyobraźni ;)


RE: MonoMike - You Can Hear - Miravsky - 6.08.2013

Interesujące i oryginalne kawałki kręcisz. Czy ten gruby głos na końcu to czyiś wokal ?


RE: MonoMike - You Can Hear - suds - 15.08.2013

ekstra! w połączeniu z tym tekstem jeszcze lepsze :D bardzo fajne field recordings, niezły klimat, hipnotyzujące pianino i potem ten chórek... naprawdę fajny klimat!


RE: MonoMike - You Can Hear - Asystholia - 15.08.2013

Super! Połączenie muzyki i tekstu świetne :)


RE: MonoMike - You Can Hear - Redo - 17.08.2013

Ten klimat i to napięcie jakie budujesz jest po prostu magicze . Dzięki za przeżycia, naprawdę bardzo dobrze wychodzi Ci to :D


RE: MonoMike - You Can Hear - mumu - 3.09.2013

Bardzo ważny jest moment, w którym oryginał wchodzi w FF VII. Z racji mojej wiecznej miłości to tego klasyka, propsuję tą wybitną interpretację jednym z pierwszych postów.