MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Klika pytań! - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Klika pytań! (/temat-klika-pyta%C5%84)



Klika pytań! - KrystianT - 8.08.2013

1.
Jak zrobić takie przejście, kompletnie nie mam pojęcia pewnie jakoś snare ułożyć ale jak ? :P żeby tak fajnie zakręciło. Od 0:51s


2.
Otóż gdy ułożę na playliście w Fl studio cały kawałek i chce zrobić automatyzacje na malutkim kawałku na jakimś przejściu, to jest taka możliwość żeby pasek ten co ustawia się automatyzacje był w tym miejscu gdzie użyty jest wybrany dźwięk, a nie jak normalnie się robi że przez cały kawałek jest linia do automatyzacji i trzeba przecinać.


3.
Mam takie odczucie, mam zestaw głośników 2:1 no i subwoofer leży na podłodze a w nim jest taka dziura którą "pochłania powietrze" :D refleks bass czy jakoś to się tak nazywa ;) No i ja sobie tak tam wkładam palca u nogi tego dużego :D no i czuje że chodzą takie wibracje takie powietrze po stopie a gdy uruchomię swój track kompletnie nie ma tego, subwoofer wali bassem ale nie czuć tych wibracji tego wydmuchu. Patrze na parametrick eq2 na stope i bass no i jest ustawione no normalnie niskie powinny chodzić konkretnie a tak za bardzo nie jest ;/

Plusy będą ! Pozdrawiam!


RE: Klika pytań! - Frashby - 8.08.2013

Przy stopie nie ma wibracji czy przy bassie??? Nałóż komprsor i zobacz efekty, wibracje powinny być ;) Pozdro


RE: Klika pytań! - Bloom - 8.08.2013

1. Po prostu trzeba dobrze ułożyć loop w piano rollu lub na patternie,przysłuchaj się a na pewno Ci takie coś wyjdzie

2.Wystarczy że zaznaczysz na playliście dany obszar po czym klikniesz automatyzacje i automatyzacja pojawi się tylko w Twoim zaznaczonym miejscu


RE: Klika pytań! - KrystianT - 8.08.2013

(8.08.2013, 12:31)House Y.B napisał(a): Przy stopie nie ma wibracji czy przy bassie??? Nałóż komprsor i zobacz efekty, wibracje powinny być ;) Pozdro


przy jednym i drugim jest ale tylko odczuwalne na placu :D przy niektórych nutach przy takiej samej głośności czuje te powietrze jakoś od kostki 7 cm w górę aż tak kłaczki falują :D serio... Kompresji jeszcze nie użyłem bo za bardzo nie potrafię używać kompresora :P

Plusiki rozdane! Czekam na kolejne odpowiedzi! :)


RE: Klika pytań! - OProject - 8.08.2013

3. Rozjebało mnie to haha :D
Może za mało sub basu 20-60 Hz?
"20-60 Hz - Wrażenie mocy bardziej wyczuwalne niż słyszalne"
A poza tym wydawane utwory są po profesjonalnym masteringu, więc nie ma co porównywać... :P


RE: Klika pytań! - ProCkers - 8.08.2013

1. Masz tam kilka rodzajów snarów. Musisz je dobrze ułożyć :) Przysłuchaj się dobrze i zrób tak jak tam jest :)

2. Już ktoś napisał. Zaznaczasz dany obszar i robisz automat, i wyskoczy Ci ona w tym danym obszarze.

3. Jak będziesz miał dobry mix itp. to będą wibracje. Z resztą piosenka ma dobrze brzmieć, a nie wibrować :D


RE: Klika pytań! - KrystianT - 8.08.2013

Pomóżcie mi jeszcze lepiej z tym pierwszym pytaniem :D

Za odpowiedzi na pytanie 2 serdecznie dziękuje to takie zajebiste ułatwienie.. Aż mam chęć track rozbudować!


OldscoolProject ustawione jest tak :P

Z tym trzecim pytaniem już chyba sobie podaruje :D


Dołączę tu inne pytanie na które nie dostałem odpowiedzi a strasznie mnie interesuje ;): http://musicproducers.pl/temat-wysylanie-dema-krok-po-kroku?page=2 ostatni post!


RE: Klika pytań! - Frashby - 8.08.2013

Przy stopie użyj kompresora i presetu drums, ja go używam i dobrze chodzi :)


RE: Klika pytań! - KrystianT - 13.08.2013

Chyba już dmucha jak powinno do tej nutki :P
Plusy rozdane!

No i dodaje kolejne pytanie:

Czy macie jakiś sposób przy jakimś lekkim brzmieniu zrobić tak że gdy sidechain chodzi nie było słychać tego tykania takiej nieczystości, sidechain jest na gros beat zawsze dawałem na peak controller ale teraz jest szybciej i łatwiej :P
Tylko to sidechain jakby nie tyka, na jednym kanale na mikserze mam dwa gross beaty bez których się nie obejdzie, może jest jakaś możliwość żeby to załagodzić!


RE: Klika pytań! - Bloom - 13.08.2013

Co masz na myśli mówiąc "tyka" ?

Daj jakąś ścieżkę dźwiękową...będzie łatwiej rozwiązać Twój problem ;)


RE: Klika pytań! - KrystianT - 13.08.2013

[zs]http://www18.zippyshare.com/v/90180515/file.html[/zs]


takie pykanie lub tykanie :P gdy są dwie rzeczy które ściszają dźwięk na grosbeat
ja użyłem sidechain i 1/2 bit gate! Ten dźwięk wziąłem przypadkowo, w moim obowiązkowo muszę wstawić te dwie rzeczy bo inaczej brzmi bez sensu ;/[/sc]


RE: Klika pytań! - Bloom - 13.08.2013

To "tykanie" dlatego słychać,bo podczas kompresji sidechain nie zostaje ściszona ta końcówka dźwięku.


RE: Klika pytań! - Wizzardius - 14.08.2013

Ja mam dokłądnie takie samo tykanie na każdej ścieżce na któej mam sidechain. Czyli jak sie tego pozbyć?


RE: Klika pytań! - Bloom - 15.08.2013

(14.08.2013, 16:14)Wizzardius napisał(a): Ja mam dokłądnie takie samo tykanie na każdej ścieżce na któej mam sidechain. Czyli jak sie tego pozbyć?

Utnij trochę dolnych częstotliwości,może pomoże :)