MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Wizzardius - Untitled (Extended Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Wizzardius - Untitled (Extended Mix) (/temat-wizzardius-untitled-extended-mix)



Wizzardius - Untitled (Extended Mix) - Wizzardius - 14.08.2013

Hej witajcie. To mój pierwszy kawałek, więc prosze o wyrozumiałość i jak najbardziej kreatywną ocene (czyt. feedback). Przygode z Abletonem i "produkcją" rozpocząłem jakieś 2 miesiące temu. Może z miesiąc temu wstawiłęm do oceny próbke tracka na bardzo podobnej melodii do tej w tym kawałku. Odpisaliście, co kompletnie leży, na czym to wszystko polega itp, myśle, ze troche podłapałem. Nad trackiem siedze od jakichś może 2/3 tygodni. Na początku największy problem miałem z samym doborem stopy do bassu (bass zajmuje duużo miejsca tutaj), lecz w końcu znalazłem kick, który sie fajnie wpasowuje. Nie jest on do końca idealny, ale myśle, że może zostać. Warto też dodać, że musiałem dobrać stope z takim klikiem, by nie grał an tych samych Hz co Snare (werbla zmieniać nie chciałem na inny, bo pasuje mi on tutaj). Następie dorobiłem melodie/pady przerabiając note'y bassu na akordy (bass jest dwudźwiękiem tu ;P) Proste hi-haty i tyle. Ogólnie aranżacja perkusji bardzo prosta, maksymalnie prosta. Kombinowałem z urozmaiceniem jej, ale tak czy siak efekt końcowy najlepiej brzmiał i brzmi z czymś takim :) Dodam jeszcze, że moim zamysłem, było zrobienie kawałka tanecznego. I mam wrażenie, że mi to wyszło. Od razu zapodaje wersje extended. Zawsze gdy przgotowywałem sie do gry w klubie, nagrywając płyty, denerowało mnie gdy znalazłem fajny kawałek, ale nie w wersji extended, dlatego teraz od razu zapodaje wersje ext. Prosze o wyrozumiałośc (nie wiem czy zniose ostrą krtyke) i feedback.

PS. Jaki to gatunek, to nie wiem. Wy mi powiedzcie.

PS2. Gdy odpale poszczególne tracki solo w abletonie na słuchawkach (Djskich), to słychać w niektórych dźwiękach (przede wszystkim tam gdzie Sidechain jest), takie pykanie. NIe wiem jak sie tego pozbyć.

PS3. Jestem pewny, że track można jeszcze dopicowac na setki różnych sposobów, ale mam wrażenie, że w tym momencie sprzęt mi już na to nie pozwoli. Ludzie ja śmigam na starch Creativach 5.1 ;D

PS4. Wgl nie wiem czy początek utwóru (pomijając sam bit 0-30), jako tako gra. Nie jestem co do niego pewny...

PS5. Końcowka troche na odpier*ol. Już tak bardzo chciałem wstawić tutaj track, że tak wyszło ;x

[zs]http://www76.zippyshare.com/v/21807880/file.html[/zs]

PS6. Coś z tą stopą nie gra. Musze posiedzieć nad nią.


RE: Wizzardius - Untitled (Extended Mix) - PatosMusic - 17.08.2013

Mixu tu w ogóle niestety nie masz
Poza tym przez pierwsze 15 sec gra sam kick
Strasznie to męczące jest, musisz wypełniać takie luki, np fx'ami
1. Ciężko to podpiąć pod jakiś gatunek.


RE: Wizzardius - Untitled (Extended Mix) - Wizzardius - 17.08.2013

NO i kick ma sam grać, by DJ mógł normalnie dograć bit, o to przecież chodzi :D A jeśli chodzi o mix, to rozpisz to, jeśli można ;P


RE: Wizzardius - Untitled (Extended Mix) - meatBall - 17.08.2013

kick może grać ze wszystkim naraz, didżej sobie "dogra" bit, nie bój się :P musisz jeszcze wiele pracować kolego, uczyć się teorii i praktyki...
nie mam pojęcia jaki to gatunek :]

"PS5. Końcowka troche na odpier*ol. Już tak bardzo chciałem wstawić tutaj track, że tak wyszło ;x"

to tak nie działa...
chyba :] lepszy efekt byłby na pewno gdybyś jeszcze nad nim posiedział.

a sam wałek jest pozytywny, poprawił mi humor :D ale jest za długi, bardzo monotonny robi się od połowy.


RE: Wizzardius - Untitled (Extended Mix) - Wizzardius - 18.08.2013

Moje uszy i głośniki chyba nie wyrabiają, bo nie słysze, żeby jakieś dźwięki na siebie nachodziły.(o ten słaby miks mi chodzi) Powiem więcej! Ja całkowicie to z godzine spędziłem lampiąc sie na spektrum i według niego również każdy dźwięk ma swój kącik. No ale widać, to nie na tym polega :D Zrobie tak, że projekt abletona zostawie sobie na dysku, i za jakiś dłuższy czas, do niego wróce i bede kombinował, bo ten motyw mnie w tym kawałku kręci jak cholera ;D


RE: Wizzardius - Untitled (Extended Mix) - meatBall - 18.08.2013

słuchaj jak brzmią utwory np. wykonawców, których lubisz słuchać. z czasem, powoli będziesz osiągał zamierzone rezultaty, oczywiście o ile się to tego przyłożysz tj. będziesz czytał, oglądał, trenował i jeszcze raz trenował :] hehe, znowu go odpaliłem jest kozacki, będę go odpalał zawsze jak mi się spopsuje nastrój :D


RE: Wizzardius - Untitled (Extended Mix) - Wizzardius - 18.08.2013

Ale widzisz kolego, ten kawałek został zrobiony na tym:
[Obrazek: 1376653500_1362415487.jpg] :D


RE: Wizzardius - Untitled (Extended Mix) - meatBall - 18.08.2013

ja zaczynałem mając jedynie słuchawki dj'skie charakteryzujące się solidnym dołem - sony mdr v300. wrzuciłem do ludzi wałek i kłóciłem się z ich komentarzami, że chyba oni mają coś nie tak z odsłuchem bo na moich słuchawkach gra świetnie :] też, nie wiedziałem co to miks (teraz już chyba wiem), ani nie znałem podstawowych funkcji DAW'a, byłem na etapie raczkowania :D posłuchaj, to mój drugi wałczan :D:
XXXXXXXXXXXXXX

nie wiedziałem co to są sample VEC i naparzałem demówkami VST'ków :D a sam wałek nie jest przebasowany... :P


RE: Wizzardius - Untitled (Extended Mix) - Yes I Am - 18.08.2013

Jeśli produkujesz na Creativach to powodzenia w karierze xd... To są raczej głośniki do grania aniżeli produkowania.
Przede wszystkim kłaniają się same podstawy, układanie melodii, akordy, tonacje. Mix to już dla Ciebie będzie wyższa szkoła, Tutaj wszystko nie gra tak jak powinno. Nie będę się czepiać samych dźwięków, bo są słabe, ale może Ci się takie podobają więc... No nic więcej nie powiem, bo nie ma co dodać.
Musisz przeczytać czym jest komponowanie utworu, bo tu po prostu podstaw brak. Equalizacja, kompresja, panoramowanie, kompresja sidechain, efekty,


RE: Wizzardius - Untitled (Extended Mix) - Wizzardius - 18.08.2013

(18.08.2013, 14:58)unconscious napisał(a): ja zaczynałem mając jedynie słuchawki dj'skie charakteryzujące się solidnym dołem - sony mdr v300. wrzuciłem do ludzi wałek i kłóciłem się z ich komentarzami, że chyba oni mają coś nie tak z odsłuchem bo na moich słuchawkach gra świetnie :] też, nie wiedziałem co to miks (teraz już chyba wiem), ani nie znałem podstawowych funkcji DAW'a, byłem na etapie raczkowania :D posłuchaj, to mój drugi wałczan :D:
XXXXXXXX

nie wiedziałem co to są sample VEC i naparzałem demówkami VST'ków :D a sam wałek nie jest przebasowany... :P



To ja sie chyba ide wieszac. Przecież ten kawałek BRZMi prawie dobrze. :D


RE: Wizzardius - Untitled (Extended Mix) - Trusted - 22.08.2013

Straaaszna monotonia... Serio ;) . Człowiek zaczyna się nudzić po pierwszej minucie czy dwóch. Brakuje trochę dynamiki, za mało się dzieje w tym utworze, melodia jest po prostu cienka i zalatuje nudą, może jakieś efektowne przejścia były by wstanie podnieść ten utwór na nogi. Mam nadzieje, że masz dystans do negatywnych opini, bo w trakcie nabierania skila one zawszę będą się pojawiać. Powodzenia i Pozdrawiam :D