MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Miks a rendering [Rozwiązany] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Miks a rendering [Rozwiązany] (/temat-fl-studio-fl-studio-miks-a-rendering-rozwiazany)



FL Studio: Miks a rendering [Rozwiązany] - meatBall - 15.08.2013

Panowie !

Bawię się produkcją już kilka lat, a na dobrą sprawę sam nie wiem co robię...
mianowicie chodzi mi o moment w którym mam już ułożony track i o kanał MASTER na mikserze.
na dole był sobie domyślnie limiter ale zawsze go usuwałem w piździet i na pierwszą pozycję dawałem EQUO, a pod niego Multiband Compressor i renderowałem do mp3. na dzień dzisiejszy zostawiam tylko EQUO i renderuje do wav'a. I tego wav'a wrzucam sobie na playliste i wtedy dodawaję jeszcze raz ten sam eq w celu ewentualnych korekcji i pod niego Multiband'a i wtedy renderuję do mp3. tak wygląda, że tak powiem proces finalny w moim wykonaniu. Chodzi mi głównie o to, co powinno być na masterze na końcowym etapie miksowania, przed renderem. pomijam fakt, że nie kminię wszystkiego co występuje w tym okienku do renderingu, to chciałbym się dowiedzieć jak powinien wyglądać ten proces, bądź jeśli można wiedzieć - jak robicie to Wy.

będę bardzo dzwięczny :D

pozdro


RE: miks a rendering - Revnotes - 15.08.2013

Polecam YouTube hasło "mastering". Poradników tego typu jest już na prawdę sporo, niektóre całkiem sensowne.


RE: miks a rendering - meatBall - 16.08.2013

..."Nie odradzam używania delikatnej kompresji na sumie miksu, bo często może się ona bardzo pozytywnie przyczynić do brzmienia całości. Jeśli zdecydujemy się odesłać miks do masteringu, zadbajmy jednak o to, aby na sumie nie było żadnych limiterów, czy agresywnie działających kompresorów, bo nasz miks najprawdopodobniej wróci do poprawki. Stosując bowiem ograniczanie na sumie miksu, nie dajemy inżynierowi masteringu zbytniego pola manewru. Kompresja, a tym bardziej ograniczanie, jest wręcz niemożliwe do cofnięcia. Możemy oczywiście chwilowo wpiąć kompresor czy limiter na sumę, żeby mieć jakiś wstępny obraz tego, jak utwór może zabrzmieć po masteringu (lub żeby zaimponować klientowi), ale pamiętajmy o tym, by te procesory pominąć przy zgrywaniu miksu."

Znalazłem to czego poszukiwałem. Tu na forum :D


RE: FL Studio: miks a rendering - darXide - 13.09.2013

Takie małe uzupełnienie, do powyższego. Kompresję można odwrócić. Mniej wiecej, takiej samej rozpiętości dynamiki nie uzyskasz, ale ustawiając w kompresorze ratio poniżej !:1 uzyskujemy ekspansję dynamiki.


RE: FL Studio: miks a rendering - OProject - 13.09.2013

(15.08.2013, 12:14)unconscious napisał(a): Chodzi mi głównie o to, co powinno być na masterze na końcowym etapie miksowania, przed renderem. pomijam fakt, że nie kminię wszystkiego co występuje w tym okienku do renderingu, to chciałbym się dowiedzieć jak powinien wyglądać ten proces, bądź jeśli można wiedzieć - jak robicie to Wy.
[Obrazek: FL-Studio-High-quality-mp3-rendering-settings.png]
Tak powinno być, z tym że resampling im większy (powyżej 64 )tym lepszy, ale wolniej się renderuje.
Jeżeli chodzi o wave to 24 i 32 bit.
Disable max poly jeżeli masz szybki komputer nie musi być zaznaczone.