MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
7 par najlepszych i "niedrogich" monitorów studyjnych - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: 7 par najlepszych i "niedrogich" monitorów studyjnych (/temat-7-par-najlepszych-i-niedrogich-monitorow-studyjnych)

Strony: 1 2


RE: 7 par najlepszych i "niedrogich" monitorów studyjnych - The Timbrer - 20.08.2013

Głośniki mierzy się z całym koszem. A co do Unitr to nie zamierzam absolutnie wyrzucać. Dorzucę do nich parę groszy i będę miał kolejną parę dobrych referencyjnych odsłuchów :)


RE: 7 par najlepszych i "niedrogich" monitorów studyjnych - piotr979 - 20.08.2013

Ja używam KRK rokit 6, jestem z nich bardzo zadowolony.
Tak czy siak, prawda jest taka, że którekolowiek z tych monitorów studyjnych wybierzecie zawsze to będzie lepsze niż jakieś komputerowo/wieżowe głośniczki. Ja komponowałem na początku na takich głośnikach komputerowych 2+1 i to całkiem dużych, ale gdy przesiadłem się na KRK to nie mogłem uwierzyć, jak lepiej wszystko słychać, jak łatwiej jest manipulować dźwiekiem i jak dokładniej słychać wszystkie niuanse.

Uważam, że monitory to jest PODSTAWA do dobrego komponowania.


RE: 7 par najlepszych i "niedrogich" monitorów studyjnych - Huiggi - 20.08.2013

Jaka tam podstawa, dobrze wyregulowane i ustawione kolumny też się sprawdzą. Ja korzystam z poczciwych Tonsil Fenix III, których subwoofer umożliwia wybranie pasma, na które reaguje i tegoż natężenie. W amplitunerze można ustawić treble i bass do wartości najbliższych prawdziwym. Dochodzą do tego jeszcze sterowniki na samym PC.


RE: 7 par najlepszych i "niedrogich" monitorów studyjnych - shadowfinder - 21.08.2013

Nie rozumiem jak można zapomnieć o najlepszych monitorów, tzn. KRK i Tannoy. Sam posiadam Tannoy 501a, jest to niesamowicie czysty dźwięk i jakość niesamowita za dostępną cenę (ok 1000zł).


RE: 7 par najlepszych i "niedrogich" monitorów studyjnych - The Timbrer - 21.08.2013

Tu chodzi o reklamę bardziej niż ranking, takie magazyny za takie rankingi i przychylne zdanie otrzymują kupę siana :)


RE: 7 par najlepszych i "niedrogich" monitorów studyjnych - sowa - 22.08.2013

rozumiem, że cena jest za sztuczkę? ;]

ja bym Evkami nie pogardził :) czytałem o tej marce i bardzo udany odłam marki Adam... ponoć poprawili bolączki właśnie Adamów w Evkach... no, ale wydaje mi się, ze bez w miare dobrego interfejsu też monitory dużo nie zdziałają ;] no ja planuje wiec zakup pierw interfejsu gdyż to mniejszy wydatek a monitory w swoim czasie też wpadną... chociaż tyle modeli pewnie jeszcze wyjdzie, coś stanieje etc. :D poczekamy :)


RE: 7 par najlepszych i "niedrogich" monitorów studyjnych - hatemystyle - 22.08.2013

Osobiście polecam M-Audio BX5 D2 korzystam z nich jakiś czas i muszę przyznać że po mimo dołu od 53 hz sprawują się bardzo dobrze w małym pomieszczeniu,nie potrzeba więcej dołu w małych pomieszczeniach i ogólnie powalająca jest baza stereo tych monitorków,to należy usłyszeć żeby poczuć jak to jest :)


RE: 7 par najlepszych i "niedrogich" monitorów studyjnych - deton24 - 2.07.2017

A tak na prawdę budżetowo, do 500 zł ktoś odsłuchiwał pobieznie Reloop ADM4 i był zadowolony. Warte to czegoś?

Dość chwalone były ADM5 jeszcze,

ale trochę się gubiły przy większej ilości instrumentów. Po powieszeniu komuś brakowało basu, to zmienił na jakieś STXy same woofery, i podobno ładny bas. Ciekawe czy co do monitorowania się za dużo nie pozmieniało ogólnie.

Jeszcze były wymieniane Mackie CR4 w tej cenie.

A także M-audio studiophile AV40

Alesis M1 Active 320 grały ponoć "pięknie", ale pozbawione były basu.

Z tańszych Alesis Elevate 3, patrząc po ich rozmiarze, można sobie wyobrazić jak mogą grać...
A jak powyższe?


RE: 7 par najlepszych i "niedrogich" monitorów studyjnych - Overpaweu - 5.07.2017

A co powiecie na JBL LSR 305 / 308 ?


RE: 7 par najlepszych i "niedrogich" monitorów studyjnych - Zirds - 5.07.2017

(5.07.2017, 20:12)Overpaweu napisał(a): A co powiecie na JBL LSR 305 / 308 ?

A co chcesz wiedzieć oprócz tego, że są według mnie najczystsze w brzmieniu w kwocie do 1500 zł za parę :)

[Obrazek: Gcgsc88.jpg]


RE: 7 par najlepszych i "niedrogich" monitorów studyjnych - Overpaweu - 5.07.2017

Planuje sobie zakupić i czytałem trochę i właśnie piszą, że bardzo czyste brzmienie, ale chciałem zasięgnąć osobistych opinii. :)
Jak z dołem, bo mają bass reflex z tyłu, ale chyba masz je dość blisko ściany.


RE: 7 par najlepszych i "niedrogich" monitorów studyjnych - Zirds - 5.07.2017

Mam je blisko ściany, nie mam wygłuszeń żadnych.. trochę zbiera się bass w rogu, ale idzie się przyzwyczaić. Polecam sprawdzić mój ostatni kawałek, który wrzuciłem ostatnio na Forum, jest on w pełni zrobiony na tych monitorach i nie tylko on jeden, ale wiele moich poprzednich :)


RE: 7 par najlepszych i "niedrogich" monitorów studyjnych - PureInstinct - 7.07.2017

Może nie mam BX5 od M-Audio - ale za to BX8 z większą membraną.
Dla mnie idealne, ładny, wyraźny dół i dobre dostosowanie do głośników komercyjnych. :)


RE: 7 par najlepszych i "niedrogich" monitorów studyjnych - neurojin - 7.07.2017

Ja od siebie mogę polecić behringer nekkst k8, bass reflex z przodu co jest bardzo fajne, szczególnie w małych pomieszczeniach. Do dźwięku też się przyczepić nie mogę, bo bardzo ładnie graja :)


RE: 7 par najlepszych i "niedrogich" monitorów studyjnych - Zirds - 7.07.2017

(7.07.2017, 19:21)neurojin napisał(a): Ja od siebie mogę polecić behringer nekkst k8, bass reflex z przodu co jest bardzo fajne, szczególnie w małych pomieszczeniach. Do dźwięku też się przyczepić nie mogę, bo bardzo ładnie graja :)

A porównywałeś z innymi, że stwierdzasz że ładnie grają? ;)


RE: 7 par najlepszych i "niedrogich" monitorów studyjnych - neurojin - 7.07.2017

Tak, z tańszymi co prawda, ale różnica była ogromna. Nie pamiętam już jaki model konkretnie xd Z tych droższych to porównywałem z focalami alpha, te z kolei nieco czystsze, ale mniej bassu miały, bo 5ki sprawdzałem. Ale były one droższe o 500 zł prawie, a różnica aż tak duża nie była, więc zdecydowałem się na te :)

Ale jeśli ktoś ma fundusze to te focale też polecam :)