MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Opóźnienia na klawiaturze - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Opóźnienia na klawiaturze (/temat-opoznienia-na-klawiaturze)

Strony: 1 2


Opóźnienia na klawiaturze - Cris - 16.08.2013

Witam.
postaram się Wam opisac mój dość dziwaczny problem. Otóż tak:
kupiłem sobie ostatnio klawiaturke CME UF6, i do niej dokupiłem sobie interface midi Roland UM-ONE (podobno jeden z lepszych) no i po podłączeniu okazało się że są jaja bo latencja jest kosmiczna. Po zmodyfikowaniu Asio4all dla mojego interface'u audio (mam focusrite scarlett 2i2) latencja bardzo nieznacznie zmalała. Przegrzebałem internet w poszukiwaniu informacji znalazłem jakiś filmik na YT ale nic nie pomógł. Nie chce podpinać klawiszy poprzez focusrite'a bo on ma odtwarzanie w mono a mi zależy na stereo. Nie wiem też co ciekawe jaką mam latencje bo w FL jest napisane "Status : open, set to 88200Hz, Int32LSB, 1x2 outputs, 1x2 inputs available" Czy wie ktoś może jak sobie z tym poradzić?


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Johnny - 16.08.2013

(16.08.2013, 20:15)Cris napisał(a): Nie chce podpinać klawiszy poprzez focusrite'a bo on ma odtwarzanie w mono a mi zależy na stereo.

CO MA?! Możesz to jakoś rozwinąć, bo aż trudno uwierzyć w to co czytam? Opisz jak ty to podłączasz wszystko i ustawiasz bo coś tu jest nie tak. I po co asio4all skoro Scarlett ma swoje eleganckie drivery?


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Cris - 16.08.2013

chodzi tutaj o to, ze ustawiłem scarletta w Asio żeby zminimalizować latencje na klawiszach i jednocześnie mieć odsłuch na monitorach. Focusrite ma taką budowę, że gdy gra się na nim to odsłuch jest ustawiany w mono (nagranie już nie) ale np gdybym grał coś na żywo z resztą instrumentów to kosmicznie by mi się to gryzło. Dlatego zdecydowałem sie na kupno tego rolanda


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Johnny - 16.08.2013

Przepraszam, ale nie rozumiem o co ci chodzi. Gra to się na instrumentach, nie na interfejsie. Z tym mono też nie rozumiem ocb, ten Roland pomaga o tyle że Scralett 2i2 nie ma wejścia midi, ale nadal nie wiem po co Asio4All zamiast oryginalnych driverów które są ok.


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Cris - 16.08.2013

skype : crissdjxd wytłumacze Ci

crissdjx.d (bez tej kropki)


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Johnny - 16.08.2013

Nie mam Skype, zresztą po to jest forum żeby wszyscy mogli zobaczyć rozwiązanie problemu.


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Cris - 16.08.2013

dobra to zaczynamy od podłączenia:

Focusrite - podłączone monitory do niego, on podłączony do komputera
Roland - CME do niego, on do komputera.

W Fl studio ustawione Asio dla wejścia liniowego (czyli wejścia focusrite) żeby móc zminimalizować troszkę latencje klawiszy (poprzez asio) i mieć odsłuch na monitorach (dzięki focusrite) Asio - output ustawiony na maksymalny bufor (żeby zminimalizować latencje) i to chyba tyle


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Johnny - 16.08.2013

eeee a co ma piernik do wiatraka? co ty podłączasz do tego liniowego wejścia, skoro ta klawiatura z tego co widzę w google tylko kontroler midi?

Wybierasz w output oryginalne drivery asio do Scralettki, na jakiejs niskiej latencji.
W midi input wybierasz Rolanda (a co za tym idzie, CME) i grasz sobie na jakimś VSTku przy latencji takiej jaką zapewniają drivery do 2i2.


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Cris - 16.08.2013

postaram się jeszcze włączyć w FLu sterowniki scarletowskie, nie wiedziałem że roland moze z nich korzystać


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Cris - 16.08.2013

ok, więc tak wyglądają moje ustawienia audio, midi ustawienia są takie jak napisałeś

[Obrazek: 94l.png]


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Johnny - 16.08.2013

No i tak to powinno wyglądać, latencji niżej nie można ustawić?


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Cris - 16.08.2013

można niżej ale opóźnienia są takie same


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Cris - 16.08.2013

najniżej jest 89samples (3ms) ale opóźnienia dalej kosmiczne że normalnie nie ugra nic bardziej wymagającego


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Johnny - 16.08.2013

Ja przy 128 samplach (2,9ms) mogę spokojnie się dogrywać. To jeszcze inaczej - w FLS można grać klawiaturą kompa, jak literkami coś "zagrasz" też jest takie opóźnienie?


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Cris - 16.08.2013

tak dokładnie takie samo, przy szybszych partiach spiccato nie wyrobi za chiny


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Huiggi - 16.08.2013

Podepnę się, bo mam podobny problem. Korzystam z interfejsu Audiotrak Prodigy CUBE i jego sterowników, ale nie mogę zejść poniżej 75ms latencji, bo dźwięk strasznie się zniekształca i pojawiają się dosyć spore liczby underruns:
http://screencast.com/t/sWA9N35JvoOQ


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Cris - 17.08.2013

a ja podzielę się czymś z wami, otóż klawisze działają super płynnie, lecz z niewiadomych przyczyn mam tak jakby pitchnięty dźwięk całego fla w górę (nic nie zrobiłem tylko wyłączyłem i włączyłem komputer)


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Johnny - 18.08.2013

Może zmień w ustawieniach audio częstotliwość na 44100hz?


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Cris - 18.08.2013

taka częstotliwość jest ustawiona, wszystko jest pitchnięte łącznie z wbudowanymi dźwiękami fla, oraz przyspieszone z 10x


RE: Opóźnienia na klawiaturze - Huiggi - 18.08.2013

A u mnie nadal 75ms latencji, może zmienić sterowniki, bo CUBE ma dupowate?