MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
MPD16 przez MIDI OUT (nie USB) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: MPD16 przez MIDI OUT (nie USB) (/temat-mpd16-przez-midi-out-nie-usb)



MPD16 przez MIDI OUT (nie USB) - Elita - 21.08.2013

Siema , od zawsze podpinam MPD przez usb do PC , jak nagrywam sekwencje to jest krzywo i później trzeba wyrównywać , do tej pory to mi nie przeszkadzało , teraz jak chce zagrać coś na żywo to lipa wiec podpinam MPD przez wejscie MIDI OUT -> INTERFEJS AUDIO 2x Duży JACK i co dalej ? trzeba zmienić jakieś ustawienia w FL zeby wszystko kiwało ?
Drugie pytanie :
mam interfejs audio Lexicon Alpha , podpięty przez USB do PC , 2x chinch do wzmacniacza do którego podpięte są głośniki , w FL studio mam do ustawienia sterownik dźwięku , powinienem ustyawić Lexicon Alpha czy sterownik Asio all , Realtek czy podstawowy ? jaka jest różnica ?
Czekam na odpowiedzi , ELO


RE: MPD16 przez MIDI OUT (nie USB) - Kael - 21.08.2013

W ustawieniach MIDI Fruciaka przy nazwie interfejsu musisz zaznaczyć "Enable". Co do sterowników to w grę wchodzą tylko ASIO albo firmowe Lexicona. ASIO zazwyczaj charakteryzuje się niższą latencją, więc musisz obadać które są wydajniejsze, być może firmowe śmigają elegancko. 15 milisekund to najwyższe opóźnienie żeby grać w miarę komfortowo, jak nie będzie pierdów to zmniejszaj rzecz jasna ;)

Edek:
Ale zaraz, przecież ten interface nie ma midi in? Jak to wpinasz? Przez konwerter jeszcze?


RE: MPD16 przez MIDI OUT (nie USB) - Elita - 21.08.2013

Mam kabel 2x duży jack --> 1x duży jack . 2xjack wchodzi do wejscia Line IN a 1xjack wchodzi przez konwerter w wejscie Midi out z 5 pinami


RE: MPD16 przez MIDI OUT (nie USB) - Kael - 21.08.2013

Ten konwerter ma zapewne nie małą latencję niestety. Rozważ interface midi na usb, albo pokombinuj jeszcze z ustawieniami sterowników jak wepniesz MPD przez USB.


RE: MPD16 przez MIDI OUT (nie USB) - c_04 - 3.10.2013

Witam
Nie wiem czy dobrze zrozumialem... podpiales Midi OUT z Line IN kablem jack - jack / DIN 5?

Jezeli tak to nie wiem co chcesz osiagnac tj byc moze odbierzesz na Line IN jakies trzaski poniewaz na wyjsciu Midi OUT masz komunikaty cyfrowe najczesciej w 3 bajtach, a to raczej jakos nie za bardzo mi pasuje do audio;) Dodatkowo jeszcze mozesz uszkodzic wejscie. Dla odbierania i wysylania komunikatow Midi potrzebny bedzie Ci jakis intefejs midi - np specjalny kabel wpinany przez USB (z drugiej strony ma 2 x DIN 5 czyli Midi IN i Midi Out).
Pozdrawiam

P.S. Sprobuj moze odpowiednio skonfigurowac urzadzenie podpinajac je przez jego wlasny port USB tak jak pisales. Przyjrze sie moze blizej temu urzadzeniu.
P.S. 2 Problemy z przesunieciem w czasie pojawiaja sie kiedy masz ustawiona duza latencje dla karty dzwiekowej bo to z niej slyszysz dzwiek. Zeby nie odczuwac jakos strasznie dyskomfortu to latencja musi byc ustawiona ponizej 50ms.


RE: MPD16 przez MIDI OUT (nie USB) - Kael - 4.10.2013

Hmmm... Byłem przekonany, że kolega Elita korzysta z konwertera midi/audio, ale wychodzi na to że ma zwykłe przejście jack/DIN 5. No to tak nie będzie działać ;)


RE: MPD16 przez MIDI OUT (nie USB) - c_04 - 4.10.2013

Witam
No wiec tak... poogladalem troche tego MPD - to jest sterownik midi udajacy samplery MPC, zreszta oba urzadzenia AKAIa. Z tego co wyczytalem to w urzadzeniu jest mozliwosc wlaczenia kwantyzacji - jak krzywo grasz to to CI wyrowna automatycznie. Urzadzenie musi byc na pewno podpiete przez USB do tego tez urzadzenia masz plyte ze sterownikami i oprogramowaniem (pewnie soft udajacy MPC i jakies inne mozliwosci adaptacji z roznymi DAW).

Lexicona musisz podlaczyc uzywajac jego sterownikow one sa ASIO - przynajmniej powinny byc. Asio4all Ci nie potrzebne. Karte zintegrowana mozesz wylaczyc gdyby wystepowaly problemy. Czasami bywa tak, ze niewylaczona karta z badziewna latencja wskakuje do puli dostepnych wejsc wyjsc, a co za tym idzie nawet najlepsza karta z najmniejsza latencja dopasowuje sie do tej najgorszej zeby zachowac synchronizacje.

Reasumujac:
Od Lexicona sterowniki tylko od niego.
Karta audio zintegrowana wylaczona w systemie. (Lexicon przejmie jej funkcje)
MPD16 Podpiety przez USB z zainstalowanymi odpowiednimi sterownikami.

Wazne!!! Sprawdzic latencje. Przy buforze 128 latencja wyniesie ok 3ms.

Pozdrawiam

P.S. Urzadzenie podlaczone przez Midi nie dziala bez zasilacza - moze nie dzialac nawet z wpietym USB do komputera. W instrukcji powinno pisac cos na ten temat.