MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Lekki i przyjemny bass - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Lekki i przyjemny bass (/temat-fl-studio-fl-studio-lekki-i-przyjemny-bass)



FL Studio: Lekki i przyjemny bass - Divine - 8.03.2012

Jak to wykręcić, lub jeżeli jest coś podobnego w sieci to poproszę o linka. Chodzi mi o coś takiego.

Example 1



Example 2



Czekam na odpowiedz. Polecą thx.<ok>


RE: Lekki i przyjemny bass. - 9lives - 8.03.2012

Jeśli chodzi Ci o ten subbass to są to fale sin. Na dwóch oscylatorach ustawiasz fale sin ~ i dajesz o oktawę lub dwie niżej (to już zależy co chcesz uzyskać). Możesz też np. na 3 oscylatorze dodać fale saw, mocno ściszasz, niska oktawa i też wyjdzie ciekawie... ale podstawa to fale sin :)


RE: Lekki i przyjemny bass. - Divine - 9.03.2012

No dobra, ale takie pytanie. Zacznijmy od tego, że nie wiem gdzie są te fale sin.


RE: Lekki i przyjemny bass. - piral - 9.03.2012

Jesli chcesz robic na Sytrusie to sa tam oscylatory od OSC 1 do 6. Sa tez filtry i efekty.
Kombinuj.


RE: Lekki i przyjemny bass. - Divine - 9.03.2012

Nie, nie chcę robić na Sytrusie. Posiadam inne wtyczki. ;)


RE: Lekki i przyjemny bass. - piral - 9.03.2012

A wiec jakie? Na kazdej chyba wykrecisz taki dzwiek. Sytrus bylby dla ciebie najlepszy na poczatku. Duza swoboda dzialania, sporo filtrow, efektow. W kazdym razie tam gdzie masz OSC/Oscillator lub cos podobnego to tam wykrec taki sine.
A w ogole najlatwiej to bedzie ci stworzyc taki dzwiek na 3xOSC. OSC1+OSC2: sin, oktawa nizej, volume na max. OSC3: saw, volume na powiedzmy 25%. Pozniej pokombinuj z filtrami, equalizacja i moze zautomatyzowany distortion lub zautomatyzowany cutoff dla progresywnego dziela.


RE: Lekki i przyjemny bass. - Divine - 9.03.2012

Nie podoba mi się to na 3xosc'u. Może coś ala Sylenth?


RE: Lekki i przyjemny bass. - piral - 9.03.2012

Sylenth, Sylenth, Sylenth... Wszedzie ten cholerny Sylenth. On nie jest taki swietny.

Jesli o niego chodzi to pobaw sie sine'ami i saw'em z niskim volume tak samo jak opisalem w 3xOSC. Tez uzyj tylko 3 oscylatorow. Nie wiem ile jest w Sylenthcie. Jesli dwa to na jednym SINE, na drugim SAW z 15% vol. SINE - 2 oktawy lub 1 nizej, SAW - 2 oktawy. Pobaw sie detune - daje fajny efekt, zautomatyzuj sobie w aranzacji.


RE: Lekki i przyjemny bass. - Yes I Am - 9.03.2012

Wszędzie jest tak samo... Fala sinusoidalna wszędzie ma kształt ~... Powiem tak chyba najszybciej będzie na standardowej wtyczce Fl'a BooBass.


RE: Lekki i przyjemny bass. - Divine - 9.03.2012

Nie rozśmieszaj mnie. ._.


RE: Lekki i przyjemny bass. - piral - 9.03.2012

Ale nie rozsmieszac ma cie czym? BooBass jest zly? BooBass jest stary? Tak jest stary, ale to nie oznacza, ze zly. Do tego takiego basu to nawet pasowalby, wystarczy kilka efektow w mixerze dodatkowo, zeby go upiekszyc. Reeverb, delay, equalizacja, kompresja. Popracuj z nim, zobaczysz, ze nie jest zly.


RE: Lekki i przyjemny bass. - Chrased - 10.03.2012

Sylenth1 > Dajesz Int preset (pusty), zmienasz z fali |/| na nastepna i dajesz na niskie tonacje.


RE: Lekki i przyjemny bass - Divine Frequency - 25.03.2012

Kolego po nicku... wedlug mnie najfajniejszy bass uzyskasz sposobem jakiego ja uzywam. Jesli mam gotowy bassline dziele go na dwa kanaly tj. kopiuje bass i ustawiam na innym kanale, na eq scinam wszystkie srednie i wysokie tony i ewentualnie przenosze go oktawe nizej w piano rollu. Dzieki temu zabiegowi Mozna ladnie oddzielic subbass od bassline'u a jednoczesnie do siebie swietnie pasuja bo jest to wlasciwie to samo brzmienie.