MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Dash Berlin - Never Cry Again (Satori Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Dash Berlin - Never Cry Again (Satori Remix) (/temat-trance-dash-berlin-never-cry-again-satori-remix)



Dash Berlin - Never Cry Again (Satori Remix) - gutizer - 28.08.2013

;)



RE: Dash Berlin - Never Cry Again (Satori Remix) - Sick Brothers - 30.08.2013

Intro.. oj, podoba się :) 0:45 jest moc, bardzo dobra produkcja, brakuje mi może urozmaiconego loop'a ciut wcześniej w refrenie :) Pozdrawiam i zapraszam do mojego tematu :)


RE: Dash Berlin - Never Cry Again (Satori Remix) - Łukasz - 30.08.2013

+ (rada)
- (uwaga)
Tyle ode mnie jeśli chcesz wiedzieć jak czytać moje oceny demek ;)

Remix :

- wydaje się nie być spójny jeśli chodzi o przestrzeń jakby nie był centrum.
- vocal troszeczkę za głośno
- 0:46 ten FX jest za głośny i nie pasuje tam
- Vocal powinien być trochę mokry jeśli chodzi o takie remixy gdyś myślę że mogę to zaliczyć do remixów Big roomowych.
- Melodia sama w sobie prosta nie skomplikowana jednak wymagałaby jakiegoś podrasowania bo to wszystko śmierdzi teraźniejszym Cash Berlinem niestety.
- Perkusja jest w centrum więc nie ma zachowanej harmonii w przestrzeni a ten FX lata po kanałach jak wygrzany.

+ trochę świeżości wprowadź w remix pozmieniaj to co powiedziałem a remix będzie lepszy w odsłuchu. Bo jak przez 40 sekund leci ta sama cały czas melodia to szybko się nudzi.

Pozdrawiam serdecznie
Łukasz


RE: Dash Berlin - Never Cry Again (Satori Remix) - Wizzardius - 30.08.2013

Wokal rzeczywiście za głośno.

A tak sam z ciekawości zapytam kolege @up. Co to znaczy, że "perkusja jest w centrum, więc nie ma zachowanej harmonii"?


RE: Dash Berlin - Never Cry Again (Satori Remix) - T-Sted - 30.08.2013

Bas trochę mało dynamiczny, zgodzę się z kolegą wyżej co do panoramy - rozrzuć trochę perkusję po bokach i wzbogać koniecznie bo trochę biednie wygląda. No i wokalowi daj duży reverb, świetnie brzmiałby mocno rozmyty.
Pozdrawiam.


RE: Dash Berlin - Never Cry Again (Satori Remix) - gutizer - 30.08.2013

Nad vocalem popracuje i nad FX . Faktycznie vocal wyszedł mi troszeczke za głośno . No ale cóż , dopiero sie ucze , więc takie porady bardzo mi sie przydadzą . Tak wogle , to melodia zostanie taka jaka jest :)


RE: Dash Berlin - Never Cry Again (Satori Remix) - LDK - 30.08.2013

Gdybyś tylko miks troche poprawił... dał większego powera kickowi i basslinie to kawałek naprawde ma potencjał :) Melodia fajna, wokal wcale nie jest za głośno tylko reszta jest za cicho ;P Popracuj jeszcze nad nim i coś naprawde fajnego może z tego wyjść :)


RE: Dash Berlin - Never Cry Again (Satori Remix) - Daltonerz - 30.08.2013

Kurczę, na prawdę podoba mi się ten utwór ^^.
Wiem, że to remix, ale ma bardzo fajny klimacik. Wokal jest świetny, ale co prawda, ciut za głośny i za suchy. Z resztą uwag również się zgadzam, nie odkryję ameryki, chyba wszystko w temacie zostało powiedziane :D.
Ale jeszcze raz napiszę - bardzo spodobał mi się ten traczek ;) Na pewno gdy go dopracujesz, będzie bardzo chętnie słuchany (również przeze mnie :P). Ale już teraz wymiata xD.
Nie pozostaje mi już nic innego, niż tylko życzyć Ci powodzenia :).


RE: Dash Berlin - Never Cry Again (Satori Remix) - Łukasz - 2.09.2013

@Wizzardius

Perkusja i jej wszystkie elementy muszą być rozmieszczone w przestrzeni dźwiękowej czyli haty hit haty i inne shakery powinny być rozmieszczone wzajemnie od siebie albo w prawo albo w lewo w zależności co jak komu pasuje nie łamiąc zasad ustalonych już dawno temu.
Kick , Bass - centrum
Perkusja - 50L - 50R w zależności jaki masz dźwięk w perkusji (podałem tylko ogólnie)
Więcej znajdziesz w zakamarkach audio u Igora.

Pozdrawiam.


RE: Dash Berlin - Never Cry Again (Satori Remix) - JK Production - 2.09.2013

A moim zdaniem - nic nie trzeba poprawiac, bo mi się podoba i wpada w ucho. Muzyka to nie medycyna - nie ma tu żadnych wytycnzych postępowania


RE: Dash Berlin - Never Cry Again (Satori Remix) - LDK - 3.09.2013

Dokładnie tak jak mówi kolega wyżej. W muzyce właśnie chodzi o to aby każdy robił to co chciał i jak chciał bez jakichś odgórnych zasad :)


RE: Dash Berlin - Never Cry Again (Satori Remix) - defol - 3.09.2013

W oryginale utwór jest świetny, jest wiele remixów na YT. Na prawdę dobrych remixów.
Zabrałeś się za coś z wyższej półki.
Napisałeś, że dopiero się uczysz więc jeżeli na prawdę tak jest to respekt :)

Dlaczego napisałeś, że melodia zostanie taka jaka jest? Leniuszek jesteś i nie chcesz poeksperymentować? :D :D :D

Na plus:
- za wybór utworu :) ja go bardzo lubię,
- bardzo fajnie wykręcony bass + motyw,
- nie ma przesadnej monotonni w utworze.

Na minus:
- miks tzn. wokal zdecydowanie za głośno + można dorzucić mu więcej pomieszczenia,
kick + bass = za mała siła jakoś nie działa to na mnie. Ale najbardziej drażniąca jest ta główna melodia zaczynając się w refrenie. Może ją trochę przyciszyć / pokręcić trochę aby fajnie zgrywała się z ciekawą linią basową, która zrobiłeś.

Gut lak


RE: Dash Berlin - Never Cry Again (Satori Remix) - meatBall - 5.09.2013

klimat jest całkiem całkiem :] stopacza i basidło mógłbyś jednak trochę wybić, bo chowają się tam w tle. coś tu panowie wspominali, że wokal za głośno, ja jestem tego zdania co LDK: dać głośniej wszystkie elementy poza melodią i wokalem :D mimo wszystko - ciekawy pomysł, jak i wykonanie :] pozdrawiam


RE: Dash Berlin - Never Cry Again (Satori Remix) - JK Production - 5.09.2013

No racja - wiecej basu i kicku , bo melodia i vocal zbyt duzą dominację mają


RE: Dash Berlin - Never Cry Again (Satori Remix) - PŁOMAS90 - 17.09.2013

Ależ mi się podoba ten remix , nie ma dnia abym sobie go nie przesłuchał na prawdę dobra robota stary, trzymaj tak dalej d(~_~)b!!!!!