MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LocoMatt-Time to end - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: LocoMatt-Time to end (/temat-locomatt-time-to-end)



LocoMatt-Time to end - Loco - 28.08.2013

Witajcie, jako iż przekroczyłem już magiczną liczbę postów postanowiłem się pochwalić moim "dziełem" które wykonałem w darmowym DAW'ie LMMS.

Wykorzystałem:
-LMMS- DAW
-FireBird 2
-T-force Aplha Plus
-Podstawowe pluginy z LMMS
-Piano One
-sampler TX16Wx + SF gitary
-sample z internetów (AIR Killer Dance + jeszcze jakieś podstawowe z programu)
-oraz różne efekty
Może się wydawać, albo raczej tak jest że "biały szum" jest zbyt nieczysty ale to wina .mp3 normalnie tak nie ma. Wkrótce wrzucę na YT i tam będzie w .wav, powinno się lepiej słuchać.
Dodatkowo daje zdjęcia projektu (taki mój dziwny zwyczaj) ponieważ czasami niektórzy nie chcą mi wierzyć że robię "fajne" utwory w takim programie.
[Obrazek: M19D5Xs.png]
[Obrazek: hj5Kxnb.png]
(Byłoby więcej zdjęć ale to co najważniejsze jest pokazane)


RE: LocoMatt-Time to end - Psychodad - 28.08.2013

To raczej house jest :) Ogólnie za mało bassu. Mix na poziomie, słychać wszystko. Nie słyszałem jeszcze o tym DAWie :)


RE: LocoMatt-Time to end - Trusted - 28.08.2013

Miły dla ucha utwór. Dobra melodia, leadzik i inne dźwięki na poziomie... ;)
A podczas przerwy widzę w Lol'a się pyka... :D


RE: LocoMatt-Time to end - Loco - 28.08.2013

No ba, ale o przerwy trudniej :P
Dzięki za opinie :)


RE: LocoMatt-Time to end - Sick Brothers - 30.08.2013

Zaskoczyłeś mnie tym DAW'em, nie słyszałem o nim wcześniej, ale widzę, że ładnie sobie w nim radzisz :) Bardzo przyjemna produkcja, ale brakuje mi w niej dolnych częstotliwości ;) Pozdrawiam i zapraszam do mojego tematu :)


RE: LocoMatt-Time to end - Ania - 30.08.2013

Przyjemne dla ucha brzmienia. Podzielam zdanie kolegów - zdecydowanie za mało basu. Czekam na następne Twoje kawałki.


RE: LocoMatt-Time to end - Loco - 30.08.2013

Dzięki za dobre słowa raz jeszcze. Dajecie mi więcej motywacji do pracy i szlifowania siebie.
Co do basu, to taka moja ułomność w utworach. Jakoś zawsze boję się przesadzić z basem dlatego go tak mało :P
Łapcie wersje w lepszej jakości (szum lepiej gra).

Już więcej wkrótce, więc bądźcie gotowi!


RE: LocoMatt-Time to end - Revnotes - 30.08.2013

Na początku akustyk mnie zmylił, tylko że przydałby się tam reverb i może jakiś delay (pingpong). Niezdarnie trochę wchodzi ten super saw, pojedyncze nuty moim zdaniem się nie sprawdzają, zastąpiłbym go w intro jakimś pluckiem, bo jak już wchodzi cała sekwencja (0:30) jest git. Clap jest bardzo twardy, taki hands upowy, ja bym tu widział coś innego. W break down, do tego akustyka nie pasuje sub bass, który nieustannie gra tak jakby tą samą nutę, dziwnie to brzmi. Melodia jest chwytliwa, podoba mi się, jest komercyjnie. Ciekawie wygląda również Twój DAW, już samo to sprawa, że wątek przyciąga uwagę, to zaprocentuje komentarzami.


RE: LocoMatt-Time to end - MC Project - 31.08.2013

Fajny:) Bardzo przyjemnie się słucha.


RE: LocoMatt-Time to end - Loco - 31.08.2013

@ELnanter, tak to prawda że clap trochę za mocno brzmi, zbyt dużo clapów zlayerowałem :P Gitara jest bez niczego gdyż miał być dźwięk ogniska w tle ale nie chciało mi się szukać odpowiedniego sampla więc zostawiłem jak jest.
Lead to prawda że niezdanie wchodzi, trochę nad automatyką musiałbym jeszcze popracować.
Nie mam zamiaru na chwilę obecną tego poprawiać, ale będę na takie szczegóły zwracał uwagę w następnych produkcjach. :)


RE: LocoMatt-Time to end - 9lives - 7.09.2013

Gitara trochę przysucha, kick może być, clapów takich nie lubie co nie oznacza że zły chociaż mi się nie podoba jak gra razem ze stopą. Dźwięk leadu inaczej bym dokręcił. Popracuj troche nad przejściami bo u Ciebie gra lead nagle się urywa i wchodzi gitara bez żadnego fx (chociaż crasha). Stosuj więcej fx to zawsze zapełni nieco utwór a tutaj mam wrażenie, że trochę pusto jest. Są takie gatunki minimalistyczne jak chociażby obecny dutch a są takie w których pożądane jest aby działo się dużo i ten do takich należy. Teraz rzecz najważniejsza. W muzyce tanecznej, ogólnie w każdej muzyce najważniejszą rzeczą jest bass. To on nadaje rytm i trzyma wszystko w kupie a u Ciebie bassu nie ma! Na pewno track lepiej brzmiałby z normalnym bassem. Bass jest najważniejszą rzeczą w utworze. Może nie zawsze go słychać, ale zawsze go czuć :D Ogólnie numeru można posłuchać do tego robisz na darmówkach, które mają na pewno mniej możliwości niż normalne dawy wiec dodatkowy plus dla Ciebie ;-)


RE: LocoMatt-Time to end - Loco - 7.09.2013

Dzięki za motywację, jeszcze do perfekcji daleka droga. Za dużo jeszcze się nie nauczyłem w mojej 15 letniej życiowej karierze i ok 3 letniej muzycznej więc muszę wciąż pracować. Mam kilku znajomych muzyków z innego forum i kiedy dołączyłem do nich rok temu i pokazałem pierwsze kawałki w porównaniu z obecnymi, są bardzo zaskoczeni moimi postępami (jaki ja skromny :P). Obiecuję że w następnym kawałku (Next, już teaser na moim SC) będzie dużo więcej FX'ów i basu :)


RE: LocoMatt-Time to end - Herman - 9.09.2013

clap troche nei trafia w bit chyba <hmm> leady za głośno.. i tyle z krytyki na dziś xd klimat zdecydowanie mój, bardzo przyjemna melodia, dobrze dobrane dzwięki.