MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE JaraLuca - Valentine's day - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE JaraLuca - Valentine's day (/temat-trance-jaraluca-valentine-s-day)



JaraLuca - Valentine's day - JaraLuca - 2.09.2013

Witam. Wczoraj wrzucilem jeden z moich pierwszych kawałków na soundclouda i postanowilem wam udostepnic do skomentowania. Dodam tylko ze zrobilem go dla mojej w walentynki :) pozdrawiam

P.S. Szczerze nie jestem pewien co do gatunku ale cos musze wybrac :)




RE: JaraLuca - Valentine's day - sowa - 2.09.2013

no cóż... crap jak nic xD ale, że początki to czego tu wymagać :D


RE: JaraLuca - Valentine's day - MVGS - 2.09.2013

Szczerze mówiąc, trochę lipa, ale jeżeli to pierwsza twoja produkcja to jest to zrozumiałe. Wrzuć potem coś nowszego ;)


RE: JaraLuca - Valentine's day - JaraLuca - 2.09.2013

dobrze ze ty Sowa nie robisz crapu :) pozdrawiam serdecznie :)


RE: JaraLuca - Valentine's day - sowa - 2.09.2013

(2.09.2013, 15:35)JaraLuca napisał(a): dobrze ze ty Sowa nie robisz crapu :) pozdrawiam serdecznie :)

<ojtam> bo sie zawstydzę ;) ja swój crap z początków chomikuje jeszcze na komie ;]


RE: JaraLuca - Valentine's day - OProject - 3.09.2013

Nie jest tak źle, miks nawet nie jest zły :P
Trochę czasu i będziesz kręcił dobre wałki, jest potencjał! :D


RE: JaraLuca - Valentine's day - JaraLuca - 3.09.2013

Dzieki bardzo ! Niestety nie umiem podziekowac plusikiem dlatego pisze( wyskakuje bład ). Co do miksu to generalnie chciałbym wlasnie sie dowiedziec co jest do poprawy? jakie elementy? na co mam zwrócic uwage zeby sie poprawic. Slowa crap jak nic nie pomoga za ch..ja :) ten kawałek robilem dawno temu ale tak czy siak chce wiedziec co jest w nim nie tak ?
Pozdrawiam


RE: JaraLuca - Valentine's day - Alex fat - 3.09.2013

Mix jest czysty a to plus :), uboga panorama , do poszezenia panoramy sluza enhacery . Slaba kompresja na sciezkach , naprawdę jest dozo zeczy do porawy , dozo by pisać :). Jest temat na forum co się zczym je , chodzi o mix i ostani szlif.Jednak trzymaj się tego projektu bo ja jak zaczynałem niemiałem tekich mixow , przeanalizuj go i staraj się żeby kolejny mix brzmiał tak samo , a będzie dobze, powoli ogarniesz . :) Pozdrawiam


RE: JaraLuca - Valentine's day - sowa - 4.09.2013

oj myślałem, że to jakieś początki był xD no ok skoro to nie aż takie stare ja myślałem to coś powiem :P

zacznijmy od tego, że to... trance? bo nie brzmi jak trance :) tonacja z początku, barwy są mdłe... dziwną sobie tonacje wybrałeś, ktoś by jeszcze posądził o fałsze... tempo wydaje się być za wolne na trance... do tego brak drum line co jest podstawą w trance... gdzie haty, shakery? nie słyszę... a to ta część napędza cały utwór... clap zupełne nie trance`owy... używamy długich clapów w tym gatunku... ogólnie porównaj sobie utwory trance z tym.... różnica jest widoczna już od pierwszych sekund... jest sucho... przejścia to nic tylko FX do tego nie ogarnięty :) brak przestrzeni, o głębi nie wspominając, brak breaka, zero emocji :) miks może się wydawać nawet ok... tylko przy tylu ścieżkach to co tu zepsuć? :) Crashe suche... generalnie wydaje mi się, że nie znasz gatunku, ale pewnego dnia postanowiłeś zrobić trance :) proponuje się dobrze osłuchać w tej muzyce :) albo wybierz sobie utwór referencyjny i niech Ci świeci przykładem :)


RE: JaraLuca - Valentine's day - JaraLuca - 4.09.2013

Sowa... przeczytaj moj pierwszy post ,a szczegolnie postscriptum :) to byl moj drugi sklejony kawałek wiec to jest jeden z pierwszych. Widze ze musiales mi pojechac :) mam nadzieje ze teraz sie czujesz o wiele lepiej. Zycze milej środy


RE: JaraLuca - Valentine's day - sowa - 4.09.2013

(4.09.2013, 13:41)JaraLuca napisał(a): Sowa... przeczytaj moj pierwszy post ,a szczegolnie postscriptum :) to byl moj drugi sklejony kawałek wiec to jest jeden z pierwszych. Widze ze musiales mi pojechac :) mam nadzieje ze teraz sie czujesz o wiele lepiej. Zycze milej środy


Pojechałem? <hmm> Myślałem, że chcesz opinii i rad ;) Nie było to złośliwe z mojej strony :)


RE: JaraLuca - Valentine's day - Marduk - 4.09.2013

Sowa Ci nie pojechal, ale ja moge :)
scierwo wrzuciles straszne, ale miks ladny, w sumie to jak moznaby spierdolic miks przy 3 dzwiekach :)
gdzies istnieje temat dla pierwszych nutek , wolny od pociskow ;D
tak dupy nie spinaj, w koncu muze robisz dla kogos czy dla siebie bo lubisz?;)


RE: JaraLuca - Valentine's day - Dash Drown - 4.09.2013

Brzmi jak jakiś industrial co najwyżej, sowa ma racje z tonacją (fałsze), delay też sie przyczynia do tego. Kick zero dołu, zero impactu, tempo za wolne, brak dołu w całym tracku w ogóle. Mało trochę dzwięków. Motyw nie podoba mi się w ogóle. Nie bóldup gdy ktoś tak pisze, tylko popatrz na to obiektywnie i postaraj się zrobić tracka (poprawić ewentualnie tego), o którym nie można będzie się tak wypowiedzieć. Każdy tak zaczyna.