MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL Studio: Pluck progressive house/trance - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+--- Wątek: FL Studio: Pluck progressive house/trance (/temat-fl-studio-pluck-progressive-house-trance)



FL Studio: Pluck progressive house/trance - piral - 9.03.2012

Przedstawiony przeze mnie patent na pluck moze miec zastosowanie w:
- progressive house
- progressive trance
- electro house (czesto w breakdownie, np. w produkcjach Porter Robinsona)
- tech house

Uzycie WASP.
- automatyzacja cutoffa, aby uzyskac efekt progresji; poczatkowo na 40-50%
- rezonans: 0%, moze byc lekko zautomatyzowany, zalezy od pomyslu na aranzacje
- envelope: 40-60%, zalezy od pomyslu
- filtr LP FAT
- opcjonalnie LFO 1: sine, amount: 50%, speed: okolo 10% (speed w zaleznosci od pomyslu). Ustawic go na filtr lub na PW. Jesli na PW to ustawic na PW wartosc 20%.
- oscylator 3: amount: do 40%
- aktywacja "dual voice"
- AMP ADSR: attack: do 5%, decay: 100%, sustain: 100%, relase: do 10%.
- Filter ADSR: attack: 0%, decay: 50% do 60% (w zaleznosci jak ostry saw pluck chce sie uzyskac), sustain: do 15%, relese: do 5%
- ewentualnie efekt distortion, mozna go zautomatyzowac, uzyskujemy super ostry saw, idealne w breakdownie, albo pod koniec utworu

Melodia - to juz wasza inwencja. Wiadomo, ze chordy w plucku najlepsze beda conajmniej 3. Swietny dzwiek daja 5 chordow na raz, np. C3, C4, C5, E5, C6.

Na pytania chetnie odpowiem. Prog. house tworze od 2008.
Zapomnialem wspomniec o efektach.

First: delay - opoznienie
Delay lekki, z szybkim czasem, mix na 70% (polecam Fruity Delay 2, Fruity Delay Bank)
Second: reeverb - poglos
Duzy poglos, polecam preset "cathedral" w Fruity Reeverb 2
Third: equalizacja
Uciac od 0 do 40Hz, ale tak, aby 30Hz bylo mniej wiecej na poziomie -6dB, a wiec uzycie "Q"
Podbic wysokie, tak gdzies od 10kHz na jakies +4dB.
Podbic mozna takze srednie dzwieki na okolo +1dB.
Fourth: kompresja+limiter+sidechain
To juz indywidualnie. Polecam Fruity Limiter. Idealna kompresja z limiterem i sidechainem w jednym.

Polecam takze Stereo Enhancer do panoramy i nie zapominajmy o Waveshaperze. Dobrze go uzyc do lepszej barwy dzwieku.


RE: Pluck progressive house/trance - Progsiv. - 5.06.2012

Spoko tutek =)
Aaaale, jak wykrecic automatyzacje aby cala jej rozpietosc rozpoczynala sie od 40 a np. konczyla na 60? ja zawsze mam tak ze poczatkowe ustawienie lini jest dobrze czyli np 50 mam linie w polowie FL knuje ze wszystko ma byc od 0 do 100 a jak ustawic zeby cala automatyzacja miescila sie tylko i wylacznie w 40-50%???


RE: Pluck progressive house/trance - Muri - 5.06.2012

Progsiv. :
W step sequencerze pokrętła PAN i VOL dla automation clipów zamieniają się odpowiednio w ich dolną i górną granicę.


RE: Pluck progressive house/trance - Progsiv. - 5.06.2012

O raaany takie rzeczy! nie wiedzialem o tym
Dzieki Wielkie przyda sie na pewno!
Big +